Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az szaporításnak számít-e ha?

Az szaporításnak számít-e ha?

Figyelt kérdés

Az alom célja, hogy jobb vérvonal legyen, minkét kutya nagyon jól sportol. Kiemelkedő eredményeket érnek el.


Szűrve, tenyészszemlézve vannak. Egészségesek, minden oké


Törzskönyvesek


Tenyészthető korúak


A párosításnak semmi akadálya nincs (pl genetikai)


A kölykök elosztásáról és eladásáról szerződés készül


A szukát a vemhesség alatt, után és ellés alatt állatorvos felügyeli


A kölykök nem törzskönyvesek


A kölykök chippel, oltásokkal, rendszeresen féreghajtva kerülnek leinformált gazdához leghamarabb 10 hetesen



2018. jún. 19. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem is értem, szerinted minek számithat még?
2018. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát egy hasonlóan adott helyzetben a tenyésztőt és a szaporítót csak a törzskönyv választja el?
2018. jún. 19. 18:45
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Miért, szerinted mi ez? Mert nem tenyésztés, az is biztos.
2018. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha már ennyi pénzt, időt, energiát belefektetsz, nem értem, miért nem válsz hivatalos tenyésztővé. Ha ez mind igaz, akkor sem tudod annyiért eladni annyiért a kicsiket, mint ha törzskönyvük lenne. Tudom, tenyésztésnél nem a pénz számít, de mégis jobb, ha kevesebbet buksz rajta. És akkor már senki nem vádol meg, hogy szaporító vagy. Feltéve, ha tényleg mindent úgy csinálsz, ahogy fent leírtad, foglalkozol a kutyáiddal, és nem hagyod túl sokszor fialni őket.
2018. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés :) csak eszmecserét szeretnék folytatni. Egyébként 2 ivartalan csivavám van nehéz lenne velük sportolni :)
2018. jún. 19. 18:51
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Törzskönyves szaporítók is vannak, tenyésztők között se mindenki szent. Én is úgy gondolom, hogy ha már tényleg minden megvan, tenyészszemle, szűrések... akkor egy kennelnév már nem oszt nem szoroz, de mégis ad egy látszatot. Vagy akár akkor a szülők tenyésztői nevén is le lehetne törzskönyveztetni a kölyköket.

Ki tudja, lehet, hogy a leendő gazdik között lenne olyan, aki tenyésztene, versenyezne később a kölyökkel, és ahhoz ugye kellene neki a tk.


Az én olvasatomban aki a fajta jövőjét tartja szem előtt, és tudja, hogy a párosításból jó kölykök születnének, akkor nem szaporító, hiszen nem csak a mennyiséget növeli, hanem minőségi változást is okoz. Viszont hiába a jó szándék, ha azt akarja az ember, hogy komolyan vegyék, akkor a hivatalos eljárás a biztos. Így sokakban felmerülhet a kétely, hogy vajon miért nem tk-sak a kutyák, biztos nem is az az apakutya akire mondják...stb.


Amúgy sok munka vonalú kennel is van, ez nem csak a küllem tenyésztők sportja :D

2018. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a szaporítók nem foglalkoznak a szülők egészségi állapotával, betegségeivel, csak hasznot akarnak húzni belőlük a pároztatással.


A tenyésztő elviszi a kutyákat állatorvoshoz teljeskörű szűrővizsgálatra, és a vemhesség alatt, és az ellés után is állatorvossal figyelteti az anyakutyát. Egy tenyésztő nem Purinával, meg Royal Caninnal eteti a kutyáit, hanem normális táppal, és odafigyel a kutyái ételintoleranciáira (viszont ezeket a kutyákat nem pároztatja). Szerintem a tenyésztőknél a fajtaszeretet is közrejátszik, mivel csak egészséges, normál idegrendszerű kutyákat pároztatnak, a fajta minőségét hosszú távon fenntartják. Törzskönyvük nem lesz a kicsiknek, de attól még jó kutyák lesznek.

2018. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
2018. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen, hiszen hiába származnak hiper-szuper-top szülőktől, ha nem lehet bizonyítani a származásukat.

Pláne az elsőt követő generációknál.


Elméleti kérdésen kívül, ha valaki ilyet csinálna, az kétségkívül kiváltana egy kennelnevet, és úgy tenyésztene, ahogyan az szabályos :)

2018. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kösz a választ mindenkinek
2018. jún. 19. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!