Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen dolgokat szerezzek be...

Milyen dolgokat szerezzek be kutyának az alapokon kívül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ami nem feltétlenül kell, de szükség lehet rá, pl lázmérő, széntabletta, ilyesmire gondolok.
2018. jún. 13. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Hogy mi van? Lázmérő, széntabletta?? Ha beteg állatorvoshoz kell vinni, ő megméri a lázát és ad gyógyszert ha kell.
2018. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit hivunk alapfelszerelésnek? Fekhely,póráz,nyakörv ,(szájkosár),kefe,játékok,bolhairtó és kullancselleni készitmények,féreghajtó,vitaminok?!

Tartótól és kutyától függ!

Nálunk a kutyák csak szétszedték illetve összeronditották a fekhelyüket,viszont például a simogatóskesztyű kevés volt a kutyák szőrápolásához

2018. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi az alap, az a szokásaidtól is függ.

Legyen mondjuk az alap: tálak, étel, nyakörv, póráz, élősködők elleni tabletta / csepp, jutalomfalat, csont, pár játék, valami fekhely / ház.


Pl. nekünk alap a 7 méteres póráz, de 2 és 15 méteres is van.

Viszont ha tömegközlekedsz, a szájkosár is alapnak számíthat. Ha autózol, akkor a biztonsági hám az alap (vagy valami egyéb, biztonságos közlekedési mód).

Van, amelyik kutyának alap a hám, van, amelyiknek nem.

Van, akinek alap a biléta, van, akinek nem.

A ház / fekhely tekintetében is nagy a szórás: a mienknek a szobában nincs külön fekhely, egy szőnyeg van, oda fekszik. A teraszon van egy faforgácsos párnával bélelt műanyag kosár, azt nagyon szereti, és van egy szigetelt kutyaház, amit szinte sosem használ.

A karomvágó olló is lehet hasznos, de elintézheted az állatorvosnál (esetleg kutyakozmetikában) is. Szóba jöhet a kutyasampon (bár mi eddig csak egyszer fürdettük, amikor befogadtuk, akkor muszáj volt).

Legtöbb kutyánál alap valamilyen kefe is.

A széntabletta nagyon jó ötlet, bár azt mi magunknak is tartunk. És igen, ha baj van, elviszed orvoshoz, de a széntabletta ártalmatlan. (Pl. első táp bevezetésekor világos volt, hogy mi a probléma, akkor egyszer használtuk)

Hordozható - összecsukható vizestál szerintem az egyik leghasznosabb nyári kiegészítő. Mindig visszük a sétához.

Jutifalattartó is kellhet, bár én csak a kutyasuli miatt vettem, amikor itthon gyakoroltam, csak a kerti mellényem zsebébe tettem a falatokat.

Egy kis jutifalattartót viszont kineveztem kakiszsáknak, hogy addig se kelljen kezemben hordani a nylonban a cuccot, amíg találok egy kukát - nekem bevált ez is.

Nekem a Kong is ide tartozik, sokáig nem vettem, és nem értettem, mi a pláne benne, de nagyon odavan érte:)

2018. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én a kutyatápot meg a jutalomfalatkákat és a " márkás " életkornak tartásnak" megfelelő kutyaeledeleket,tápokat konzerveket és jutalomfalatokat Drágának és feleslegesnek tartom!

Kedves kutyáim keverékek,nem kukából esznek.De a száraz tápokkal " orr fociznak" ,a jutalomfalatos dobozér darabokra rágták a konyhabútort.

A kutyaszalámit és társait vagy ételmaradékkal keverve vagy másnap eszik meg,akár helyi bolt akár "márkaneves"

2018. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!