Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítják meg a kutyának,...

Hogy tanítják meg a kutyának, hogy akkor se egyen fel semmit a földről, ha egyedül van?

Figyelt kérdés

Ha a gazda rászól, és következetesen tiltja a kutyának, hogy tilos bármit is felenni a földről, akkor a kutya ezt betartja.


Viszont ha nincs a közelben semmi, akkor nem feszélyezi őket semmi, hogy bepuszilják az előttük heverő finomságot.

Hiszen amiről a gazdi nem tud, az nem fáj neki.


Hogy lehet igazán sikeresen megtanítani a kutyának, hogy soha, semmilyen körülmények között se egyen fel semmit engedély nélkül?


2018. jún. 26. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Ezt csak elektromos nyakörvvel lehet jól megtanítani.De sose lesz 100%-os,ha amúgy zabás fajta kutya. Lesni kell pl a házból a kutyát ,és csali kajákat kiszórni.Vagy egy idegen lesse miközben kezében van a távirányító és dobálja be a husokat. Mikor odamegy és enné akkor megrázatni.Akkor mintegy természeti csapásként éli meg a dolgot nem köti a gazdához.

Van hogy magába a húsdarabba vezetnek gyengeáramot,ennek hátránya hogy észleli a drótot a kutya. Van hogy borsot csilit stb tesznek bele ,de tapasztalat szerint simán feleszi a kutya azt is zokszó nélkül és még kéri a repetát.


Persze egy válogatós ,semmit meg nem evő túrkáló kutyát egyszerűbb tanítani, mint egy vasszöget is megevőt.

2018. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Én olyat hallottam, hogy egy szelet párizsibe sok pirospaprika port töltöttek és betekerték. Azt rakták le a földre és hagyták, hogy a kutya megegye. Ugye a pirospaprika por borzasztó, a kutya azonnal kiköpi. Ezt sokszor eljátszották még, csak nem csak párizsivel, hanem mindenféle mással is. Hamar kapcsolnak majd a kutyák, hogy a földön lévő kaja rossz, nem szabad megenni. Ugyanezzel a technikával lehet megtanítani, hogy ha benyújtanak valamit, azt sem lehet elfogadni, csak ott figyelni kell, hogy a kutyának teljesen idegen ember nyújtsa be neki.


De egyébként, ha rendesen nevelt a kutya, akkor a gazda távolléte alatt is be kellene tartsa a felállított szabályokat.

2018. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Ha egy normálisan nevelt, foglalkoztatott kutyáról van szó, akkor alap, hogy a gazda távollétében is engedelmeskedik neki. Nem kell ilyen undorító módszereket alkalmazni.
2018. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Lassie c. könyv után szabadon: a simán földre tett kaja teleborsozva, a tálba tett simán. Megtanulta hogy csak tálból fogadja el ;)
2018. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvben jól hangzik a bors meg egyéb csípős dolgok . Gyakorlatban teljesen megbukott nálam,hidd el próbáltam már. Gondolkodás nélkül falta a kutyám befelé a legerősebb csilivel töltött húst is.De első körben meg lehet próbálni,biztos van olyan kutya amelyik érzékeny rá.Ha mégsem jön be, akkor jön az 1-es válaszban leírt dolog.
2018. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem jó nevelés kérdése a dolog,vagyis nem ilyen egyszerű. A kutya okos állat, és tudja, hogy ha a gazda ott van akkor engedelmesnek kell lenni ,de ha nincs ott akkor tudja ,hogy nem jár büntetés ugyanazért,mert nem látja senki.Na ezt kell megtanítani neki ,hogy a gazda mint egy nagytestvér mindent lát és lesújt rá ,akkor is ,ha nincs jelen. Ezt nem árt megerősíteni benne pár havonként,mert az étel ,tehát a létfenntartás a legerősebb ösztöne az állatnak,ami felülírja a tanítást. A legjobban nevelt kutya sem hal éhen a teli tál mellett, hacsak nem teljesen depressziós és beteg.
2018. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

6-os-al nagyjából egyet értek.


Szerintem a nevelés és jellem 50-50% ezen a téren.


Nekem 8 éve nem sikerült a kutyámat leszoktatni arról, hogy bizonyos dolgokat felegyen. Sokat javult a helyzet de nem 100%.

Van egy pár tippem arra vonatkozólag, hogy miért történik ez, de mindig arra lyukadok ki, hogy ha valamit másképp csinálok akkor az más területen fog visszaütni.

Egy példa: nagyon figyeltem és figyelek mindig arra, hogy mennyit kap a kutyám enni. Amikor annak idején az alpokra neveltem: fekszik, ül, marad stb. mindig kapott jutifalatot aztán szépen lassan leszoktattam erről - jutifalatként egyébként a saját száraztápját kapta mindig.

Amikor a póráz nélküliséget tanultuk mindig volt nálam mivel soha nem lehet tudni alapon biztonságosabbnak tartottam azzal visszacsalogatni mintsem hogy baj legyen ha pl. elrongyol és elüti egy autó.

Egyszer - ne csapjatok agyon - mikor már nagyon berágtam, hogy mindent összekukázik a földről hagytam, hogy annyit zabáljon a kajájából amennyit akar, mert arra gondoltam, hogy biztosan éhes szerencsétlen mert fukar vagyok a kajájával...gondolhatjátok mi lett az eredménye..


A környéken lévő kutyák egy része ilyen a másik olyan, de érdekes módon -persze ez nem statisztika csak nekem - hogy az elhízott egyedek nem zabálgatnak fel semmit az utcán.


Hát passz.

2018. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!