Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le?

Hogyan fárasszam le?

Figyelt kérdés
Van egy beagle szuka kutyám. Elég nagy a mozgásigénye és szeretném minden nap eleget futtatni, időm is van rá, csak egy gond van. Ha elmegyünk más kutyákhoz, egyszerűen nem bírom elengedni mert folyton elszökik. Mindig le is szidom érte rendesen, de csak azért is csinálja, hajtja a vadászösztön. Hiába van ott egy csomó kutya akikkel játszik, akkor is elmegy. Ezen hogyan tudnék változtatni? Hogy ne legyen szökős?? Vagy esetleg tudtok mondani más módszert ahogyan lefáraszthatom? Labdázni csakugyan nem tudok mert pórázon nem jó. Van egy zárt futtató a városban de nagyon messze. Bicikli mellett is megpróbáltam futtatni, többé-kevésbé sikerrel is jártam amíg meg nem látott egy csapat galambot. Rosszindulatú kommentektől kíméljetek.

2018. jún. 28. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Meg kellene nevelni! Ha nem értesz hozzá, miért kellett beagle? Nehezen nevelhető fajta, de bele kell tenni a munkát, hogy megfelelő életminőséget biztosíthass neki!

Menjetek el kutyasuliba, mert ezek szerint te kevés és tudatlan vagy egyedül a neveléséhez.


A pórázon sétáltatás semmit nem jelent neki. Érd el, hogy behívható legyen! Ez nem nagy munka, bármelyik kutyánál elérhető megfelelő gazdával.

2018. jún. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben elkocognék, vagy gördeszkáznék/rollereznék a nagyon messzi zárt futtatóig. Ott labdáznánk a kutyussal, majd hazafele ugyanúgy megint tempósan... azzal szerintem pont meg is lenne a napi mozgásigényének a jó háromnegyede :)
2018. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kutyaiskolába vinném. Az iskola is lefárasztja, bár főleg agyilag. Utána viszont sokkal könnyebb lesz a séta vele , és mindketten tudjátok élvezni. Ha nem is minden nap, de érdemes lenne rendszeresen elvinni a messzi futtatóba. Ott is gyakorolhatjátok a behívást és fegyelmezett sétát más kutyák között, de szabadon is mozoghat.
2018. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani neki a behívást, és nem is lesz ilyen problémád.
2018. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem gyúrj rá a behívásra. Mindig legyen nálad jutalom falat otthon is meg ha sétáltok is. Hívd magadhoz és ha oda megy akkor dicséret plusz falatka. Először otthon kezd ezt el aztán kint de pórázon aztán póráz nélkül. Egy nap többször. Ha megszökik de utána valamikor nagyon sokára vissza megy mire Te már agyvérzést kaptál akkor is vegyél erőt magadon és dicséret és jutalom falat, vissza ment az a lényeg azzal köti össze amit utoljára csinált ha ilyenkor vered meg akkor azt hiszi azért kapott mert oda ment hozzád. Ha 100%-ban behívható utána már nem lesz gond mindig vissza fog menni ha hívod, és bandázhat is meg labdázhat is.

Kitartás :) kellesz hozzá :D

2018. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak jutalomfalattal nem lehet stabil behíbást építeni. Legfeljebb csak annyira kiéheztetett kutyánál. Kell mellette egy következetes, jó nevelés és szabályok is.
2018. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor szidod, mikor nagy nehezen végre sikerült behívni? Ne tedd, ilyenkor csak dicsérni, jutalmazni, örülni szabad.

A mi kutyasulis oktatónk ilyen esetekre 10m-es (vagy hosszabb?) pórázt javasolt, amivel minden körülmények között be tudod vontatni a kutyát, és ha odaérkezett, MEGDICSÉRED! Ha az iskolában nem tudta valaki behívni a kutyáját, az oktatók, mint "idegenek" zavarták, fenyegették (hanggal, közeledéssel), míg a gazdához nem menekült, aki megint csak jutalmazta, dicsérte.

Menjetek kutyaiskolába!!!

2018. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem fogja megérteni a kutyád, hogy "ha első szóra jöttem volna, kaptam volna jutalonmfalatot, de mivel 20x kellett utánam kiabálni mire kegyeskedtem visszaballagni, most szidás van."

Számára a "csavargok - jól érzem magam", "visszajöttem-szidnak, büntetnek" kapcsolatok állnak össze.

2018. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!