Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, Nők! Milyen alapvető...

Lányok, Nők! Milyen alapvető dolgokat szerezzek be, ha egy kicsit nőiesedni szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves vagyok, eddig általában mindig a sportcipő, póló, farmer párosítást hordtam, nem érdekelt a divat, azt vettem fel, amiben jól érzem magam. Viszont most, hogy vége a sulinak, megindul az álláskeresés, stb. úgy gondolom illene egy kicsit nőiesedni és ebben kérném a segítségeteket. Először is az "alap ruhadarabokat" leírná nekem valaki? Amiket úgy gondoltok, hogy fontos, hogy legyen, pl. cipők- magassarkú, alkalmi,szandál, zárt, sport meg mittomén milyenek vannak, illetve ruhákból mik azok az alapvető darabok amire általában szükségetek van, illetve sokszor előkerül a szekrényől.

Légyszíves, aki ért a divathoz, öltözködéshez írjon, linkeljen!

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

Előre is köszönöm!



2013. máj. 29. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapdarabok...mindig is utáltam ezt a szót,egyrészt mert kinek mi az alap,másrészt meg ami a többségnek jól áll,lehet neked nem,mert nem a te stílusod.Ez így csak nagyjából behatárolható,szerintem.Hiába írja le valaki,hogy a 10cm-es platform magassarkú alap darab,ha te állni sem tudsz benne,nemhogy járni.Ugyanúgy lehet nőiesen öltözködni magassarkú és szoknya nélkül is..minden csak a kiegészítőkön múlik.Igen,a kiegészítők alap darabok.

Ha eddig sportos,laza csaj voltál,akkor a klasszikusan vett alapdarabok,mint ceruzaszoknya,kis fekete ruha,magassarkú,blúzok és ingek stb nem fognak passzolni a személyiségedhez,hacsak nem vagy kaméleon.

Legtöbb diattal foglalkozó újság és blog alapdarabnak tartja a :szövet és ballonkabát(felesleges,pl nekem nem is tetszik,egy jó műbőrdzseki is van ennyire nőies),fekete nadrág és blézer,fehér ing,kis fekete ruha,ceruzaszoknya,egy jó farmer,és így tovább.

Ha úgy vesszük,minden alapdarab..kinek mi.

Attól hogy állásinterjú,még nem csak fekete-fehérben mehetsz,alapvetően a ruháid stílusa,alkalomnak megfelelő anyaga a fontos.

Én a helyedben olyan alapdarabokat válogatnék össze,amit egy mindennapi sportos szettbe is be lehet illeszteni.:

egy alakodnak megfelelő farmer,ami klasszikusabb(szóval nem az ilyen most trendi csíkos,mintás,szaggatott stb)egy fehér ing(ami letisztult fazonú,nem selyem és nem giccses)egy fekete vagy színes blézer,egy fekete szoknya(ez kb mindenféle fazonban létezik,és hasznos,bárhova felveheted)vennék egy nőies sarut és egy félcipőt/balerinát.Egy egyszínű,alkalmibb hatású ruha is jó szolgálatot tehet,illetve vennék egy műbőrdzsekit meg egy cuki sálat,és táskát.

De bőven megteszi nőies stílusnak a következő összeállítás is:nyomott mintás póló,kék,vagy színes/mintás/szegecses farmer nadrég/rövid v hosszú/ saru vagy balerina.+néhány karkötő/óra/nyaklánc/fülbevaló/gyűrű.

2013. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

www.hm.com/hu

Nézd végig a ruhákat, vannak 1-2e nagyon jó alap ruhadarabok, a minőségük is rendben van. Érdemes bemenni az üzletbe is vannak külön Basic darabok, a cimkébe is bele van irva, de az eladók is meg tudják mutatni őket.(lehetőleg olyan boltba menj ahol van Divided részleg). Érdemes egy sötétebb meg egy világosabb farmert nézni ami passzol az alakodhoz, blézer, karcsúsított ingek, egyszínű pólók, toppok amiket bármihez fel lehet venni, szűkebb gombolós kardigánok. Érdemes fekete/fehér/bézs dolgokból 1-1et venni azok kb. mindenhez mennek - ha sietni kell és nincs időd válogatni akkor a legjobbak, és akkor +-ba amilyen színeket szeretsz. Cipőből én csak laposat hordok pl. - a nőiesség szerintem nem kell egyenlő legyen azzal kényelmetlenül érzem magam:) Egy van az pont a H&M - ből, ilyen kis 5cm-es egyszerű fekete. Ezen kívül balerina, saru, csizmából velúr anyagút, meg van egy telitalpú nem beázós, meg egy két sportosabb (sneakers). Kabátból egy bőrdzseki, egy vászon és egy nagyon bumszli ami bélelt belül és -10ben sem fázom benne. Amúgy jó még a Zara, Pull n Bear, Pimkie, Stradivarius, Brshka is.. nem tudom mennyit szánsz öltözködésre, ezek drágább boltok. A h&m et azért írtam mert minden árkategória megtalálható, az olcsóbbak is divatosak, ált. segítőkészek , aranyosak az eladók és sokszor van leárazás:)

2013. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az alakodhoz megfelelő ruhákat kell hordanod. Emeld ki az előnyösebb részeket. Gondolom csinos vagy. Menjünk alulról felfelé: mindenképpen szerezz be magassarkút ha lehet ne 14 cm mert abba nem fogsz bírni állni, de egy csinos kis topánka nagyszerű választás lehet ha nem szeretnél 10 cm-be állni. Nyárra válassz sarut, nyári 'csizmát' mind a kettő kényelmes viselet. Nadrág: leggings (cicanadrág) nagyon szép színekben kapható, kényelmes, kiemeli a szép lábakat. De egy jó szabású farmer is lehet nőies egy zakóval, inggel. Felőlre válassz alakodhoz illő felsőt ha vékony vagy testhez állót, ha kicsit molettebb válassz lazább fazonokat. Én például nagyon szeretem a body-kat sok színben, mintában kapható. Zakó mindenképpen színeset válasz, (ne értsd félre nem kell túlzásba vinni) nagyon jól kombinálható akár felkapós viselet. Ha állás interjúra mész kerüld a kirívó nagyon kivágott felsőket, légy szolid . A színeket ügyesen pároztasd össze, vidámakat használj, kerüld azokat amik sápasztanak. Nagyon jól feldobhatod egyszerű viseleted egy övvel a derekadon, színes fülbevaló, sál. Sok sikert!
2013. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!