Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola nélkül is okos a...

Kutyaiskola nélkül is okos a kutya?

Figyelt kérdés

Bár a fő címet szebben nem tudtam megfogalmazni. A kérdésem az lenne, hogy kellő hozzá értéssel, rengeteg olvasással + tapasztalattal lehet ugyanolyan okos kutyát nevelni, mint a sulisok? Szerintem igen. Soha nem sajnáltam a pénzt kutyasulira, de mi nem jártunk. Úgy éreztem mivel kiskorom óta van kutyám menni fog egyedül is. Lehet, hogy nincsenek érmei/díjjai, de ugyanolyan okosnak tartom a kutyámat, mint akik suliba jártak. Társasági kutya, jól nevelt,és figyel minden szavamra. Sportolunk. Rendszeresen futattózunk, gyakorlatozunk, keresős játékokat játszunk. Tanulás alatt állunk, az életben folyton tanulunk. Ti, hogy gondoljátok ezt? Aki elvitte suliba, vagy épp most is viszi az miért viszi? Érdekelne minden vélemény. És előre kérek mindenkit, hogy ne pontozzátok le egymást, hisz minden ember máshogy neveli, mások a célok, más minden kutya.

Köszönöm annak, aki válaszol :)


2018. jún. 26. 12:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 én egyszer találkoztam egy nővel, akinek problémás volt a kutyája és kérdezte hogy én járok-e a kutyasuliba és ha igen melyiket ajánlom. A végén odaszúrt egy olyat, hogy "hát, most szégyen szemre el kell vinnem iskolába". Mintha a kutyaiskola az azt jelentené, hogy a gazdi megbukott gazdiként, egyáltalán nem ért a kutyájához, tök hülye... Nem értem miért gondolják ezt az emberek.
2018. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Más elcseszett kutyáját fogadtam örökbe, így szülségem volt segítségre, hogy a rossz beidegződéseket kivegyem, és nulláról elkezdhessek dolgozni vele.

Mostmár csak a tarsaság miatt járunk. :)

2018. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet kutyasuli nélkül is jól nevelni egy kutyát, de az se szégyen, vagy felvágás, sznobozás , ha valaki úgy dönt, hogy kutyasuliba fog járni és szakértő segítségét kéri.


Én falun lakom, itt nincs kutya, akivel bandázhatnánk, ezért döntöttem a kutyasuli mellett. 4 hónapod volt a kutyám, amikor elkezdtünk ilyen ingyenes, nem komoly szintű (ezt úgy kell érteni, hogy a kiképző nagyon profi volt, a feladatok, mint egy normális, fizetős kutyasuliban, de nem BH-ra, vagy egyéb vizsgákra felkészítő suli, tényleg csak az volt a cél, hogy jól nevelt kutyák legyenek) suliba járni, szocializáció céljából. Úgy mentünk oda, hogy a kutyám fiatal kora ellenére ült, feküdt, helybenmaradt.

A szocializációján nagyon sokat dobott, hogy nagy létszámú csoportok voltak és a városban volt, így minden foglalkozás után elvittem kicsit nézelődni a belvárosba, hogy szokja azt a helyzetet is.

Azóta nyílt egy kutyasuli a falunkban is, oda kezdtünk el járni, habár ez már fizetős, de nagyon olcsó és ritka rendes az oktató, nagyon szeretjük. Már életünk első engedelmességi versenyén is túl vagyunk, nagyon sokat segített a kutyasuli, hogy idáig eljussunk.

És jó érzés egy családias kis csapathoz tartozni, ami a kutyák szeretetére épül.


Mi ezért kezdtünk sulizni, de ha van lehetősége valakinek megfelelő szocializciót biztosítani a kutyájának, akkor attól nem lesz rosszabb gazda, hogy nem viszi suliba, ugyanúgy lehet "normális" kutyát nevelni.

2018. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem olvastam el minden választ, szóval lehet már írták.


A kutyasuliban NEM a kutya tanul elsősorban, hanem a gazdája, hogy hogyan kell bánni, viselkedni a kutyával.

Ha te ezt tudod, otthon is minden gond nélkül megtaníthatod bármire. A kutyasuli igaz annyival jobb, hogy ott más kutyákkal is találkozik, és megtanulja, hogy más kutya jelenlétében is rád kell figyelnie.

Meg programnak sem utolsó, te meg gazdikkal ismerkedhetsz.

2018. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Rn sem vittem egyik kutyamat sem kutyasuliba,egyedul az egyiket orzovedozni. Es jol szocializalt kutyak es okossak.

Volt/van:Palota pincsi,Nemet juhasz,3Kaukazusi(most egy van) es van egy Amstaffom.

2018. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!