Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan hány, nem eszik...

TimiHuN kérdése:

Folyamatosan hány, nem eszik mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg a kutyám, lassan már 2 hete hogy nem evett rendesen, ha valamit letudtunk tuszkolni a torkán azonnal kihányta.

Az állatorvost már 4-szer hívtuk és szegény kutya már gyakorlatilag egy kész tűpárna annyi szurit kapott.

Ez mellé kaptunk tablettákat is, amiket reggel/este adni kell neki.

Adott savlekötőt is, mert sárgás sav után már barnás színűt hányt.

Viszont még mindig nem eszik, és folyadékot is elég nehezen tudunk a szervezetébe juttatni.

És látszik rajt, hogy folyamatos hányingere van.

A környéken többen mondták már hogy elpusztult, ill. beteg a kutyájuk és ugyanilyen tünetekkel, de emellett még véres a vizeletük, és hasmenésük is van.

A másik kutyámat egy éjjel alatt elvitte ez a vírus, és ő is ugyanilyen tüneteket mutatott. (utána kezdett a másik is rosszul lenni.)

Félek hogy neki is áshatjuk a gödröt, valaki valami ötlet, esetleg tapasztalat? :/



2018. júl. 7. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Megfogod a kutyát és elviszed olyan rendelőbe. klinikára, stb, ahol mélyrehatóan képesek kivizsgálni .

Hányós kutyának ugyan mit ér a tabletta?

2018. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és járna már neki infúzió is.
2018. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bollocks ***** válasza:
68%
Állatorvosi rendelőbe NE VIDD, mert még talán meggyógyítják!
2018. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Be is vitték, és másnapra hozhattuk is haza, hogy csak egy bélgyulladásos fertőzés.

Az utcában egy másik kutyát szintén bevittek, de egy másik állatkórházba, ahol azt mondták a gazdinak hogy mérgezés, szintén meghalt a kutya.

2018. júl. 7. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor normális állatkórházba vidd be és addig ne hozd el amíg nem stabilizálódik.
2018. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

50 km-es körzetben ez a két állatkórház van.

Elhihetitek hogy amit tudok megpróbáltam, szeretem az állataimat, amint baja lett, azonnal állatorvost hívtam, nem annyit csinálok hogy kiírom ide, aztán ápolgatom a kis lelkem hogy ez az tettél valamit érte.

De ez valamilyen vírus, és egyre több kutyánál jelentkezik, és 1 néhány nap alatt bele is hal a legtöbbjük.

2018. júl. 7. 15:56
 7/9 A kérdező kommentje:

Soha nem írok ide, mert tudom hogy a nagy része azoknak akik az oldalt használják, az a tipikus magyar mentalitásos emberek, akik egyből mindenért lecsesznek, ha valamit nem tudsz és kérdezel, vagy egyszerűen agresszíven válaszolnak.

Azért bátorkodtam feltenni a kérdést, hogy hátha valakivel volt már ilyen, és tudja hogy milyen betegség, hogy egyből úgy vigyem be a kutyát hogy igen ez a baja, ezt csináljátok vele.

Mert két különböző állatkórházban mást mondtak ugyanazokkal a tünetekkel, és hiába kapott az az utcabéli kutyus infúziót és 3 napig bent tartották, mégis elpusztult.

2018. júl. 7. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Bélgyulladással komolyan hazaengedték így? Na én ezt nem hiszem el. Azt írod, hogy ez több kutyát is érint a környéketeken. Akkor fel kéne rá hívni az illetékesek figyelmét (akik állatok esetén nem tudom kik; embereknél az ÁNTSZ), mert ha tényleg járvány tört ki, akkor azt kordában kell tartani, mielőtt tovább terjed. Egyébként ha kórházban végeztek valamilyen laborvizsgálatot, akkor abból látniuk kellett, ha tényleg vírusos fertőzés.


Merrefelé laksz?

2018. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Arra hivatkoztak, hogy hozzuk el a kutyát, mert nincs nagy baja és megkapta a szükséges kezeléseket, meg hogy vannak ennél súlyosabb betegeik akiknek kell a hely.

Komárom-Esztergom megyében lakom.

2018. júl. 7. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!