Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy Labrador...

Skót juhász vagy Labrador kutyusom legyen?

Figyelt kérdés

15éves vagyok,és jelenleg kutyára spórolok.(menhelyről akartam hozni de végül amellett döntöttem hogy veszek és később ha jól tartom a kutyamat hozok menhelyrol, és ezzel hog, sporolok,a szüleimnek is szeretném megmutatni hogx alkalmas vagyok gazdinak.)

A skót juhászok nagyon megtetszettek külsőleg is mint belsőleg,hiszen egy nagyon intelligens kutyafajta.

Régebben volt egy Labradorom de sajnos elég korán elpusztult egy szerencsétlenség miatt.

Imádtam,de nem szeretném hogy a volt kutyámra emlékeztessen viszont tetszik ez a fajta is.

Nem tudom hogy melyiket válasszam, tudnátok segíteni?

A körülmények:-nagy kertünk van es kb 2-3száz méterre van a gát és utána a Duna.

-sétálni napi tendszerességel tudnék vele kb 1órát hétköznaponként és hétvégen többet akár órákat.

-szeretnék egy nagyon intelligenset aki a vezényszókra hallgat

-egyedi legyen

-a legjobb társam legyen

-ne egyen megfizethetetlenül😅

-ne legyen egy nagyon beteges fajta

-akár ha később úgy alakul versenyekre is mennék vele

-viszonylag hosszú élet tartalma legyen

-szeresse a gyerekeket és ne lökje fel őket

-jelezzen ha valami nem okés a háznál

-védelmezzen engem és a családomat

-könynen tanítható legyen

A válaszokat előre nagyon köszönöm.

Kérem csak olyan személyek írjanak véleményt akik minimum 1x voltak ilyesmi fajta tulajdonodok🙂



2018. jún. 9. 22:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Facebookon nézd meg a Brit Pásztorkutya Fajtamentés-t.
2018. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm🙂
2018. jún. 10. 15:30
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Mi a csudákat beszéltek itt össze-vissza?

Ha egy collie nem való első kutyának, akkor milyen fajta? Már nem munkakutyák, a hazai állomány 99%-a maximálisan show vonal. Ezerszer nyugisabbak mint egy border, a legtöbbjük jól kijön más állatokkal és gyerekekkel is, idegenekkel szemben tartózkodók lehetnek de ez nem hiszem hogy probléma. Viszont a viselkedésük nagymértékben egyed- és nevelésfüggő. Némelyikük elég hisztis és makacs tud lenni, nagyon érzékeny lelkük van. Sportra és munkára bizonyos vonalak gyakorlatilag már egyaltalán nem alkalmasak a rendellenesen nagy bunda miatt, de a klasszikusabb típusból kitűnő adottságokkal rendelkező kölyköket lehet találni.

A collie a legolcsóbb fajták közé tartozik, 100-150 ezerért már kiváló kennelből lehet venni kiállítási minőségű, tenyésztésre alkalmas kiskutyát.

Én is pontosan 15 évesen vettem meg saját pénzemből az első kutyámat akivel tudatosan foglalkozom, egy rough colliet 130 ezer forintért.

Kérdező, ezzel persze nem le akarlak beszélni a fajtamentésről vagy a menhelyről mert nagyon jó ötlet, csak tisztázni akartam pár dolgot. Én meleg szívvel ajánlom minden kezdő kutyásnak a fajtát, aki egy jó társat keres hobbi sportra, kiállításra, családi kutyának.

2018. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ😊

Spórolgatok egy kicsit még mert nincs kész az a ház ahova anyukámékkal költözni fogok.

Most ballagok,így valamennyivel könnyebb pénzt spórolnom.

Mindenféle képpem akkor akarok venni amikor szünet van a suliban hogy az otthoni környezethez hozzá tudjam szoktatni?

Az utolsó kérdezőhöz lenne még egy kérdésem

Mi a véleményed arról ha jófogáson találok egyet akik első "alomból" származnak mert pl volt 2 skótja az illetőnek?

Tehát úgy sszabad venni onnan ilyen esetbe,persze törzskönyvesen hogyha az illető nincs tisztában a skótok árával és pl 40-50-60 ezerért adják?🙂

Válaszodat előre köszönöm🙂

2018. jún. 11. 14:39
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet....

Simán átvernek:/

A szűrések (szem betegség, csípő, vall, konyok, idegrendszeri problémák) nagyon fontosak!

