Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kisebbbtestű kutyáknak...

A kisebbbtestű kutyáknak nehezebb BARF menüket összeállítani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt tacskóra, mopszra, pembroke welsh corgira, tibeti spánielre, vagy akár csivavára... Stb.


Mivel láttam egy videót ahol a kacsafej is része pl. a menünek és ki volt emelve, hogy comb csont, stb. az nem adható...

A videóban egy husky eszik és az Ő hatalmas álkapcsával is sokáig kell rágnia a fejet, így egy kissebb fajtának gondolom ez problémát okozna, meg még több alapanyagnál is.


2018. júl. 6. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Tartócsontokat azaz lábak,szárnyak csövescsontokat azert bem ajánlott adni,mert nyersen is szilánkosra törnek így sérülést okozhatnak a bélben.

Kis kutyakat sem nehéz barf szerint etetni. Azt szokás alapul venni,hogy olyan állatok csontjait szabad adni egészben, amelyeket a kutya maga is meg tudna ölni. Ha a kutya kicsi akkor pl. csirke,nyúl,kacsa,fürj,csincsilla, naposcsibe. Attól is függ,hogy a kutya hogyan rág. Tápról átszoktatott kutyák esetében gyakori,hogy nem rágják meg rendesen a csontot, hanem nagy darabokban nyelik. Ez is okozhat problémát. Ilyen esetekben celszerű daráltan venni a csontokat sok helyen lehet kapni pl. darált kacsanyakat.

Ha csak darált csontost kap, akkor calamilyen plusz ragcsálnivalócal pl. szárított marhafejbőrrel,borjúpatával kell felvenni a versenyt a fogkő ellen.

2018. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nyerses macskáim vannak, tehát kb. annyit esznek, mintha kistestű kutyáim lennének. Csontosnak csirkenyakat, szárnyvéget, mellcsontot szoktak kapni, ezeket azért nagyjából mindenhol be lehet szerezni, így ezt a részét nem mondanám nehezebbnek. Viszont ami problémás szokott lenni, az az, hogy kisebb adagokkal szerintem nehezebb dolgozni, oda kell figyelni a méricskélésre, illetve az, hogy ha veszek 1 kg marhavesét a BARFshopban, akkor az hónapokig ott áll a fagyasztóban, mivel a cicáim nyilván kevesebbet esznek, mint egy nagyobb testű kutya.

A belsőség kérdésben én annyit könnyítettem amúgy a helyzeten, hogy egy 150 g-os adag mellé nem számolok ki mindig 7,5 g májat és 7,5 g valami mást, hanem egy nap csak egyféle belsőséget kapnak, természetesen figyelve arra, hogy az arányok olyan egy hét távlatban meglegyenek.

2018. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy 4,5 és egy 5 kg-os kutyával Barfoztam.


Csontosból csirke nyak,cs.comb, cs.szárny nálunk a kacsa és nyúl csontot nem bírták elrágni.


Sajnos csontosból csak a csirke alkatrészek jöhettek szóba.


Corgik nagyobbak 10 kg felett vannak náluk azért több fajta csontos szóba jöhet.

2018. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tacskóm van és csivavám.Mindkettő kölyök korától Barfozik.Csirkefejet, busafejet, pontyfejet simán megeszik egyben!!.Adok nekik csirkecombot, kacsafarhátat, csirkefarhátat, marhahúst, pulykahúst.Kisebb darabokra vágom ezeket.A macskáim is simán megeszik ők se nagyok.
2018. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!