Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Juniusban fog születni a...

Juniusban fog születni a babánk. Mit szerezzek be neki? Milyen ruhat adjak rá ha sétálunk, ha alszik? Nem szeretnék felesleges dolgokat vásárolni!

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. A mi kislányunk júliusban született. Szerintem vegyél 56-os és 62-es rugiból 5-6 db-ot, bodyból 10-12-t, hogy ne kelljen mindig mosni. 68-as méretből már kicsit többet vásárolj, mert az valamivel több ideig lesz jó. Én nyáron rövid ujjú body-ba és hálózsákba altattam, plusz egy vékony kis pléddel takartam be. Most télen hosszú ujjú bodyban és hálózsákban alszik, és egy vastagabb takaróval. Nyáron a sétánál attól függ milyen meleg van, ha nagyon meleg van akkor elég egy napozó vagy rövid ujjú body, ha esetleg fúj a szél akkor takard be a babakocsit egy függönnyel vagy ha van a kocsinak szúnyoghálója az is jó. Ha hűvösebb idő van akkor rugi meg esetleg vékonyka takaró. Ja, és sapka az mindig legyen rajta. Nyáron kis szellős, de a fülét védje. Télen meg füles sapi.

Ezek a ruhák. Nem tudom a kérdésed csak a ruhákra vonatkozott?

Üdv, 5,5 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm!Csak a ruhakat nem tudtam!!!!!!
2009. jan. 4. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is júliusi a lányom. Nálunk az 56-os méretből minden ruha kicsi lett neki szóval szerintem ebből a méretből ne vegyél sokat. Főleg rövidújjas bodyt hordott és napozót, persze nem árt néhány vékony rugi és kardigán a hűvösebb napokra. Sapiból csak egy vékonyat vegyél és ha nagyon meleg van nem kell neki sem sapi sem zokni néha még napozó sem. Nálunk a gyerekorvos és a védőnő szólt hogy ne öltöztessem túl mert a babák még nem tudnak izzadni és könnyen túlmelegszenek. Éjszaka is volt hogy csak kombidresszben aludt zokni nélkül annyira meleg volt. Csak azért írom mert a bölcsőhalál egyik oka is lehet ha túlmelegszik a baba, szóval ha neked meleged van neki is biztos! Ha érett egészséges baba nem kell túlöltöztetni.

Gabi

2009. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!