Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora procedúra egy...

Tényleg ekkora procedúra egy kutyát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátommal már régóta tervezzük, hogy kutyát szeretnénk. Mindenképp menhelyről szerettünk volna örökbe fogadni. Meg is találtuk az igazit. Pont úgy történt, ahogy terveztük. Megláttuk és beleszerettünk. A kutya 130 km-re van tőlünk. Hétvégén elmentünk személyesen megnézni. Élőben is imádtuk és még jobban megerősített bennünket abban, hogy szeretnénk ezt a kutyát. Azonban sajnos nem adják könnyen. Még legalább 8-10 alkalommal kell meglátogatnunk a kutyust. Emellett eljönnek hozzánk házlátogatóba, fizetnünk kell az útiköltségüket, illetve kértek adományt is, amit akkor kell kifizetnünk ha elhozzuk a kutyát. Mindennek a költségén valami hiper szuper trendi tenyésztett kutyát tudnánk venni. Kicsit SOKKnak tartjuk ezt. Támogatjuk, hogy azért körültekintőek de ez azért túlzás szerintünk. Mit lehet tenni? Továbbra is nagyon szeretnénk a kutyát de ennyi utazást nem tudunk finanszírozni.

Ami a szerződést illeti, egyelőre semmilyen papírral nem találkoztunk és nem írtunk még alá semmit. Tudnátok esetleg valami jó tanácsot adni? Néztünk közelebbi menhelyeken is kutyát, de sajnos egyiken sem csábultunk el. Nagyon elvarázsolt bennünket ez a kutyus.


2018. jún. 20. 00:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj...én nem mondom meg honnan és milyen kutyát szerettem volna, tizenéves kutyás tapasztalattal, de én is kiakadtam.

Kinéztem magamnak 1 kutyust akit elhoztam volna a rácsok mögül egy marha nagy kertbe (házba bejárással). Tudni kell, hogy nagytestű, aljszőrrel rendelkező fajta. Közölték velem, hogy kertbe nem adnak kutyát, csak lakásba és akkor is csak akkor, ha a kanapén vagy az ágyban aludhat. Mondom egy nagytestűnek biztos jó lesz napi 8 óra a házban, amikor ott a marha nagy kert ami árnyékos, füves, vqn kutyamedence is. Nem, akkor sem. :D aztán kérdezték, hogy dohányzom-e, mert ők dohányos helyre nem adnak állatot. Meg hogy mennyi a bevételem, hol dolgozom (logikus, olyan világot élünk ahol az ember tizenévig alapozhat a fizetésére és a munkahelyére), miért és hogyan halt meg az előző kutyám stb.


Akkor mondtam, hogy "elmentek ti az anyátokba!" és befejeztem velük a kommunikációt.


Egy ismerősöm pont szólt, hogy a szomszédjában született egy alom akiknek gazdit keresnek. Elmentem, megnéztem, "lefoglaltam" és 12 hét múlva lett egy kutyám. Néha küldök képet a volt gazdinak, de nem járnak a nyakamra, nem csesztetnek, nem turkálnak a pénztárcámban es nem kérdezik meg, hogy dohányzom-e.


Egyébként nem bántam meg, imádom a kutyám és szerintem évi 2 nyaralással, kirándulásokkal, úszással, mindennapos sétával és játékkal, nagy kerttel és saját különbejáratú medencével nagyon boldog és nagyon jól érzi magát. Ha nem kell az örökbefogadó akkor nem kell...csak utána ne sírjanak, hogy tele vannak!

2018. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!