Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb light kutyatáp?

Melyik a legjobb light kutyatáp?

Figyelt kérdés
Labradornak szeretném venni. Kicsit hízékony, s azért. Az állatorvos azt mondta, vegyek neki light kutyatápot, de márkát nem javasolt.
2018. júl. 11. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám elég kövér volt, amikor a család többi tagja etette mindenféle konyhai maradékkal. Sok vitatkozás árán abbahagyták a kutya etetését. Azóta minőségi tápot kap, nincs elhízva. Napi 2-3 órát mozgatom, reggel-este etetem, és jól megvan.

Szerintem felesleges light kutyatápot venni, csak simán adj neki kicsit kevesebbet abból, amivel jelenleg eteted, és/vagy mozgasd többet.

Nincs hízékony kutya, csak túletetett/keveset mozgatott kutya. Az orvos is érdekes, hogy hamarabb javasol "light" (mindenfle adalékanyaggal, térfogatnövelő szerrel telenyomott, ízfokozókkal teli) műkaját, mint hogy napi + 1 óra mozgásra ösztönözne.

2018. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is az a gondom, hogy hajnalban és este sétáltatom 1+2 órát, hétvégén többet, de amikor dolgozom, s nem vagyok itthon, a család eteti egy kis ezzel-azzal.
2018. júl. 11. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A csalsdot kell lenevelni a nasiról.
2018. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Ahogy írták: semmi nasi,külön falatok!!!

Véleményem szerint -ahogy már írták- mindenképpen gabonamentes/nagyon alacsony gabonatartalmú tápot etetnék,nem kell spéci light táp...

Attól függően, mennyit szántok rá- bár ezekből kevesebbet is kell adni napi adagként: Orijen, Acana,Taste of the Wild, Wolfsblut,a fressnapfos Real Nature v Select Gold; de van gabonamentese a Happy dognak,Joserának stb. Körül kell nézni!!

E mellett intenzívebb mozgatás, kevesebb napi adag!

2018. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából ne a Light kifejezést nézd egy tápon.

A Light tápokból az a jó ha 20-23% fehérje és 9-12% zsírnál nem tartalmaz többet. Vannak kutyatápok melyek Light megjelölés nélkül is tudják ezeket az értékeket.

Ezeket tudom meleg szívvel ajánlani:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De van még sok, nézelődj a fenti paramétereket figyelembe véve. Persze az összetevőknél első helyen valamilyen hús legyen az lenne az ideális. De az sem mindegy hogy mennyi pénzt szánsz rá.

2018. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. Igen. Elso a csalad megnevelese. Ezt en is tudom.

Azt a pisztrángosat kipróbáljuk!:)

2018. júl. 13. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!