Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF/PREY MODELL nyersetetés?...

BARF/PREY MODELL nyersetetés? Egy kis segítségre lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Van egy Rottweiler kan kutyám, aki másfél éves lett. Ezidáig kizárólag tápot evett(semmi nassi, semmi konzerv, jutalmazni is táppal szoktam, rágókának mentás gumicsontot használtam) RNW junior ló-marha és csirke-hal felváltva.

Most térünk át nyers étrendre, mert amíg kölyök volt nem mertem kísérletezni a porciózással, nehogy vmit elrontsak, mert ugye a kölyökkor kihatással van a felnőtt korra.

Első kérdésem tehát az lenne, hogy jó-e az az arány, hogy 60% színhús/hal, 30% csontos-bőrös-inas hús, 10% belsőség.

Másik kérdés, hogy elég-e, ha hetente csak 2-3x kap zöldséget, gyümölcsöt és azt keverhetem-e egy tk natur joghurttal, mert magában nem eszi meg, ugye nincs hozzászokva.

Kiegészítőnek ízületvédőt(aptofelx-szirup) és olajat(mindig más) adnék, kell-e még vmi létfontosságú, bármi, ami nagytestű kutyáknak ajánlott?

Heti 1x kap tojást(nyersen), az elegendő, vagy adjak 2-3 a zöldséghez? Mert akkor azzal is elkeverhetném neki.

Előre is köszönöm a segítséget.



2018. jún. 20. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Facebookon van egy nagyon jó BARF-os csoport. Ott rengeteg segítséget kaphatsz. Sok tag ezer éve így etet, bármilyen kérdésed van, tudni fogják a választ és sok hasznos információ össze van foglalva egy fájlban, kezdők számára.
2018. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fent a facebookon és azért írtam ki a kérdést, mert gondolom itt is tudna rá vki válaszolni.

Nem az egész barfos történetet kértem, hogy írjátok le, csak pár kérdést tettem fel.

2018. jún. 20. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, csak segíteni próbáltam. Én is most ismerkedem ezzel, de hátha jön valaki, aki jobban képben van.
2018. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi barfoztunk és eléggé utana jártam a témának. Első leírásra szerintem jó lesz ha így kap enni. Arra figyelj, hogy olyan halat ami tartalmaz tiamináz enzimet, ne kapjon rendszeresen mert tiamin hiany alakulhat ki. A csontos-színhús arányon lehet hogy változtatnod kell ha túl híg lesz a széklete. Ha külsőre jól nez ki a kutya kb fel év után (nem sovány, szép szőr, eletvidám, mozgékony) akkor is kell nézetni egy vérképet. Ha azon is minden ok akkor tökeléletes. Ha van eltérés akkor korrigálni, akár szaktanácsadásra is el lehet menni (Állatorvostudomanyi egyetemen van ilyen) Nekünk sajnos úgy nez ki nem jött be mert pár értéke borzasztóan eltolódott. Legalábbis remélem, hogy a barftól mert akár daganatot is jelezhet. Mivel előtte nem néztük neki így csak azért gondoljuk hogy a barf miatt van mert mindkét kutyának ugyan azok az értékek tolódtak el (doki szerinte a legtöbb barfosnak ez van eltolódva). De külsőleg mindem szuper és a vérkép is tökeletes akkor mindent jól csinálsz
2018. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha most kezditek, akkor elsőnek a csirkét ajánlom, combfilé, plusz farhát, nyak csontosnak. Ezzel ki tudod tapasztalni 1-2 hét alatt, hogy kb mennyi csontost igényel. Ha híg a széklet emelni kell a csontos arányán. Ez minden kutyánál más, de 50-50%os kezdést szoktak javasolni. Ha minden oké,akkor jöhetnek a belsőségek, egy kis máj, szív, majd szép lassan a többi. A belsőség miatt lehet, hogy több csontos fog kelleni. Ha szerencséd van jól veszi majd az akadályokat, új hozzávalókat, és 1, másfél hónapon belül már mindent biztonsággal adhatsz neki.


Heti 1 halnap a javasolt, de adhatod úgy is, hogy a heti adagokhoz mindig teszel 1-2 sprotnit pl. Fontos a vörös hús (vad, marha, kecske) és a fehér hús is (szárnyasok, hal). Belsőségből is 2-3 féle állat az ideális, persze nem muszáj minden nap mást kapnia, de hosszútávon ne csak csirke legyen ez sem. Máj, lép, verse, agy, here, tőgy... számítbelsőségnek, a szív köztes állapot, a koleszterin tartalma miatt nem szabad túl sokat adni neki tartósan.


Nem muszáj mindig adni zöldséget, én is van, hogy kihagyom. Van olyan kutya, aki nem igazán igényli, de van akinek kell a jó emésztéshez. A növényeket reszelve add, úgy könnyebben emésztik. Ha nem szereti, akkor kiválthatod zöldpacallal is. Ez nekünk elég undi, de a legtöbb kutya imádja :)


Yoghurt is mehet egy kevés, ha bírja a kutyád. Sokan nem ajánlják a tejterméket, de pl. egy két agárfajtának kifejezetten jót is tesz úgy olvastam. Ezt neked kell látnod.


Egyszerre max 3 féle kiegészítő menjen, és csak egyféle olaj, mert ez terheli a hasnyálmirigyet. Ha egészséges a kutya akkor nem igazán kell sok kiegészítő.

Az ízületvédő nagytestűeknél szuper, adhatod kúraszerűen, vagy ahogy szükségét érzed. Ha nagyrészt szárnyast kap, akkor jódpótlás miatt a barna algát javasolják. Az olajok főként a szőrre,bőrre hatnak, fényesítik, ha erősíteni, növeszteni szeretnéd, akkor a sörélesztő is jó lehet. Télen kis csipkebogyó port lehet adni, meg néha készíthetsz csontkocsonyát, ez nagyon jó a kollagéntartalma miatt.


Tojásból elég a heti 1, érdemes csak a sárgáját adni, vagy egybe, de akkor a fehérjét főve, hiszen a tojás a biotin tartalma miatt hasznos,és ezt a fehérjében lévő avidin nagyrészt semlegesíti.


Ha bizonytalan vagy évi vérkép mindenképp javallott, legalábbis az első fél, 1 év után biztosan. Sok sikert! :)

2018. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, #3, semmi baj, tudom, hogy csak segíteni szeretnél.

Azért adnám 2:1 arányban a hús:csontost, mert a prey szerint az arányok a következők: 80% izomhús, hal 10% csont, húsos csont 10% belsőség, melynek fele máj. A barf meg ugye csontos 40%, csont nélküli 30%, belsőség 10%, zöldség-gyümölcs 15%, kiegészítők 5%.

Szóval én vhogy a kettő közé tettem, mert nagyrészt állati eredetű kaját fog kapni, csak párszor zöldet és egyebet, azért próbáltam így belőni, de majd ha híg vagy szorulásos, akkor változtatok.

2018. jún. 20. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Én 5 éve etetek nyersen.Kezdetben BaRF mostanában inkább Prey vagy a kettő keveréke.Nem kell szigorúan betartani egyiket sem.
2018. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!