Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te kiéheztetnéd a 11 éves...

Te kiéheztetnéd a 11 éves kutyádat?

Figyelt kérdés

Sajnos a családom nagyon elkapatta a kutyát,egész életében válogatott(vagyis válogathatott),a helyzet viszont egyre csak rosszabb lesz.

Kutya 11 éves,tökéletes egészségi állapotban van,egy kicsit az lábai vannak elkopva,de ez a probléma is csak nagyon hosszú séta után mutatkozik.

Igazából nagyon megérdemelné,hogy végigjátsszuk ezt a kajálós "játékot". De már 11 éves,nincs hozzá szívem,hogy most kezdjek el vele veszekedni.Illetve féltem is nagyon,mert extrán makacs,nagyon sokat kéne koplaltatnom,hogy hajlandó legyen enni.

Ti hagynátok most már békességben,had válogasson kedvére? Vagy kiéheztetnétek??


2018. jún. 16. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha már elrontottátok, ne a kutya szenvedjen mikor 11 évvel később eszetekbe jut.

Persze attól is függ, hogy amit eszik az mennyire egészségtelen. Ha nagyon rossz, akkor fokozatosan próbálnám átszoktatni éheztetés nélkül. Ha jó minőségű dolgokat eszik, akkor legfeljebb a ti kényelmetek szempontjából lenne jobb, ha nem válogatna. Megpróbálhatsz "trükköket", pl. leülni mellé és együtt enni az új ételt (természetesen nem kell tényleg megenned a kutyatápot). Ha túlsúlyos, akkor annyival kevesebb vacsorát kap, amennyit megevett napközben, de az éheztetés szerintem nem jó megoldás. Valószínűleg semmi baja nem lenne, de ennyi idő után egy nagyobv változást hirtelen bevezetni ha nem muszáj, szerintem szemétség. Ha valami miatt szükséges, akkor nem kérdés.

2018. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

11 éves kutyákat nem éheztetünk. Ilyenkor van, hogy a kutya eleve magába fordul, elmegy az életkedve, elutasítja az ételt, nem iszik, stb.

Még egy válogatós kölyök kutyát SEM éheztetünk... Nem tudom, ki az a barom aki ezt kitalálta. Türelemmel, bátorítással kell nevelni egy kutyát, minden téren. Az én kutyám pl nem volt hajlandó enni. Aig-alig evett egy falatot. Elkezdtem kézből etetni, olyankor mindig evett pár falatot. Aztán idővel a táljából is evett, ha a közelben volt a kezem. A fokozatosság mindig fontos.


Visszatérve a te kutyádhoz. Milyen termetű? Egy 11 éves nagytestű (30+kg-s) kutya nem hinném, hogy több évig bírná. Az egészségi állapotuk ilyenkor rohamosan szokott csökkenni, ha éheztetnéd 1-2 hétig, lehet hogy beindítanál egy leípülési folíamatot, és fél éven belül elpusztulna a kutyád. Ezt gondolom te sem akarod.

Pontosan hogy érted azt, hogy válogatós? Csak egy bizonyos tápot hajlandó megenni, vagy abból is kitúr pár szemet, ami nem tetszik neki?

2018. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
A kutyák nagyon jól birják az ehezést akár 3 napig is. Náluk nem úgy működik, hogy ha nem esznek 4-5 óránként akkor éhesek. Én mindenképp megpróbálkoznék vele. Hosszútavon csak neki tesz jót, még akár 5 évig is élhet és ez nem kis idő. Én vennék egy prémium minőségű tápot és azt keverném azzal amit most eszik. Kb 1 hét alatt teljesen kiiktatnám a többit. Ha a tápog nem eszi meg akkor el kell venni és mánap megkapja. Ha a 3. napon sem enne akkor rátennék egy kicsit a régiből. Nyilvan semmi esély rá, hogy megegye akkor nem szórakoznék.
2018. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kézből megy minden,még az is,ami nem ízlik neki. Tálból szokott válogatni,de teljesen hirtelen jönnek ezek a hülyeségei. A tápot soha nem kedvelte igazán,de van amikor a csirkét is otthagyja. Mostanában egyre gyakrabban válogat,folyamatosan cserélgetni kell a tápot,hogy hajlandó legyen enni.
2018. jún. 16. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már a korából is fakad sajnos. Az én kutyám mindig nagy evő volt, de 12 évesen már az sem tudta annyira érdekelni, néha volt maradék is (fiatalabb korában néha kinyitotta a zsák kaját, és megevett 1-2kg-t, mindig evett volna, kipukkadásig)
2018. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Ha nincs jó étvágya akkor tényleg nem érdemes bolygatni.
2018. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az nem éheztetés, hogy ott van előtte az étel és nem eszi meg, te pedig elrakod. Az az éheztetés, amikor pl. segítő kutya próbálgatja a határait, nem akar dolgozni, együtt működni és cserébe a heti hét étkezés helyett csak heti háromszor-négyszer kap enni munkára egy hosszabb időszakon át.
2018. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!