Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elviselhetetlenek a...

Mm001 kérdése:

Mennyire elviselhetetlenek a kóbor kanok, amikor tüzel a szuka?

Figyelt kérdés
Kutyát tervezek venni, de a tenyésztőnél csak szuka van, szapis kant meg nem akarok. Mivel falun\külvárosban élünk elég sok a kóbor kan. Természetesen van kerítés és kennel is lesz neki építve, de ha szukát vennék akkor tuti végig nyüszítenék az éjszakákat a kanok, amikor tüzel a szuka? Ivartalanítás pártiak kíméljenek, nem fogom elköttetni a kutyám azért mert én nem vagyok felelősségteljes.
2018. jún. 15. 10:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy leugat mindenki, de egy kérdés tettem fel. Volt néhány normális ember aki tiszteletben tartotta az álláspontomat és elmesélte a saját storyját. Nem mindenki ivartalanítás párti, fogadjátok el, részemről lezárt a téma
2018. jún. 15. 13:36
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak olyan betegségek amik csak akkor alakulnak ki ha ivartalanított a kutyus, vagy akkor nagyobb eséllyel." Ezekből leírnál párat?

Az ivarszervi betegségek pedig nem genetikailag öröklődnek hanem hormonhatásra alakulnak ki. Ha semmiképp nem akarsz ivartalanítattni akkor inkább kant válasz mert náluk egy hangyafsznyival ritkábban alakulnak ki ivarszervi betegségek.

2018. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Cicuka, amilyen pökhendi, beképzelt okoskodó vagy, de amennyi értelmetlen butaságot össze hordtál pár mondat alatt, ne csodálkozz, hogy ilyen reakciókat kaptál. Biztos kell az a kutya? Ha ilyen nehezen tanulsz, ilyen elvakult vagy, nem biztos, hogy érett vagy ekkora felelősség vállalásra.
2018. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

elég felelőtlen ez a tenyésztő, ha nem ajánlja az ivartalanítást. persze ha te is tenyésztő akarsz lenni az más, de ennyi ésszel remélem nem leszel az.

azért szokták a normális tenyésztők elvárni az ivartalanítást, hogy nehogy szaporítónak adják el a kutyát

2018. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor saját példát mondok, ha az okos érvekre nem hallgatsz.

Ivaros szukám volt, a miértek most lényegtelenek. Én városi vagyok, azaz lakásban tartott kutya, csak a séták során találkozott más kutyákkal. Vagyis nincs mire jöjjenek, gondolnád te laikus fejjel.

Na most a valóság az, hogy ismerős kis kani a társasház emeletén vonyított teljes hangerőből, hogy ő biza hágni akar, ha mi arra sétáltunk tüzelési időszakban. És nem közvetlenül az ablakuk alatt sétáltunk, nem utcafronti volt a ház, hanem belső kertes...

Szerinted, ha városban, sok kutya között, elnyomott szagok mellett ilyen hatást vált ki egy fiatal tüzelő szuka, akkor mit csinálnának a kóbor kutyák a kertedben?

2018. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Bevallom, csak azért írtam hogy nem akarok ivartalanítani hogy fellázítsalak titeket. Képzeld nincs 100%os műtét, akármikor becsúszhat egy baki. Meséljétek már el nekem hogy miért nem méhnyakrákos meg mittudomén milyen az összes versenyeztetett kutya, hiszen mindegyik ivaros. Ja hogy ők ilyen szerencsések? Egyszerűen a 'minden ivaros kutyának lesz ivarszervi betegsége' érv egy vicc. Valóban nem örökletesek az ilyen betegségek, de biztos hogy van valami utóhatása annak hogy kivágsz valamit ami nem oda való(rengeteg cicc van a neten arról hogy ivartalanitott kutya zavart, rosszul fejlődik stb...) Érdekelne hogy miért nem haltak ki a kutyák, hiszen minden ivaros kutya gyógyíthatatlan beteg lesz ugye? Ismerek olyan embert akinek 25-30 vadászkutyája van, mind ivaros mégsincs semmi bajuk. Az ivartalanítás azért ennyire elterjedt, mert becses kis hazánkban minden második kutyagazdi olyan felelőtlen hogy jobb is ha elkötteti. Észérvek? Ez neked észérv hogy köttessem el mert különben 6 gyógyíthatatlan betegsége lesz. Igen ez az. Tenyésztőről meg annyit, hogy ő talán tiszteletben tartja azt hogy van aki nem akar ivartalanítani. Kíváncsian várom a magyarázatot hogy hogyan van az hogy egy ivaros kutya tud versenyezni, nem pedig haldoklik a betegsége miatt. Ui.: tetessetek be a kutyátoknak bionikus csípőt, nehogy csípőficama legyen ;)
2018. jún. 15. 22:58
 17/24 A kérdező kommentje:
A szapisok meg épp hogy valami putris kutyát vesznek, nem olyat ami törzskönyvezett. Mutass már nekem olyan szaporítót aki 2 törzskönyves kutyussal szaporít. Mutatok neked 10x annyit aki nem törzskönyvesekkel. Miért vennél valamit 80 000 ftért ha megveheted 30000ért is(szapis szemszög, nem az enyém)
2018. jún. 15. 23:01
 18/24 A kérdező kommentje:
Az cikk és kivetetek valamit ami oda való akart lenni
2018. jún. 15. 23:13
 19/24 anonim ***** válasza:
jól lesarkítod, de arra nem gondolsz, hogy mi az hogy fajta. főleg a 21 században. rengeteg fajta van, ahogy csak beltenyészettel tudják fenntartani a fajtát, és ezért előjönnek a típusbetegségek
2018. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Alaszkai malamut, a tenyésztésüknél engedett valamilyen szinten a beltenyészet, de nem teljes mértékben ahogy jónak látja az ember(legalábbis a fajta standardjában ez van)
2018. jún. 16. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!