Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szánhúzó kutyák?

Szánhúzó kutyák?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves huskym húzott szánt a télen,elég erős kutya napi 2óra intenziv "edzés" van vele de szeretnék még egy kutyát mert nagyobb utakra is vinném őket mint szánhúzók.egy malamutot gondoltam viszont felmerült bennem hogy husky mellé a póráz másik oldalára jó ötlet egy kissé nagyobb kutyát tenni? Vagy maradjak még egy kan huskynál? A mostani kutyám kezelhetetlen volt nem viselkedett rendes foglalkozás mellett sem,ivartalanítva van ha jön az új kutya azt is ivartalanítsam vagy ne? Köszi 17/f
2018. jún. 10. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanitas mindenképpen jó ötlet!


(Remélem húzóhámban mentek) sajnos sokan nyakörvben mennek :(


Tenyésztő biztosan tudna segíteni :)


De az nem lehetséges hogy elé lenne kötve? Szoktatással, neveléssel simán menne. Persze függ a kutya habitusától. Kant kan mellé nem ajánlanék.

2018. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem maradj a Huskynál
2018. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze hámmal fut,a szuka kan páros jó lesz akkor?A szukák is olyan aktivak mint a kanok? jelenleg olyan 10 kilómétert megyünk egy nap és itthoni játékkal van/lesznek fárasztva mellé
2018. jún. 10. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szuka, ivartalan kan páros is jó.

Szuka ivartalanítása is tanácsos.

Mindenképp egy jó tenyésztőt keress, ő majd a kanod jellemének ismertetése után tud majd egy hozzátok legjobban passzoló kölyköt adni.


Gondolom azzal képben vagy, de azért leírom, hogy ne nagyon húzzon az új kutya, amíg legalább másfél éves nem lesz. Ha teljes kifejlődése előtt is sokat húz és nehezet, akkor később gerincbántalmai lehetnek :) . Ez egy jó tanács, nem kioktatás.


Mellesleg tök jó, hogy valaki arra használja a huskykat amire kitenyésztették őket, és nem csak kerti dísznek ;) .

2018. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jó a husky, a malamut valamivel lasabb, esetleg rákereshetnél az european sleddogra vagy szimplán a német vizslára, amiből a sleddog "nagyja" összeáll, mert ők könyebben kezelhetőek és rövid távon(5-10km) verik a huskykat is.
2018. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ügyelek hogy ne húzzon nehezet,igen sajnos sokan "dísznek"tartják.amikor megkaptam rengeteget olvastam és úgy döntötte. El hogy szánhúzókat fogok nevelni szeretnék egy hatos fogatot :D
2018. jún. 11. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!