Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a puli...

Mi a véleményetek a puli kutyáról?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék kiskutyát és most lenne lehetőségem egy 8 hetes puli kutyát örökbe fogadni. Kertes házban lakunk, a kertünk jó nagy, majdnem 1000 nm. 2 cica van még az udvarunkban + a szomszédból ide látogató cicák. Most jön a nyári szünet a gyerekeim itthon lesznek, de egyébként reggel fél 8-tól délután fél 5-ig nincs itthon senki. Bírja majd az egyedüllétet? Kertben szeretném tartani, mert a férjem nem engedi, hogy benti kutyánk legyen.

2018. jún. 13. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Így semmilyen kutyát nem ajánlok.

Ősztől tavaszig nem fogtok foglalkozni vele, nem is fogjátok látni, csak elemlámpa mellett kilöktök neki egy kis kaját:(

Csak kinti kutya csak annak való, aki naponta több órát tölt a kertben (nagyapáink)

A mai 2elrohanok reggel-hazaesek este" életforma mellett muszáj kinti-bentinek lennie!

2018. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így csak bajotok lesz a kutyával. A puli fizikailag ugyan alkalmas a kinti tartásra, de mivel munka kutya szüksége van feladatra, és a gazdi jelenlétére. Ezekből a kutyákból régen (az elmúlt fél évszázad kificamodott szokásait felejtsük el) többet is tartottak egy háznál, patkányozásra, a számos házziállat örzésére és jelzőkutyának. A gazdái a nap jelentős részét kint töltötték a kertben.


A mai életvitel mellett a kinti/benti tartás a szerencsés. Nem életszerű, hogy minden nap több órát kimunjünk a kutyával foglalkozni gyerek, munka és háztartás mellett.

2018. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
gondolkodom azon is, hogy 2 kutyus kellene, mert akkor nem lenne egész nap egyedül, talán nem unatkozna annyira.
2018. jún. 13. 13:00
 4/9 anonim ***** válasza:
A kutyáknál ez NEM MŰKÖDIK! Akkor lesz 2 unatkozó kutyád, akik garantáltan szét fognak kapni mindent! (Elég, ha a domináns hiányol TÉGED, a másik el fogja tanulni tőle a stresszt és a nem kívánatos viselkedést. Egy kutyának TE kellesz - tudom, furcsa, de ez van.
2018. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Naponta kell sétálni és tanítani. Télen-nyáron. Ebbe belegondoltál már? A kért merete mindegy.
2018. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a több kutyás megoldás nem működik erős túlzás. Nálunk 3 kutya van és rendszeresen játszanak egymással kint a kertben és bent a házban is. Szóval ez inkább egyedfüggő.

Viszont a gazda jelenlétét és a vele való közös munkát, játékot nem pótolja. Kertes házban nem a rendszeres napi séta a legfontosabb, hanem a rendszeres napi kinti foglalkozás, mellette heti legalább 2 sétával vagy kutyás parkkal, futtatóval.

2018. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi nagyon sokat vagyunk a kertben és arra is lenne időnk, hogy naponta legalább egy órát játszunk vele +néha elvigyük sétálni. Úgy gondolom, ez az élet még mindig jobb bármilyen kutyának, mint egy menhelyen, ketrecbe zárva felnőni. De lehet, hogy tévedek?
2018. jún. 14. 06:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem néha, hanem mindig kell vele sétálni :)

Hogy találkozzon új ingerekkel.

2018. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A puli nem is nagyon akar benti kutya lenni. Tenyésztettünk pulikat, amikor 15 volt a háznál, akkor sem vittük őket napi kétszer sétálni. Igaz, mindig volt otthon valaki, de nem az volt a napi program nagy része, hogy játsszunk a kutyával. Tudom, már nem divat ha a kutyát nem egyenrangú családtagnak tekintjük, vidéki vagyok meg minden, de egy nagy kerttel és családdal ne mondjátok már, hogy boldogtalan élete lenne a kutyának.


Értem én, hogy manapság a panellakók egyetlen boldogsága hogy a kutya összeugrálja a lepedőjét és legalább valaki örül ha látja, de nem kéne mindenkire rákényszeríteni. Nagyon szeretem én is a kutyákat, de attól még kutya marad.

2018. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!