Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 9...

Hogyan szoktassam le a 9 hónapos kutyámat arról, hogy éjszaka ne ugasson?

Figyelt kérdés

Amikor bezárom este az ajtót, ő rögtön elkezd ugatni a kapunál, vagy ha meglát engem az ablakban, akkor rögtön feláll a helyéről, és rohan a kapuhoz ugatni. Nem sokáig csinálja ezt, de a szomszéd már szólt érte, hogy nem lehet tőle aludni, pedig a kutya ugatása nem tart kb. 10-15 percnél tovább. Kivétel tegnap, akkor nem tudom mi ütött bele, mert hajnali 1-kor is rákezdte, bár akkor az imént említett szomszéd kutyája is ugatott.

Sétálni, játszani szoktam vele. Tegnap is 8 km-t gyalogoltunk le, 1 másfél órás séta volt.

Elég félénk természetű, az utcán tart az emberektől, de bent a kerítésen belül, pedig mindenkit megugat, és támad, akit nem ismer.



2018. júl. 15. 08:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha valamilyen növényt, virágot elültetek, akkor szólok neki, és kiássa a lyukat neki. De ezt nem csinálom mindig, így nem tudom milyen munkát adjak neki.

De az is lehet, hogy engem félt, mert mikor nem voltunk itthon, akkor haverkodott a szomszéddal, egyébként nem szokott. De ez megint nem jó dolog.

Lehet szigorítanom kellene, és új szabályokat bevezetni. Előfordulhst, hogy nem tart alkalmasnak a vezetői szerepre, ezért ő veszi át, és emiatt ilyen. Mit gondoltok?

2018. júl. 15. 21:51
 12/15 anonim válasza:
52%
Amikor este kint ugat akkor menj ki hozzá és ne erősen épphogy csapj egy kicsit az orrára hogy meglepődjön utánna azonnal adj neki parancsot:ül fekszik stb. Én a legegyszerübbet ajánlom :ül utánna álj felette kábé 2-3percet és nézz a szemébe ne tágra nyilt szemekkel hanem csak szimplán nézd őt kb ennyi ezt játszd el vele kb annyiszor amennyiszer ugat este hidd el rá fog jönni hogy nem kéne csinálnia. tanitásra van szüksége még csak kilenc hónapos nagyon fiatal kutya illetve a másik csak te adhatsz neki ételt jutalmfalatot stb senki más pont ugyan ez volt az én németjuhászommal ki is lett belőle nevelve. A legfontosabb hogy ilyen esetekben a lehető leghatározottabban lépj fel vele
2018. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tegnap este séta közben tanítottam is, például kúszni a pad alatt, vagy például addig ülve kellett maradnia, amíg nem adtam más parancsot, és én mozogtam körülötte, sokszor leültettem, lefektettem stb. Egész éjszaka aludt, nem foglalkozott más kutyákkal, hiába ugattak egyfolytában. Akkor kelt fel és ugatott, amikor beállt a szomszéd a kocsival. De utána aludt, maximum néha morgott egyet, de annyi.

Viszont, ha elkezd ugatni, akkor azt fogom csinálni, amit leírtál.

2018. júl. 17. 17:14
 14/15 Várhegyibence ***** válasza:

Én úgyszint kicsi vagyok és magam tanítottam meg rá az ebet 2 éves korában.

Beszéld meg anyukáddal, hogy kimehess este, és ha ugat kiabáld le mondjuk: csend legyen! (Lehetőleg mindig ugyanazt a szót használd, ha azt megtanulja ,használhatsz másik hasonlót is) és ha tovább ugat szólítsd oda, és koccintsd orron

2018. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kimegyek én este, ezen nem múlik. 20 évesen csaktán nem tart vissza. :D

A kiabálást nem tartom jó ötletnek, mivel a kutyának ez olyan, mintha te is ugatnál, így még jobban fog. Lehet, hogy vannak kutyák, akiknél működik, de az enyémre hiába kiabálsz, mivel ezzel csak azt mutatnám neki, hogy nyugodtan ugathat.

De igazából javuló tendenciát mutat, egyik este kimentem hozzá, és elkezdtem tanítani arra, hogy ne ugasson, ha ugatnak más kutyák. Nem szoktam nagy távra kivinni sétálni, inkább a tanításra helyezem a hangsúlyt idegen környezetben. Eddig úgy néz ki, hogy bevált, mert már a második éjszaka van csendben. Valamint szigorúbban fogtam, kevesebbet simogatom, és ha nem akarom, hogy itt legyen velem, akkor elzavarom stb. Ütni nem szoktam, de néha, ha nagyon kihúzza a gyufát, vagyis olyat tesz, ami meggondolatlan volt, és nem adtam rá neki parancsot (például elkezd egy másik kutyát ugatni), akkor a seggére csapok és leordítom.

Kissé drasztikus, de beválik, mivel nem fél tőlem a kutya, és egyre többször engedelmeskedik a parancsaimnak. De még van mit csiszolni rajta. :)

Bocsi, ha hosszú lett. :D

2018. júl. 18. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!