Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudná elintézni, hogy a...

Hogy tudná elintézni, hogy a kutyát is magával vigye?

Figyelt kérdés

A szomszédunkról van szó. Kedves fiatal házaspár. A nővel szinte minden este együtt visszünk sétálni a kutyáinkat. Másfél-két órát is el szoktunk lenni. Kutyák sétálnak, vagy futattózunk, mi meg beszélgetünk. Van egy gyönyörű keverék kutyájuk, akivel csak a nő foglalkozik. Becsületesen sétál vele, játszanak, tanítgatja, prémium táppal eteti. Tényleg imádja a kutyát. Ő kapta a férjétől, és sajnos elkövették azt a hibát, hogy a kutya a férfi néven van. A nő most adta be pár napja a válókeresetet, mert a férje teljesen kifordult magából (agresszív is lett, és sokat iszik) . A férfi nem akar elvállni, hisz ki van nyalva a se**e. A nő nem bírja tovább. A férfi egyáltalán nem foglalkozik a kutyával egy cseppet sem, sőt még azon is háborog, hogy a nő miért eteti drága táppal, és miért kap több ezerért jutalomfalatot, mikor a színes olcsó vackok is jó a kutyának. A nő hálistennek "szerelmes" a kutyába, és a férje szavai ellenére is normálisan eteti. A lényeg a lényeg, hogy a férj azt mondta, hogy mivel ő nem akar válni, így a kutya vele marad (gondolta akkor az asszony is marad). A kutyát nem adja a nőnek oda, csak , ha nem történik meg a válás. A kutyának rossz sorsa lenne a férfi mellett..a nő totál összetörne a kutya nélkül. Hogyan lehet megoldani, hogy a nővel mehessen a kutyus? Szinte csak a nőhöz ragaszkodik a kutya, de a férj ezt épp ésszel nem fogja fel. Így tudja zsarolni..

Segítsetek kérlek hogyan érjük el, hogy vihesse? Még egyenlőre együtt laknak, de ez csak pár nap már. A nő nem költözne messzire, pár utcára laknak a szülei. Így az ő kutyája, és az enyém ugyanúgy tudnának este bandázni.


2018. júl. 6. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elviszi és kész! Perelje be a pasi! (nem fogja!)

Ott aztán tanúkkal lehet igazolni, hogy csak a nő foglalkozott vele, esetleg lehetne tanúkkal igazolni, hogy születésnapjára ajándékba kapta.

De ehhez tanúk kellenek, ha érted mire gondolok!

... és nagyon vigyázni a kutyára, hogy a pasi ne tudja elvinni, vagy kárt tenni benne!

2018. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosnál átiratni a nő nevére a kutyát
2018. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam,csak éppen házasság nem volt. Exem tőlem kapta a kutyát születésnapjára,de azt se tudta, hogy mit eszik. Amikor szétmentünk, a kutya nálam maradt, mert ő alapból kutyamentes albérletet választott. Nekem ügyvédet ajánlottak, mert a kutyával próbált zsarolni. Minden nap zaklatott, a végén mondtam, hogy akkor vigye a kutyát.. Tudtam, hogy nem fogja levinni, nem is tudná hova tenni, se ellátni. Lemondó nyilatkozatot muszáj lesz valahogy kicsikarni belőle, anélkül az állatorvos nem írhatja át a tulajdonost. Ha sehogy nem megy az aláíratás, én biztos, hogy elperelném. Nehogy már a kutya legyen alapja a zsarolásnak. Rohadt ember az ilyen, nehéz tőlük szabadulni. Kitartást az ismidnek, szüksége lesz rá.
2018. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kidobott kutya" átírható.

Márciusba,utcán összeszedett kóbor kutyát,állatorvos szó nélkűl át írt.

A kutyán nem látszott hogy kóbor.Chippet nézetni vittük 3 nap után.A telepűlésen meg volt hirdetve részemről.

Gazda tanyára jelentette be,ott nem volt senki.Kutya a nevemre kerűlt

2018. júl. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon párszor már olvastam olyan hozza szólást hogy attól hogy valaki nevén van a kutya még nem rendelkezik tulajdon joggal. Szerintem egy ügyvédet meg kéne ezzel kapcsolatban kérdezni. Amúgy egyszer a bátyám felszedett egy kutyát az út mellől. Volt benne chip el is vitte dokihoz megnézetni a doki kiderítette a tulajt (vérbeli szaporító a mocskosabb fajtából) és azonnal a bátyám nevére iratta a kutyát új oltási könyvvel a doki. A régi tulaj nem is tudja mivan a kutyával. Szerintem ha ismertek egy dokit vagy olyat fogtok ki akinek elmondja mi a helyzet átírja az ő nevére. Oltási könyvet is lehet azt hiszen kérni legalábbis egyszer nekünk kellett. Minden gond nélkül kiadták az újat (akkor még nem volt ez a chip rendszer), a régi oltási könyv pár év múlva lett meg a szekrénysor mögött festéskor. Semmilyen következménye nem lett.
2018. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy szabálytalan, de nálunk az állatorvos mivel ismer kérdés nélkül átír kutyát. Átvettük nagyszüleim kutyáját mert rossz sora volt, elvittük oltatni és simán a nevünkre írta a kutyát, pedig akár "lophattuk" volna (bár egy nem túl szép keverék, de nagyon szeretnivaló).

Ha meg tudja szerezni az oltási könyvét akkor elvinni a dokihoz, és átírni.


Egyébként ez valóban így van hogy nem képez tulajdonjogot az oltási könyv és chip, csak szerződés, de valljuk be, Magyarországon a kutyák 90%-át nem szerződéssel szerzik.

2018. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sem a kiskönyvben, sem a chip-nél megadott tulajdonos név nem igazol tulajdon jogot. Akkor lehet gáz, ha van szerződés a kutya vételéről és azon a férj neve szerepel. Ha nincs, akkor nem tudja bizonyítani semmivel sem, hogy az övé. Ha nincs szerződés akkor keresni kell egy jófej állatorvost és átiratni a chipet a nő nevére.
2018. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 4 Nálam állatdoki azt mondta akié a chip,azé a kutya.

Gazdi személyi,lakcímkártya és a kutya könyvecske eggyűt.Előző 'gazda szava 0.

Ha rendőr kijön a chip leolvasó alapján számít a "tulajdon"

2018. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De a chip nem igazol tulajdon jogot. Ezért lenne gáz, ha a szerződésen a férj neve lenne, mert hiába irtná át a chipet a nő a nevére. Ha rendőrségi ügy lenne belőle akkor a szerződés dönt. Ha nincs szerződés akkor szokták csak a chipet figyepembe venni.
2018. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!