Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassú vagy gyors séta a jobb?

Lassú vagy gyors séta a jobb?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy miért, és hogy elég e a kutyámnak ennyi? Az esti sétát szeretném kihangsúlyozni. 2 kutyám van. Külön sétálnak mindig. Teljesen másak az igényeik. 4 év korkülönbség van köztük. A fiatalabbik 2, az idősebbik 6 éves. A fiatal lány, a másik fiú. (Ivartalanok). Szóval este 7kor van a vacsora, hogy este 10kor tudjunk menni a szokásos 1 órás sétára. 10kor leviszem a fiút 11ig. 11től éjfélig meg a lányt. A fiúval megállunk 3 méterenként. Végigszagolja ki járt ott stb. 1 órás séta alatt negyed annyit nem tudunk haladni a fiúval, mint a lánnyal. A lánnyal kb a kerületet is körbesétáljuk, amíg a fiúval 1 utcányit tovább jutunk. A lány jól el is fárad, mert ő ugrál, bohóckodik, sietősebben sétál. A fiú is elfárad, de nem értem mitől. Ha éppen találkozunk egy kutya haverral, akkor eljátszik elrohangál vele szépen. De, ha nem jön pajti akkor lassuzunk. Többen kérdezték miért sétáltatom külön őket. Hát ezért. Teljesen másak az igényeik. Itthon szépen eljátszanak, de az utcán nem tudnak egymásra hangolódni. A lány türelmetlen olyankor, a fiú meg ugatja. De most igazából a kérdésem az lenne, hogy mivel a fiúnak kevesebb a séta hossza (nem időben), hogy így elég neki?

Kérlek ne írjátok, hogy sétáltassam együtt őket, mert nem fog menni. Próbáltam milliószor, de nem ment. Lehet én vagyok a béna ebben, de most ne erre válaszoljatok légyszíves.


2018. jún. 21. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ha kiegyensúlyozott a többi időben, otthon pihen és nem stresszel, pörög feleslegesen, akkor elég neki. Az ő viselkedésén tudod leginkább lenérni, hogy mik az igényei.
2018. jún. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Az én fiú kutyám is szaglásmániás, van, hogy mi is gyökkettővel haladunk egy órán keresztül, mert mindent végigszagol. Sokszor már úgy vonszolom, hogy ugyan, menjünk már tovább. Percekig elemez egy-egy foltot :D

Mondjuk, ha kiviszem a ligetbe ott inkább rohangál, labdázik, gyorsabban jön mellettem. De ugyanúgy elfárad egy szaglós sétán is, csak akkor gondolom agyban.


Szaglós, keresős játék nem érdekli esetleg? Eldugnád valahol (erdőben/parkban) a játékát, hogy keresse meg/szagolja ki vagy ilyesmi. De amúgy szerintem ne aggódj, neki erre van igénye, ez teszi boldoggá, akkor minek erőltetni, hogy rohangásszon?

2018. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kan kutyám van, ráadásul springer, szóval extrán szeret szagolgatni. Sokat megyünk ugyan, de azt veszem észre, hogy amikor hagyom szaglászni, ugyan úgy elfárad, mintha mentünk volna 4km-rel többet. Valószínűleg "szellemileg" fárad el jobban a szimatolástól.
2018. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!