Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát tanítani,...

Hogy lehet a kutyát tanítani, ha látszólag semmi nem érdekli?

Figyelt kérdés

Szeretném kicsit lefárasztani, sokat foglalkozni vele, de egyszerűen nem megy. Pórázon szépen sétál, de a séta szerintem nem nagy fárasztás neki.

A labdát, botot stb. nagy nagy ívben elkerüli, nem szeret semmit ami nem kaja vagy mink. De olyan szinten hogy két centit nem hajlandó menni nélkülünk. Akármire próbálom rávenni, hanyatt dobja magát és simit kér. -.- Csak ez jár az eszében, a simogatás. :D Szerintem csak egész nap feküdne kábé, és elviselné ezt, hogy fekszik mellettünk én meg simogatom.


2018. jún. 23. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján ő egy alacsony energiaszintű kutya, aki nagyon jól elvan így és nem igényel több fárasztást.

Ha a kaja érdekli, akkor annak a segíségével taníts neki trükköket. Ezen kívül pedig mehettek futni, biciklizni vagy görkorizni.

2018. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teniszlabdára vágj akkora rést amibe egy szem tápot bele tudsz szorítani, szagoltasd meg vele és dobd el. Nekem működött.
2018. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Akármire próbálom rávenni, hanyatt dobja magát és simit kér."


Bocs, de elképzeltem, nagyon aranyos lehet. :))))

2018. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barátot, barátokat kell neki szerezni. Velük biztos szaladgálna, és lefigyelné a viselkedésüket is.


Láttam egy német juhászt, a gazdája csimpánzokkal foglalkozott. Olyat játszott az a kutya egy majom lánnyal, kergetőztek, összevissza harapdálta, csimpánznak elege lett és a két kezével összeszorította a kutya száját :D


Nem azt mondom hogy majmot keress mellé, de valakit aki hozzá való, egy kutyát, kutyákat.

2018. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akár kaját is dobálhatsz neki, vagy dugd el a kertben/lakásban. Az is jó móka.

Ha imádja a pocakját az jó. Könnyen ösztönözheted. Nekem is úgy tűnik, a fizikai lefárasztás elég neki. Agytornázzatok kicsit :)

2018. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt apportos a kutyám,mindig szerettem volna egy labdamániás kutyát,de őt nem érdekelte semmi.

Aztán trükkbe megtanítottam,hogy hozzon vissza dolgokat. Nyilván nem volt az az önfeledt játék. Hanem csak trükk,de mivel a hasát imádja így öröm volt neki dolgozni a kajáért :)


Akkor volt mikor eldugtam a tápszemeket meg kellett keresnie és leüléssel jelezni, aztán ha jó eltalálta akkor kapott jutit. Én azt,hogy nem volt játékos azt trükkök tanításával ellesúlyoztam. Öröm volt vele dolgozni és szellemileg teljesen elfáradt. Ő sem volt sosem nagy mozgásigényű. Másik kutyánkkal sokat játszottak a parkban az tény.Viszont mikor a másik kutyust elkellett altatni( daganatos volt).Akkor sokáig tényleg a trükk tanításával fárasztottam. Utána hoztunk még egy kutyust mellé na ő vele sokat játszottak. És labdamániás kutya lett a kicsiből. Aki jelenleg 7 évesen is 1,5 óráig vissza hozza a labdát :D A másik kutyus már nyugdíjas jelenleg 16 éves :)


Én azt ajánlom,hogy trükkök tanításával esetleg kutya pajtások keresésével lehetne dolgozni az ügyön. De vannak kutyák akik abszolút nem apportosak.

2018. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!