Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ellehet kapni a kutyáktól a...

Csizi Miron kérdése:

Ellehet kapni a kutyáktól a férgeket? Többi lent. SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Ma a vizsla kutyámmal játszottam és egy jó nagy velős csontot talált a fűben ráparancsoltam hogy köpje ki.. oda jött hozzám és kiköpte. Halálra dicsértem ő szétnyalt mindenhol! Utána vettem észre hogy a csontba férgek mászkálnak! Gyorsan hazamentem letusoltam alaposan! (lehet h ez segít

)



2018. jún. 20. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen ellehet kapni
2018. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Beköpték a legyek a csontot és légylárvákat láttál rajta. Ha nem nyúlkáltál a szádba egy légylárvával és utána nyelted le, akkor bajosan kapnál el bármit. Sőt, jó esetben a kutyád sem nyelte le a lárvákat, ha mégis, nem lesz tőlük semmi baja, a gyomorsava elintézi. Ez más, mint a bélféreg.
2018. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
A bérféregfertőzést igen, el lehet kapni, de ezek csontik voltak (légylárvák). Bár undorítóak, de ártalmatlanok, kivéve ha seb van például egy kutyán (vagy más állaton, emberen) és abba petézik bele a légy.
2018. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A különböző bélférgeket pl. galandfereg,orsófereg el lehet kapni a kutyától, ha kapcsolatba kerülünk szennyezett széklettel. Attól, ha nyalogat minket nem.

Amiket a csonton láttál, azok nem bélférgek voltak, hanem valszeg légynek a lárvái. Ezeket megenni nem jó. Olaszországban pl. van egy sajtfajta amit beköpetnek a legyekkel es a larvákkal együtt megeszik. Azonban van egészségügyi kockázata, ritka esetben a lárvák túlélik a gyomorsavat és tovább randalírozva a belekben cisztákat okoznak.

De gondolom nem nyeltél le egyet sem :)

Szóval no para semmi bajod nem lesz.

2018. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket de azért adok neki féregirtót!
2018. jún. 20. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Miért, egyébként nincs féreghajtózva? Miért nincs? Ha pedig igen, hogy merülhet fel benned ez a kérdés.
2018. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Okosak vagytok ti is, lepontozzátok az #1-est, utána leírjátok ti is. És igen ellehet kapni főleg bélférgeket a kutyától ha nincs féreghajtózva. Bár a csontban csak légylárvák voltak inkább.
2018. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az első válaszoló három helyesírási hibát vétett egy három szavas (...) mondatban. Ez már rekord.
2018. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!