Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kupírozásról,...

Mit gondoltok a kupírozásról, a kutya fülének és farkának vágásáról?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén, szerintem feleslegesen illegális...

Több tenyésztő weboldalán is láttam, hogy több kutyájuknak is vágva van a füle, farka. Főleg munkavonalas tenyészetek voltak ezek és nem szaporitók.

Illetve az állatorvosunknak is dobermanja van és kupírozott.

Amúgy feleslegesnek is tartom a dolgot a legtöbb esetben, kivéve 1-2 fajtánál ahol igenis hozzátartozik az egészségügyi elővigyázatosságokhoz, ott egyenesen kötelezővé tenném.

De alapvetően ivartalanítást hirdető vagyok, s azt gondolom hogy még lány állatok esetében is az egy olyan műtét amitől nem szenved a kutya/macska, stb.

Maximum 1-2 napig kellemetlen neki egy kicsit, viszont ez egy sokkal komolyabb (nyílván fontosabb) műtét, azt gondolom, hogy a kupírozás esetén ez még csak 1-2 nap se... De ha még az ivartalanítás nem állatkinzás, akkor a kupírozás sem. És az a bajom azzal, hogy illegális, hogy ebből logikusan az következik, legalábbis egy olyan hozzáállás, nézőpont hogy a kupírozás rossz/állatkínzás, s hogy az ivartalanítás is rossz/állatkínzás, csak egy szükséges rossz/állatkínzás (ami a valóságban butaság), de ha így lenne én akkor nem támogatnám, akkor sem ha szükséges. Hiszen állatkínzást nem támogatok.

Én abbam sem hiszek, hogy a cél szentesíti az eszközt.


Szóval szerintem a kupírozást és az ivartalanítást vagy egyszerre lehet elfogadni, (én így teszek) vagy egyszerre elutasítani, rossz dolognak tartani, de külön-külön nem.


Ti mit gondoltok?


2018. júl. 16. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem dobim van...füle-farka vágva..Tenyésztőtől vettem, ő intézte állatorvossal, nem én könyörögtem érte.

Kapok érte sok hideget, de ez van.. A kutyám boldog, és ez a lényeg.

Ivartalanítva lesz pár éven belül.

2018. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem azt mondta az állatorvos, hogy a doberman ezen részei nagyon nagyon sérülékenyek és jobb eleve biztonságos körülmények között megválni tőlük, mintsem hogy sérülést szenvedjen a kutya, mert az esetben pl. lehet hogy a teljes fülét le kell vágni.
2018. júl. 16. 12:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy azt megkérdezhetem, hogy miért csak néhány év múlva fogod ivartalanítattni?
2018. júl. 16. 12:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert még 5 hónapos, és ha sikerei lennének a versenyeken, akkor elgondolkoznék egy kennel nyitáson.
2018. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én 11hónapos pitemnek is le van vágva a füle.

Bár akkor még az EX barátomé volt a kutya nem én akartam levágatni(én nem is tudtam róla). De aztán el is vettem tőle a kutyát mert nem úgy foglalkozott vele ahogy kell.


Én nem vágattam volna le a fülét, bár tényleg mutatósabb így a kutya. De nekem füllel is tetszett volna! :)

Ivartalanítva van! Kan kutya így nem volt nagy műtét.

Viszont van egy keverék szukám is aki szintén ivartalanítva van. Őt kicsit jobban megviselte.

2018. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy "elvetted" Tőle? :D


Fajtatiszta kutyáknál azért ez nem így megy...

2018. júl. 16. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy, hogy szakítottunk. Akkor én megmondtam neki, hogy a kutya jön vele. Bele is egyezett mivel tudta, hogy egyedül nem fog tudni vele mit kezdeni. Át lett írva a nevemre, kifizettem neki. És ennyi.
2018. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

nekem jackem van, vágva van a farka, de ezt még ugye a tenyésztő intézte.

szerintem az esetek többségében a vágott fül, farok egy elegánsabb, megjelenést kölcsönöz a kutyának.

én speciell, mikor 11 évesen először megláttam egy vágatlan fülü, farkú dobit, lekeverékeztem...


Nekem a fül, farok vágás, ivartalanítás és a kutya festegetése nem tartozik bele az állatkínzás fogalmába. Az már viszont inkább, ha valaki nem képes foglalkozni a kutyával és moslékon tartja.

2018. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lost princess ***** válasza:

Szerintem jó dolog a dobbermanoknál azért ajánlott mert hajlamosak véralvadás zavarra és ezen testrészek sérülékenyebbek (fül, farok). Így még a kutyának is hasznos. Egyébként ezt egy állatorvos nyilatkozta:

A spiccekre, szánhúzókra jellemző, hátra kunkorodó farok kivételével a hosszúra hagyott farok általában sérülékenyebb. A fülnél azonban más a helyzet, a lógó fül hajlamosabb a fülgyulladásra, mivel kevéssé szellőzik. Erre oda kell figyelni.


Gyakori érv a fülvágás ellen, hogy meg kell hagyni a kutyát, a kutya fülét „természetes állapotában”…


A természetben nincs lógó fül. A lógó fül a tenyésztés során alakult ki, a természetes forma az álló fül lenne, mert az szellőzik, azt tudja a kutya a hangok irányába forgatni. A faroknál más a helyzet, meg kell nézni egy vágott és egy hosszúra hagyott farkú kutya mozgását, egészen másképp fordulnak, a kutya a farkát is használja a „kormányzáshoz”, kivéve, ha vágva van, mert akkor fenékből, hátból próbál kompenzálni.

2020. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!