Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hallottatok már ilyet? Mi...

Ti hallottatok már ilyet? Mi a véleményetek? Hogy viseled ha idegenek megsimogatják a kutyádat?

Figyelt kérdés

Kb 5 perce, de mire ezt kiírom lesz az 15 perce is, történt egy buszmegállóban. Várjuk a buszt, áll mögöttem egy csávó a kutyájával. Mögötte állt egy nő, ő meg megsimogatta a kutyáját. Erre a krapek kikell magából, hogy "elnézést, de megemgettem hogy hozzányűljon?" "Alapbető kultúra, stb" azt teljesen kikellt magából. Alig bírtam visszatarzani magam hogy me szóljak be neki hogy ezt hogy képes mégis.

Nekem is van kutyám, én abszolút nem háborodok fel ha ismeretlen megsimogatja. Sőt, még örülök is neki, egyből szóba elegyedek a delikvensel. Majdnem szóltam a csávónak hogy bocs de te egy akkora barom vagy.. Aztán végül tartottam magam..

Ki mit gondol erről?


2017. aug. 1. 19:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Gazda engedélye nélkül nem simogatunk idegen kutyát. Alap.
2017. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Aha.. Én sosem szoktam érte szólni.. Miért kell engedélyt kérni? Semmi baja nem lesz annak a kutyának. Meg ha alap is, akkor sem gondolom hogy így ki kellett volna kelnie magából a srácnak.. Maximum csöndben tűrnie és megjegyeznie magában, nem lehordani szerencsétlen nőt.
2017. aug. 1. 19:46
 3/40 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Igaza volt. Aki pedig hozzányúl egy idegen kutyához mielőtt megkérdezi a gazdát az egy barom. Aztán ha a kutya odakap, akkor a gazda lesz a hibás.
2017. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet, hogy nem fog tetszeni, de a csávónak van igaza. Persze nyilván szebben is szólhatott volna, de nem tudhatod az előzményeket. Lehet, hogy aznap már a többedik ilyen eset volt.

Alapvető kéne hogy legyen, hogy más kutyáját csak azután simogatjuk meg, ha a gazdáját megkérdeztük, és ő megengedte.

2017. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán végül tartottam magam."

Okosan tetted, ugyanis a fickónak volt igaza. Gazda engedélye nélkül nem simogatunk kutyát (mint ahogy a másik biciklijét, pénztárcáját, mellét sem simogatod meg engedély nélkül). Egy részt, mert nem minden szereti / tűri, ha simogatják, másrészt, mert egy amúgy totál barátságos kutyának is lehet olyan napja, hogy hozzáérjenek.

Ha már udvarias nem tud lenni, legalább életösztöne lenne... De nem, mert ha kimorog a kutya, ne adj isten odakap, akkor ő fogja a kutya és a gazdi keresztre feszítését követelni, mert persze mindig a gazdi és szörnyetege a hibás.

2017. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell engedélyt kérni?" - amiért nem nyúlkálsz pl. más gyerekéhez, vagy nem simogatod meg egy idegen haját stb.

Meg azért is, mert az adott kutya nem biztos, hogy kedveli, ha idegenek simogatják. Megijedhet, odakaphat.

Az én kutyámat is meg szokták simogatni, de soha nem engedély nélkül, mindig megkérdezik. Olyankor megengedem, mert tudom, hogy a kutyám örül neki, szereti az embereket. De nem minden kutya ilyen.

2017. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8768562-seta..

Tessék itt kifejtettem a véleményem a témáról korábban.


Attól, hogy a te kutyát szereti ha idegenek simogatják, még nem minden kutya tűri el és ez így van rendjén. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlen megharapja ezt a szerencsétlent aki se szó se beszéd csak simogat, akkor a gazda lenne a felelős még ha normál esetben ez sosem történt volna meg csak egyszerűen megijedt a kutya vagy bármi.

2017. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Azt elfelwjtettem írni, hogy volt rajta szájkosár, de mind egy, hagyjuk. :)

Akkor ezek szerint én vagyok a barom.

Azért kedvem lett volna a srácnak szólni, hogy "No kedves kúltúra úr, szabad-e egy nővel így beszélni?" No mind egy.

No, oke, engedélyt kell kérni, de ha valaki nem teszi meg, ezért a másik fél miért tesz szemrehányást?

2017. aug. 1. 20:21
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a kultúránál tartunk. Amikor a nő odament akkor köszönt a férfinak? Megkérdezte, hogy szabad-e simogatni a kutyát?

Akkor mégis milyen reakciót vársz, főleg ha egy nap több ilyen idiótával van dolgod. Erről az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" közmondás jutott eszembe.

2017. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor neked bárki megfogdoshatja a tökeidet/melleidet??

Értsd már meg, engedély nélkül nem tapizunk kutyát és ha a gazdi ilyenért kikel magából, hát igaza van!

2017. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!