Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használ valaki fejhámot? Milyen?

Használ valaki fejhámot? Milyen?

Figyelt kérdés
Labradorom rettentően húz, és állandóan nekiugrik a kerítéseknek a többi kutyó miatt.
2008. nov. 1. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
igen szoktak! de ha rendes hámot használsz jobb!
2008. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Szia! én a spektrumon láttam egy műsort (hogyan neveld meg a kutyád), és ott a csaj azt mondta, hogyha ilyen probléma van, a legideálisabb a fejhám. ugyanis pl. ha lovagolsz, vagy szekér elé fogsz be állatot, azon is fejhám van, és azt a hatalmas állatot tudod így irányítani. ha a fejét irányítod, az egész testét is ezáltal, és sokkal "humánusabb", mint a fojtónyakörv.
2008. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendes hámmal csak még jobban fog húzni a kutya, hiszen azt arra találták ki (na meg hogy nagyanyó a hisztis csivaváját lehajolás nélkül ölbe tudja kapni, meilőtt megeszi a leugatott rottweiler ;).

A fejhám elvileg jó cucc; nem használtam még, de tudtommal hatásos és kíméletes. Persze lehet, hogy egy általános engedelmességi képzés is megoldaná a dolgot (kutyaiskola), de akár ezt is kipróbálhatod. Mindenesetre érdemes előbb egy kiképzővel konzultálni a pontos használatát illetően, biztos ami biztos, mert minden eszközt lehet helytelenül használni, aminek ugye semmi értelme.

2008. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. A sima hámra nekem is azt mondta a kutyaboltos, hogy ha nyakörvvel rángat, akkor a hámmal egyenesen repülök utána majd :-).

Én is a tv-ben láttam, csak veszett drága, azért gondoltam megkérdezek valakit, hátha van saját tapasztalat.

2008. nov. 3. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen gonddal küzködök. Én is a Sprektumon láttam, hogy ez segíthet. Azért írok, mert a fejhám nem drága. Én is azt hittem, hogy az, de a Fressnapfba csak 800 Ft. Nem is tudom ,miért nem vettem. Majd legközelebb. :-)
2009. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!