Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni bőr...

Ivartalanítás utáni bőr viszketés?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16hónapos szuka kutyámat ivartalanították. Nagyon hosszú szőrű fajtáról van szó,laparoszkoppal végezték a műtétet de a sterilitás miatt egy igen nagy darabot borotváltak szerencsétlenből.

Kutya jól van eszik,iszik,pisil,csak felkelni nem nagyon hajlandó mert akkor egyből állna neki vakarózni mindenhol. Mondták hogy szokatlan lesz neki de nem gondoltam hogy ennyire 🙁 kenem neki bepanthennel és aloe géllel is,de valakinek esetleg valami jobb tipp?


2018. jún. 15. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.Nem kel fel a kutya, mert akkor vakaróznia kell? Mindenhol vakarózik, azt írod, de akkor nem a leborotvált részen csak?

A vakarózás nem tudom hogy függ össze az ivartalanítással.

2018. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a varrat viszket?

Vagy vmi teljesen más, ami nem függ össze az ivartalanítással.

2018. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dettó így voltam, a kutya rettentően vakarózott kb 3 naptól kezdve. Folyton nyalta magát és viszketett neki a varrat, és észrevettem hogy ez mintha "kihatott" volna az egész testére, hanyatt feküdt és úgy dörgölőzött a szőnyeghez, majd ismét hirtelen odakapott és nyalni kezdte a sebet. Ez szerintem a tehetetlenségében és zavartságában lehet. Később ez mind magától elmúlt.

Milyen fajta a kutyus hogy ilyen hosszú a szőre? :)

2018. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Óangol Juhász,csak a borotválás helyen vakarja rágja magát! Ezt onnan tudom hogy ahol bele borotvaltak az első lábába a vérvétel miatt állandóan azt “is” rágja mivel azt eléri.
2018. jún. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!