Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen ugatásgátló nyakörve...

Ki milyen ugatásgátló nyakörvet használ/használt?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki milyet nem, meg, hogy nevelés lemozgatás meg fárasztás stb. Nem poénból kérdezem, meg van az okom rá. Nagytestű kutyám van. Napi szinten sétálunk vele, folyton vele van valaki. De éjjel mintha másik kutyám lenne. Megállás nélkül tud órákig ugatni a semmire. Az se érdekli, hogy ott vagyunk folytatja tovább. A szomszédok már fenyegetnek, hogy feljelentenek, vagy rosszabb megmérgezik a kutyát. Szóval aki csak okoskodni és oktatni akar görgessen tovább.
2018. jún. 18. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyton van vele valaki, akkor meg lehetne próbálni hogy nem hagyni nappal aludni!A kutyák a nap 24 órájából 50%-ot alvással, 30%-ot pihenéssel, 20%-ot aktívan töltenek.Tehát 12 órát alszanak, de még kb.vagy 6 órát csendben fekve, ülve, pihennek.De az alvás akár 16 óra is lehet.Ha ebből kiindulsz, át kellene programoznod a kutyád, hogy nappal nem hagyni aludni, és akkor éjjel elvileg aludni kényszerül.

Én ezt próbáltam is, mikor otthon voltam szabin.Ha láttam, lefeküdtek aludni, elég volt hogy valamivel zörögtem, vagy fütyültem, vagy az egyiknek hangosan a nevét mondta, erre mindegyik reagált, nem tudott aludni.Éjjel viszont biztos aludtak, mert csend volt.

zóval ha eleget van sétáltatva, mozgatva, foglalkozva vele napközben, és mellé ingergazdag környezetben van, vagy folyton aki vele van hívja, stb.nem hagyja aludni, muszály lesz neki éjjel aludni.

De megszokja ha éjjel lakásba beviszed, eleinte nem tetszik neki, de megszokja, és még így is jobb, mint ha szomszédokkal rossz a viszony, vagy megmérgezik.

2018. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Én az ugatásgátló helyett az e-nyakörvet javaslom. Mi a BENTECH D776-ot használtuk ez nem automatikusan basztatja a kutyát minden alkalommal ha ugat, hanem te döntesz mikor használod. Így csak a felesleges ugyatásról szokik le a kutya. E-bayről harmadába kerül mint itthon.


Van fény/hang és rezgés funkciója, elég csak ezeket használni. Az elektromos funkciót csak 1x kellett használni, amikor az egyébként gluténérzékeny kutya ellopott egy szelet kenyeret, és elrohant vele. De az is csak annyira csíp mintha megnyalsz egy lapos elemet. A villanypásztortól nagyobbat kap.

2018. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

Most komolyan, minek az ilyeneknek kutya?

Aki enyhe áramütéssel tudja csak fegyelmezni!

Egy kutya olyan kb.mint egy kisgyerek.Ha lenne ilyen eszköz, állítom az ilyen ember a gyerekére is venne, ne kelljen vele foglalkozni, nevelni, majd kap egy áramütést, abbahagyja a hülyeséget.

Te mindig mindent jól csinálsz? Olyan tökéletes vagy? Ha nem, akkor mit szólnál ha rád is kerülne ilyen?

Nem lehet túl kicsi és kellemes az a csípés, amit ha egyszer érez a kutya, és soha többet nem nyúl a kenyérhez!Embertelen dolog ezt csinálni.Én inkább nem hagyom a kenyeret felelőtlenül előtte.Mint ahogy a kisgyerek előtt se hagyok mondjuk kint gyógyszert.

2018. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%

Igen,amúgy ki kéne próbálni: Milyen lehet, ha rajtad lenne egy ilyen szerkezet? Valaki a távolból figyelne, és ha nem úgy cselekszel ahogy ő gondolja, puff egy kis áramütés!

Nem nagy, nem halsz bele,csak egyre idegbetegebb leszel, mert bármikor várható hogy bekövetkezik!

Már azt se tudnád, mit szabad és mit nem.

Félve tennél meg bármit is.

A villanypásztorhoz ne hasonlítsd! Az ki van feszítve, látja az állat hova ne menjen mert üt. Simán elkerülheti.

De ez váratlanul megüti, és szerencsétlen azt se mindig tudja, miért kapta.

Most tényleg ezt érdemli az állítólag szeretett kis társállat???Aki ezt csinálja vele, az a saját perverz szadista hajlamait éli ki rajta. Ez nem szeretet.Ez állatkínzás.Fizikailag és lelkileg is.

2018. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes, a klikkert is megtanulja összekapcsolni a pozitív megerősítéssel. De az e-nyakörvet nem tanulja meg összekapcsolni a tiltással?


Nem kell nyomkodni össze-vissza idegbeteg módjára egésznap. Használni kell a tiltó parancsot és a rezgést együtt, és amikor a kutya engedelmeskedik, abbahagyja amit csinál, akkor meg kell jutalmazni. A kérdező esetében így akár házból is lelehet állítani a kutya ugatását a megfelelő gyakorlást követően. A sokkolást a maradék 1 esetben kell használni, a nyakörvet már ismerő de arra nem reagáló kutyán.

A hangjelzés ugyanígy összeköthető pl. a behívással és lesz egy távolból, és/vagy nagy zajban is stabilan behívható és tiltható kutyánk.


Egyébként meg kilett próbálva milyen mielött a kutyára raktuk. Egyáltalán nem idegesító, és főleg nem okoz még minimális fájdalmat se normális használat mellet. Elsőre magamnak nyomkodtam, de néhány alkalom volt csak kellemetlen, akkor se azért mert nagyot ütött, henem mert bejátszott a para, hogy milyen lesz. Aztán amikor már tudtam milyen, akkor nyomkodtam mint a hülyegyerek mert kis fokozaton hasonló volt mint a fizikoterápiás TENS kezelés. Szóval kudarc volt az első teszt. Utána odaadtam az asszonynak, hogy nyomkodja összevissza amikor csak gondol egyet. Na így volt annyi hatás, hogy az ember abbahagyja amit éppen csinál. Maximumon már tényleg nagyot üt, a villanypásztor mondjuk még nagyobbat de azért az már nem volt kellems. De használni kell a fokozat állítást és nem maximumon ratenyerelni a gombra.

2018. jún. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

De ne a sokkoláson ragadjuk le, 1000-ből, 999x a kutya engedelmeskedik a rezgésre. A maradék 1-ben meg mindenki mérlegelhet, hogy mi a rosszabb, ha a kutya fojtatja amit tiltani akarunk, vagy leállítjuk egy váratlan, és kicsit talán kellemetlen csípéssel.


A rossz használat meg olyan dolog, hogy a pórázzal is lehet sétáltatni a kutyát meg verni is. Akkor most a póráz is egy állatkinzó eszköz, és mindenki aki pórázt használ állatkínzó mert egy csomó hülye veri vele a kutyáját?

2018. jún. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem az enyém a kérdés, de köszönöm az értelmes választ előző :) Természetesen úgy gondoltam hogy én is kipróbálom magamon mielőtt a kutyára tenném.
2018. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!