Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az szaporításnak számít-e ha?

Az szaporításnak számít-e ha?

Figyelt kérdés

Az alom célja, hogy jobb vérvonal legyen, minkét kutya nagyon jól sportol. Kiemelkedő eredményeket érnek el.


Szűrve, tenyészszemlézve vannak. Egészségesek, minden oké


Törzskönyvesek


Tenyészthető korúak


A párosításnak semmi akadálya nincs (pl genetikai)


A kölykök elosztásáról és eladásáról szerződés készül


A szukát a vemhesség alatt, után és ellés alatt állatorvos felügyeli


A kölykök nem törzskönyvesek


A kölykök chippel, oltásokkal, rendszeresen féreghajtva kerülnek leinformált gazdához leghamarabb 10 hetesen



2018. jún. 19. 18:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Hogy akarsz vérvonalat tk nélkül? Mert annak pont a papír a lényege...

Amúgy ennyi kiadás mellett már aprópénz a kennelnév kiváltása...

2018. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Szaporításnak számít a tk hiánya miatt. Viszont szerintem a szaporító fogalom elég tág. Van úgye a tenyésztő aki ,,minőségibb,, kutyát ad el (túl tenyésztet fajta esetén úgye ez a helyzet) tkval, van a szaporító akinél a disznó ólba ellik a szuka aztán vagy túl élik vagy nem utana kaminon vagy boldog boldogtalan telora cserélve viheti, meg van a szaporító aki tenyésztőhöz hasonlóan bánik a kutyáival csak nem ad tkát de hobbi célra tökéletes kutyát tud adni. Persze nem olyan az sem mint egy tkás ahol több generációra vissza menőleg bele lát az ember a dolgokba. A menhelyek állapotát is a szaporítólra fogják sokan ami nem csak az ő hibájuk hanem a felelőtlen gazdák hibája is. A tkás kutya vétele a legjobb de ha az ember tájékozatlan vagy nincs annyi pénze meg nem akar komoly célokat elérni de még is fajtatiszta (fajtajellegű) kölyökre vágyik akkor én azt mondom INKÁBB egy tenyésztőt játszó szaporítótól vegyen aki legalább beoltatta meg enni adott a kicsiknek.
2018. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Az alom célja, hogy jobb vérvonal legyen,

A kölykök nem törzskönyvesek


Ezt hogy akarod összehozni, hiszen a vérvonalat pont a tk bizonyítja.


Igen, olvastam, h elméleti a kérdés...de ez így elméletnek is butaság.

2018. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Igen, hiszen nem lehet tudni, hogy valóban azok-e a szülők, akiket állít a "tenyésztő", így azt sem, hogy esélyesen örököltek-e betegséget, gyenge idegrendszert a kölykök, alkalmasak lesznek-e munkára vagy családi kutyának.


Egy kivétel van, amit nem tartok szaporításnak, amikor valamilyen lényeges céllal születnek kutyák. Segítő kutyák, szolgálati kutyák nem szoktak tk-esek lenni, mert ott valóban nem lényeges. Viszont annál fontosabb az alkalmasság és az egészség.

2018. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a tenyésztőt még a szakértelem választja el a szaporítótól. Hiába van két szűrt tkás kutyád van hogy nem kéne őket pároztatni mer vannak a felmenőkbe olyan kisebb hibák amiknek nagy az esélye hogy így vegyítve a kölykön meglátszik. A tk még nem azt jelenti hogy akármelyik kutyával összelehet hozni. Tegyük fel hogy tkás szukám van és van a genetikájába valami ami csak homozigóta helyzetben válik láthatóvá, összehozom egy szintén ilyen genetikájuk tkás kannal és puff a kicsiken látszik de ha Mari néni tká nélküli kanjával engedtem volna össze lehet semmi baj nem.lenne mer az a kan nem hordozta a probléma másik felét és gyönyörű kicsik lennének. Egy tenyésztő ért ezekhez vagy van kapcsolat aki ennek felismerésében segít.
2018. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Ez olyan, mintha odaadnék egy vadonatúj iPhone-t, garancia és papírok nélkül.


Ha megveszed, gondolkodhatsz, hogy valóban úgy döntöttem-e, hogy átállok Samsungra, vagy egy jó kínai másolatot fogsz a kezedben, ami remélhetőleg jól működik.

2018. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez megfelel. Talán, ha a kölykök törzskönyvesek lennének úgy jobb lenne. De, ha már a felnőtt-ek törzskönyvesek az is sokat jelent.
2018. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem szaporítàs
2018. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!