Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Varratszedés fájni fog a...

Varratszedés fájni fog a szuka kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szuka kutyámat viszem pár nap múlva ivartalanítás utáni varratszedésre. Kérdésem, hogy fájni fog-e neki, illetve hogyan zajlik?


(Én még sosem voltam varratszedésen, nem tudok róla semmit)



2018. jún. 12. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egy csomó a végén és a elején van ami kilátszik, a többi a bőrben van."


Mi van???? Semmi nincs a bőrben, és még be sem nőtte a bőr. Szakaszosan át kell vágni a fonalat, és óvatosan kihúzni.

Ahogy már írták, ki lehet szedni hozzáértőknek (!!!) fájdalommentesen is otthon saját kezűleg. A hetes és a nyolcas leírta a technikát.

2018. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Szuka ivartalanításnál 3 rétegben varrnak. Az első a hasfal, utana a bőr alatti kötőszövet majd a bőr. Konkrétan a bőrben van a varrat, abból csak a 2 csomó látszik ki. Ha néhány helyen még marad egy kis rés, akkor keresztbe is öltenek párat, ezt kell átvágni. De ami a bőrben van azt csak kihúzni lehet.
2018. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem érzi, ne aggódj. Még az ultraparás macskámnak sem tűnt fel, hogy kiszedték a varratait, a kutyának még végképp.
2018. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bőr alatti varratról beszélsz, akkor azok felszívódóak, vagy nem tudom mire gondolsz.
2018. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem szívódik fel azt ki kell kihúzni. Ha nem tudod miről van szó akkor pedog nem kéne tanácsot osztogatni. Intradermalis varratról beszéltem. Ilyenkor a sebszéleket húzzák össze, a fonál csak a bőrben van.
2018. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!