Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy fiatal puli...

Befogadtam egy fiatal puli kutyát? Valaki kirakta. Hálából ideellett 6 kölyköt. Mit lehet tenni hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
Magyarul ivartalanítani kellene. Mi a menete és mennyibe kerül? Hallottam injekcióról is.
2018. jún. 17. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnevelte a kölyköket (8-9 hėt) keress nekik gazdákat. Persze a kötelező oltásokat adasd be nekik (állatorvos megmondja mit mikor) majd az anyakutyát ivartalanítani kell. Szintėn állatorvos. Lesznek öltsėgek emiatt a "hálából odaellett" dologból, de annyit megėr majd, ha most talan nem is így ėrzed.
2018. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyi állatorvos tud árakat mondani,mindenhol eltér.

Ha a kutyusokra nincs jelentkező,környéki állatvédők segithetnek,sőt az ivartalanitásba is.

Nem " ingyen" ivartalanitják,de például,szállitókocsiba viszik,hozzák a kutyát.

2018. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, már ha van kapacitásuk segíteni.


Kérdező, az ivartalanítás ára orvostól függ, emiatt nála érdeklődj, mikor a kicsiket oltatod és chippelteted.

Az ivartalanítás menete pedig, műtét napján ne kapjon se enni, se inni, előtte este még ihat. A műtét után akár egész nap szédeleghet, csak akkor kaphat enni, ha már teljesen kitisztult az altatásból, hogy ne nyeljen félre. Tölcsért valszeg kapni fog, ami zavarhatja, ezért ha tudsz rá figyelni, addig leveheted. Létezik felfújható gallér is, de erről megoszlanak a vélemények.

7-10 nap lábadozás, sebgyógyulás után pedig varratszedés, ha nem felszívódó varratot használt a doki. Azt azért kérdezd meg, hogy tud-e neki felszívódó, belső varratot csinálni. Akkor szinte nem is látszik, a kutya nem fér hozzá könnyen, és a varratszedés is kimaradhat.

2018. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor születtek?
2018. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Három hete kb. Nincs két egyforma. Mintha nem is egy apától lennének hanem vagy háromtól. De gondolom ez a kutyáknál se lehetséges
2018. jún. 17. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Az ára akár 50 ezer is lehet, dokitól és módszertől is függ. Lehet kérni teljes kipakolást, hogy a méhét is vegyék ki, lehet h csak a petefészkeket és lehet h csak elkötik.

Egy napig ugye nem ehet a műtét előtt, de ezt majd a doki is fogja mondani. Időpontot kell majd kérni. Műtét után pedig gallért vagy speckó ruhát kell hordania, hogy ne szedje szét a sebet.

2018. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De,kutyáknál így van! Ha párzott több kannal,akkor az egyik kölyöknek az egyik kan az apja,a másik kölyöknek meg a másik kan. Máshogy van a szaporodásuk,mint az embereknek. Eleve több petesejt érik meg,több kan spermája kerül be,stb :)
2018. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam köszönöm.
2018. jún. 17. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom már megválaszolták a kérdést.

Lehet egy olyan kérdésem, hogy a kiskutyák melyik megyében találhatóak, és hogy elvihetőek lesznek majd?

2018. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nana, ami az operáció árát illeti, az ötvenezer azért irreálisan sok, főleg egy középméretű kutyánál. Az én 28 kilós szukámra fizettem harmincezret a megyeszékhely legdrágább állatkórházában teljes kipakolásra (méheltávolítással). Valószínűleg, jóval olcsóbban is megúszhattam volna, ha keresek egy kisebb rendelőt vagy állatorvost.

Én olyan 25-30 ezer forint közötti összegre saccolnám a műtétet, de egyszerűbb, ha rákeresel neten a kinézett klinika árszabásaira vagy megkérdezed őket telefonon.

2018. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!