2018. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm 🙂
2018. jún. 11. 21:20
 17/24 anonim ***** válasza:
71%
És a magát tenyészőnek tartó személy is átver hiába a kennel meg az ismert név. Ezt tapasztalatból tudom.
2018. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
28%

Aki lepontozott, az leírná miért tette? Nem azért, mert érdekel hány százalékon van a válaszom, hanem azért mert kíváncsi vagyok az ő véleménye szerint mi nem valós amit állítottam.

Igaz, nem évtizedek óta, csak 6 éve vagyok a collies világban, de értek a fajtához, azt meg sem lehet kérdőjelezni hogy ideális első kutyák és olcsónak számítanak. Számtalan fajta 150-200 ezernél kezdődik.


Kérdező, a jófogásos stb. hirdetéseket felejtsd el. Néha tenyésztők is hirdetnek ott, de nagyon alaposan ki kell szűrni, inkább keresgess honlapokon vagy facebookon. Vannak skót juhászos, britpásztoros csoportok is, érdemes lehet belépned.

Pár tízezerért nem fogsz törzskönyves kiskutyát kapni, szaporítókat ne támogass! Ne vegyél "véletlen" alomból sem kölyköt. Ragaszkodj a törzskönyvhöz és a szűrési eredményekhez. Mindkét szülőnek legyen minimum HD, DM, MDR1 és valamilyen szemszűrése (CEA/PRA/KAT), az is jó ha a veseszűréssel rendelkeznek. A tenyésztő a kölyköknek a kiskorban elvégezhető szűréseket is meg fogja csináltatni. A törzskönyvet, szűrési eredményeket, oltási könyvet kézhez kell kapnod mikor elhozod a picit. Az adás-vételi szerződésben foglaltakat is tanulmányozd át. Persze ez még a jövő zenéje, de fontos tudnod mi a felelősségteljes kiskutyavásárlás menete. Egyszer mindenképp látogass el a tenyésztőhöz a kölykök pár hetes korában, ne képről válassz kicsit. Ha nem tetszenek a tartási körülmények, a tenyésztő hozzáállása, nem ad teljeskörű tájékoztatást, nem válaszol minden kérdésedre, nyugodtan állj el a vásárlástól. Igen, neves tenyésztők is megpróbálhatnak átvágni valakit, de ezekkel az óvintézkedésekkel azért nagy eséllyel ki lehet védeni. Attól még, hogy egyvalaki ilyen botrányba keveredett, még nem lesz minden tenyésztő egy aljas szemétláda. Nagyon sok az olyan szerencsére aki szívvel-lélekkel csinálja, és tényleg előreviszi a fajtát és a hazai állományt. Az általam ajánlott tenyésztők:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Source of Beauty kennel - nincs honlap, de fb-n megtalálod Miskovits Tamarát, a tenyésztőt

[link]


Az első négynél megtalálhatod a klasszikusabb típust is, sőt az Afterhero kifejezetten arra épít, az egyik legjobb klasszikus vonal is megtalálható nála az angol Wicani kennel révén. Az utóbbiak már a modernebb, abszolút show típust képviselik, de brit vonalra építenek, jóval közelebb állnak még a régi idők skótjaihoz, mint a mai extramodern, nagybundájú francia, német, orosz vonalak. Mindegyik általam javasolt kennel tenyésztőjét személyesen ismerem, elhivatottak, egyedi elveik vannak, céltudatosak. Viszonylag sok tőlük származó kutyát is ismerek, nekem Nyitramenti kutyám van. Ha most még egy colliet vennék, valószínűleg az Afterhero kennelből tenném Kata kutyáinak karaktere miatt.


Azt tudom még tanácsolni, hogy látogass el kiállításokra, beszélgess a fajtát tenyésztőkkel és tartókkal, ismerkedj a kutyákkal személyesen. A legtöbb tenyésztő fb-n üzenetben és e-mailen is szívesen válaszol a kérdéseidre. Engem is nyugodtan megkereshetsz privátban, bármi van, sőt ha esetleg a Nyugat-Dunántúlon laksz, szívesen várlak egy közös kutyasétáltatásra is (adott esetben 3-4 collie és számtalan más fajtájú kutya társaságában). Jó keresgélést, bárhogy döntesz, örökbefogadsz vagy törzskönyves kutyust vásárolsz, alapos utánajárással nem fogod megbánni! :)

2018. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek☺️
2018. jún. 16. 15:41
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedit szeretnél, akkor a Labradort rögtön ki kellett volna lőni, a világ leggyakoribb kutyafajtája.
2018. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!