Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6hónapos Rottweiler napi...

Fakkensajsze kérdése:

6hónapos Rottweiler napi kalcium szükséglete mennyi?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdett sántikálni és vettem neki ugye ezt a csonterősítőt de az adagolásában nem vagyok kristály tiszta."RE.PET.A csonterősítő kutyák részére" gyógyszertárban ezt ajánlották és az van ráírva tskg 10kg/1 db tabletta, kölyök kutyáknál 0,5-1 db és a kutya kb 40 kg. most akkor napi 4 tabletta vagy egy?

2018. júl. 15. 21:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát igen azt mond amit akar..semmi papírt nem láttam csak bemondta! "VÁLOGATOTT GABONAFÉLÉK, 4% BAROMFI 4% MARHA" És egyáltalán nincs elhízva, csak abnormálisan "jó" növésben van.Túlsúly negatív..szülők/ősök tisztázatlan..kevés mozgás, az viszont sajnos megvan..egyébként napi fél - 1óra séta elég neki? Meg hát ugye mióta sántít el sem viszem sétálni,nem mertem mert azt hittem a csontjával van valami..reggelente is meglát aztán szaladgál meg ugrál mint egy béka utána meg elkezd sántítani..meg gondolom futtatni semmi esetre sem vigyem el csak sétálni, csak ha elmúlik a sántítása..?
2018. júl. 16. 11:53
 12/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ha véletlenül, lenne benne valami ük-ük...a szőre 9mm el hosszabb mint a 10 éves faj társának. A pedigree semmi kalciumot és foszfort nem tartalmaz, viszont amit az állatorvos javasolt gyógyszert a sántítására tablettán-ként 174mg Kalciumot és 118mg Foszfort tartalmaz !
2018. júl. 16. 13:40
 13/15 anonim ***** válasza:

A pedigree összesen 8% húst tartalmaz. A beltartalma kb 2% fehérje és 1% zsír. Normál esetben minimum 50-60% húst kellene tartalmaznia, 20-20% fehérjével és zsírral. Te ezt normális tápnak tartod? Ez egy szemét eledel. De hogy miért ilyennel etetsz?

Bemondásra meg nyilván bármit lehet mondani. Keverékeknél, szapis kutyáknál pláne gyakori az örökletes ízületi gond.

2018. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel csonthártya gyulladása lehet. Ez a jobbik eset.

Nem írtad, melyik lábára sántít.

Zöldkagylós készítmény segít ilyenkor.

Fájdalomcsillapítót nem adunk, mert akkor nem kíméli a lábát.

Ha más lehet a gond, arra sem használ a plusz kálcium.

Pórázos sima séta mehet. Ugrálást, rohangászását kellene lecsökkenteni, amíg sántít.

2018. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket egyébként a jobb első lábára!
2018. júl. 16. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!