Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök dobermannom állandóan...

Kölyök dobermannom állandóan harap ERŐSEN mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ez már tényleg sok. 8 hetes a kiskutya 3 napja van nálunk. Túlzásba viszi a játszást és nagyon erősen a kis éles fogaival megharap megkarcol akár az arcomat is. Nekem nagyon fáj ilyenkor rákiabálom hogy NEM SZABAD és odébb tolom a fejét. De nem érdekli folytatja... Mindig megismétlem minden harapásnál és maximum egy kis időre hagyja abba. Már próbáltam azt is hogy kicsit erősebben löktem ( az ágyon tehát nem lett volna baja ha le is esett volna puha lett volna mielőtt kérdeznétek) nem tudom mit csináljak már. Bántani nem akarom az orra csapást sem szeretném.. Nem akarom hogy féljen tőlem vagy hogy agressziv legyen ha felnő... Kérlek segitsetek:(

2018. júl. 15. 22:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2018. júl. 16. 12:14
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Ágyra eleve ne engedd fel.

Ne kiabálj vele, jó a hallása, a halk, határozott, rámordulós hang, amit használni kell. Érzékeny idegrendszerű fajta, nem szabad vele durván bánni, de következetesen és higgadt határozottsággal kell nevelni.

Ha nagyon nem bírsz vele, fogd össze a pofáját, nem baj, ha kicsit ráharap a saját szájára, közben mordulj rá. Vagy a nyakbőrénél fogva ragadd meg, és fektesd le oldalra, és várj, míg lenyugszik.

Játssz vele sokat: rongyozz vele, hadd húzza, néha engedd át neki. Ugyanígy zsinóros labdával - szinte kötelező kellék :) A játékait ne hagyd nála, játék végeztével tedd el. Rágnivalókat ne gumicsontot, hanem természetes rágnivalót adj, amit nem baj, ha megeszik. Pl. bikacsök, nyers marhatérd, préselt bőr.

Kezdd el tanítani, nyakörvhöz, majd pórázhoz szoktatni, stb.

Azért csak van Kárpátalján is munkakutyás iskola, hiszen nyilván ott is élnek emberek képzett munkakutyával. Ilyet keress. A dobi ugyanis munkakutya, szükséges számára a képzés, tréning, illetve meg kell tanulnod nevelni is, mert ha 8 hetesen gondot okoz, akkor ez csak fokozódni fog.

2018. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van de nem a közelbe az biztos. Minimum 3-4 órányira innen lehet hogy van de autónk nincs és mindig utazgatni nem engedhetem meg magamnak pláne nem kutyával.:/
2018. júl. 17. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!