Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a chipről azonosítják a...

Ha a chipről azonosítják a talált kutyát, az állatorvos hivatalból felhívja a gazdáját?

Figyelt kérdés
Masfel hete bekoltozott egy keverek kutyus a telepre ahol dolgozok, valoszinuleg nem keresi senki. Ha akarna barmikor hazamehetne, mert mindig nyitva a kapu, de o marad. El akarom vinni allatorvoshoz beoltatni, de attol felek, hogy ha megnezik a chipjet (ha egyaltalan van neki) akkor visszakerul a regi gazdajahoz. Ott szerintem nem volt olyan jo helye, mert akkor reg elindult volna, picit sovany is a lelkem. Szoval valaki tudna tanacsot adni? A doki felveszi a kapcsolatot a gazdival?

2018. júl. 14. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, h nálatok milyen az állatorvos, de nálunk még az általam utcáról haza, majd oltásra vitt kutya korát se tudta megállapítani :( Mondtam, h nézzük meg, h van-e benne chip, mondta, h biztosan nincsen és már nyomta is bele az újat. Amúgy nem tudom hol laksz, de tudtommal állatkórházakba van ilyen chipleolvasó, "mezei" állatorvosok nem ruháznak be ilyenre, legalábbis nálunk nem :/
2018. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem biztos,hogy ilyen egyszerű. Lehet véletlen veszett el és már kóborol egy ideje mert nem talál haza. Nálatok kapott kaját, figyelmet így ott maradt a további kódorgás helyett.

Utánanézni akkor szoktak ha a chip adatai között látják,hogy keresik a kutyát.

2018. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legtisztességesebb, hogy elviszed állatorvoshoz és megnézetetted van-e benne chip. Eleve ezt kellett volna tenni! Ha nincs, tartsd meg, ha van hívasd fel a gazdáját és beszéld meg vele, hogy szeretnéd megtartani. De, nem tudhatod, lehet a gazdája már kisírta a szemét a kutya miatt. Mint korábban írták, lehet, hogy szegény kutya csak eltévedt és nem talált haza és mivel gondolom tőled kapott kaját leragadt nálad.


Szerintem elég gerinctelen az orvos, ha van benne chip és még csak fel se hívja a gazdáját, hanem hagyja, hogy megtartsd. De, mivel manapság mindenki tojik mások érzéseire, ezért semmin nem lepődnék meg.


Vidd el orvoshoz és lesz ami lesz. Eleve ezzel kellet volna kezdeni. Oltások nélkül nem maradhat az örökkévalóságig. Amúgy, 2 hétig köteles vagy keresni a gazdáját, tehát kb. első dolgodnak kellet volna legyen, hogy megnézeted van-e benne chip!

2018. júl. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, jól esett hogy mindegyik épkézlàb volt!😁 igazából ez lesz a 3. Munkanpom (hétfőn) és mivel diákmunkán vagyok eddig spóroltam rá a pénzt. Eddig egy bolhanyakörvet tudtam neki venni. Majd írok mi lesz a pici sorsa!☺️ Köszönöm szépen!
2018. júl. 15. 07:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van csippe le kell olvasni és ha egisztrálva van a gazdit fel keresni
2018. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Pécsett találtam régen egy palotapincsit, az autók között mászkált. Elvittem állatorvoshoz. Volt chip-leolvasó, többször próbálták leolvasni, de nem volt chip-je. Ha lett volna, felhívta volna.


Ez ugy működik, hogy, amíg egy Gazdi nem mond le a kutyájáról, addig az ő "tulajdona" - amit, ha nem szolgáltatsz vissza, bűn.


Ha bizonyítható, hogy a Gazdi nem látja el a kötelességeit és a kutya fizikai, szellemi éppségének árt, a kutyát el lehet tőle venni. Pl nem eteti, nem itatja, veri SÚLYOSAN; a helyre nem nagyon mennek rá, a sétára sem; volt, hogy egy kutyát bezártak egy nagyon kis részre, de a Gazdi megtarthatta, mert a kutyákát etette, itatta.


Állatorvos függő, a kérdésedre a választ. Egy normál doki sztem megnézi, hogy csóri kutyàban van e chip, de, hogy elkezdi e hivogatni a chip-en szereplő nevet?

2019. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!