Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszett állattal mit csináljak?

Veszett állattal mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kis időre kiköltöztem romániába, nagy város és azt gondoltam, hogy az újépítésű ház körül nem lesz kosz.. Nem a francokat nem, még patkányok is vannak. Levittem ma a csivavámat sétálni a ház előtti rétre, és a mellette lévő szemetesből megjelent 2 dög(macska) és hiába dobbantottam rúgdostam a rácsot, szaladtak a kutyám után, mikor felkaptam, akkor meg utánunk. Vlszg veszettek lehetnek, erre nem ritka. Viszont állatvédő szervezetek itt nem nagyon vannak, hemzseg a sok kóbor állat az országban. Mit tegyek? Nem akarom, hogy a kutya bármit is elkapjon.
2018. júl. 10. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha a kutya oltva van akkornem lesz veszett. A csivava kicsi, egy vadabb nagy macska simán prėdának tekintheti. Főleg ha bandâznak a macskák. Am zavard el őket. Ha odamegy (bár csúnya ezt írni de nyilván a saját kutya a fontos) rúgd fel a macskát. Hivatalba jelentheted de h a román mit csinál passz. Kb semmit.
2018. júl. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam megint levinni, hogy pisilhessen. Szaglászott, mászkált erre a semmiből megint megjelent az egyik és ment felé.. Tőlem sem fél/félnek. Az a baj, h itt tud önfeledten szaladgálni csak, mert minden beton..nincsenek parkok a közelben. Köszönöm a választ, teljesen tanácstalan vagyok.
2018. júl. 10. 08:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján, hogy a kutyával mi lesz! Ha oltva van, remélhetőleg semmi. Az sokkal fontosabb, hogyha téged megkarmolnak vagy megharapnak és veszettek, azonnali kezelés nélkül bele is halsz!

Romániában nem tudom, hogy van, de szerintem hívd az ottani gyepmestert vagy ami annak az ottani megfelelője. Valahova csak belehet jelenteni, hogyha veszettség gyanús állat kószál a lakótelepen!

És tudom ez nem segítség, de szerintem kerüld azt a helyet, hogy lehetőleg se te, se a kutya semmilyen kontaktusba ne kerüljetek a veszettség gyanús macskákkal. Ebből kifolyólag, lerúgni se a legjobb ötlet őket, mert simán megkarmol közben és mehetsz oltatni magad, hogy ne halj meg!

2018. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szerbiában élek. Nálunk az állatorvost kell értesíteni, ha veszettség-gyanús állatot látunk.

Tegyél egy próbát dokinál. Ha mást nem tud tenni, de eligazítást tuti adhat, hogy hová kellene fordulnod.

Én is azt javaslom, hogy kerüljétek azt a helyet, amíg meg nem oldódik a dolog.

2018. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2018. júl. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!