Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják (itt), sok...

Miért mondják (itt), sok kutyafajtára, hogy bent kell tartani?

Figyelt kérdés

Pár napja láttam egy Dobermann-os és egy Dán dogos kérdést is ahol írták, hogy ezeket nem lehet kint tartani. Dobermann sok van itt (kisváros) ház/birtok/vagyon örzésre veszik.

A Dán dog (szomszédbe van kettő) ha kinyúlnak egy nappalit beterítenek. Van jó kis kutyaól. benne szalma meg rongyok.

Itt az a fura ha valaki beengedi a kutyát a házba.

Amig nem jöttem fel ide nem is hallottam ilyenekről. o.O



2016. dec. 10. 09:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
6%

Nekem van kutyám,meg volt mindig is,de sosem engedném be a lakásban.Odakinn szabadon járkálhat,van neki zárt helyen egy fekvőhely csinálva alatta 15cm-es szivacs,pléd rajta.

A kutya nem házba való,a cicus viszont benn lakhat.:)

2016. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Azért mondjuk ezt, mert láttunk ilyen kutyákat lakásban lakni, és tudjuk, mennyivel boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak.

Az egy dolog, hogy a kutya mondjuk nem pusztul el, ha kiteszik a kertbe, vagy nem szenved látványosan, de attól még nem az lesz neki a megfelelő tartásmód.

2016. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert nem kinti kutyának lettek tenyésztve, mint pl egy kuvasz vagy komondor. A dobermann se területőrzésre lett tenyésztve, hanem személyvédelemre - a gazdája oldalán, nem pedig kicsapva.

Persze nyilván nem fognak önmagában a kinti tartástól meghalni, ahogy a hajléktalanok is meghúzzák magukat, de azért te is jobban érzed magad bent a házban, mint kint a mínuszokban egy fűtetlen helyen.

2016. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
6%

2/2 Nem az lesz a megfelelő tartásmód???

Kérdezd már meg a szüleidet, nagyszüleidet hol tartották a kutyájukt?

Anyumék tehenet tartottak mikor kicsi voltam, jó, hogy azt nem kötik be a nappaliban, mert ez a megfelelő tartásmódja.

2016. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

1., Mert szinte semmi szőrük nincsen


2., Ha a kutya bent van a házban,fejlődik a kutya-gazdi kapcsolat,ha a kutya kint van,ez általában elhidegül,nálam mindig így volt akármennyit is foglalkoztam vele


Persze egy kisvárosban/faluban mindenki begyöpösödött bunkó paraszt,aki egy állatot nem bír normálisan tartani.


Tapasztalat

2016. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
#4, te meg kérdezd már meg a szüleidet, nagyszüleidet, hogy mennyit használták a netet, melyik szupermarketbe jártak vásárolni, házasság előtt volt-e szex, meg hogy dolgozni télen-nyáron a földekre jártak-e vagy a meleg irodába a forgós székbe? A világ változott, nem úgy élünk, mint 20-50 évvel ezelőtt... az állatok tán nem érdemelnek ebből a fejlődésből egy csöppet?
2016. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%
#4: Gondolod, hogy amit ötven évvel ezelőtt, vagy annál régebben csináltak az emberek, az automatikusan tökéletes volt, csak pont azóta romlott el minden?
2016. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%
Nekunk 4 csivavank van. A haloszobann kivul barhova mehetnek a hazban kutya bejaron keresztul. Napkozben egesz nap kint rohangalnak telen-nyaron (rajuk van bizva). 2 kutya idosebb, ok mar tobbszor jonnek be, de a ket fiatal egy energia bomba. Este bejonnek aludni, de javareszt kint vannak es jol erzik magukat. Van hogy egymassal vannak elfoglalva, van hogy velunk, foglalkozunk veluk, jol erzik magukat. Nyaron sokszor maradnak kint, a hinta agy a kedvenc, van kutyaol de azt nem hasznaljak. Szerintem az a jo ha a kutyanak meg van a lehetosege az idejet kint tolteni vagy lepihenni bent ha ahhoz van kedve, a gazdaja kozeleben tudjon lenni, aludni legyen egy meleg es kenyelmes helye.
2016. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
75%

Az nem baj, hogy még 25-30 éve tele voltak a faluk állatokkal, szabadban éltek a csirkék, füvet ettek,szaladgáltak.De ugyan így a disznó, kacsa, tehén. Bármi.

Hordták be a városba, élve/ feldolgozva.

Ma meg olyan húst veszel meg a hentestől ami soha nem látott napfényt, bezsúfolva több száz/ezer másikkal hízik (jó kis növekedéshormonok) együtt, nyomorog szenved.

Olyan tojás kerül a polcokra amit egy olyan tyúk tojt aki egy lépést nem tehet meg, olyan kicsi ketrecben van.

Tényleg jobb az állatok sorsa?

2016. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
50%
Aki lepontozott mert a csivavaink kinti-benti kutyak az gondolom egesz nap a lakasba zarja a kutyat, mert ugy gondolja a negy fal kozott majd olyan jo lesz ahelyett hogy barmikor kint rohangaljon a kertben. Gratulalok, nem lennek a kutyad helyeben.
2016. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!