Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy derítsem ki, hogy ki...

Hogy derítsem ki, hogy ki bűzlik a három kutya közül?

Figyelt kérdés
Tudom, már többször kiírtam ezt a kérdést, több formában, de még mindig nem jutottam semmire. Én vagyok az, aki befogadott egy öreg kutyust, és korábban kérdeztem, hogy mitől bűzös a lehelete. De nem az büdös. Tegnap kiírtam, hogy valszeg a másik kutyámnak büdös, akinek kitörött a foga. De nem. konkrétan megszagoltam a szájukat, ha rám lehelnek, egyiknél sem érzem ezt az irtózatos szagot. A szőrüket is szaglásztam már. Viszont amikor itt fekszenek körülöttem mind a hárman , és meg sem mozdulnak, pihennek, levegőt is alig vesznek, hullámokban megcsapja az orromat valami rohadt záptojás szag. Még is hogy derítsem ezt ki? Vigyem mindegyiket egyszerre orvoshoz, hogy legyen már szíves végig szaglászni őket? vagy hogyan? Semmi szemmel látható gond nincs velük, és ha külön külön megszagolgatom őket sem érzem azt a szagot. Írtátok korábban a kis öreget, hogy a fogköve. De akkor is megcsap a szag, ha épp a sarokban alszik békésen tőlem távol, és kis sem nyitja a száját. A bűzmirigynek milyen szaga van? Mihez lehet hasonlítani?
2018. júl. 16. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Finganak.

13hetes torpepincserem van, olyanokat tud fingani, hogy egy dögszállító rózsa mellette.

2018. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval lehet semmi bajuk , csak egyszerűen dögszagot finganak? Eddig korábban határozottan táp szagú volt a pukijuk. Bár mostanában több húst kapnak, mint tápot. Farhátat főzök nekik, meg ilyesmik.
2018. júl. 16. 09:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Baromi büdöset tudnak fingani.

Szonte biztos hogy az.

2018. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Alátámasztom a pukit. Olyat tudnak pukizni, hogy saját maguk arrébbmennek, mert nem bírják. Sokszor függ az etetéstől, de vannak olyan fajták, akik amúgy is kegyetlen szagot tudnak eregetni.
2018. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Lehet tényleg ez lesz a titok. :-)

Hát vicces is , de egyben aggaszt is, hogy akkor ez most így a normális? Mert eddig száraztáp szagút pukiztak, konkrétan felismerhető volt a táp szag. De már egy ideje leálltam a szárazról, mert nincsenek oda érte, meg ha tudok inkább főzök, vagy ha épp nem főzök, konzervet kapnak, és sok konyhai maradékot. Szóval eléggé változatosan étkeznek. Azóta van ez a mocsári bűz. Na de könyörgöm, hányszor finganak egy nap? Embernél is úgy olvastam, hogy napi 10-20 fingás normális, afelett kóros lehet. Ezek egyfolytában eregetik.... Görények.

2018. júl. 16. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj visszaállni a tápra. Abból is a jóra. Esetleg csináld úgy, hogy főzöl sima vizben egy kis husit, abból a vízből teszel a tápra (sima natúr víz, aminek hús íze van) plussz a husit nagyon pici darabokra szétmorzsolod. Alaposan összekevered, hogy a morzsolt husi jusson mindenhova. Enyémek így eszik meg a tápot mai napig. Ugye a víz picit fel is puhítja.

A konzerv, és a házikoszt miatt pukiznak büdit az biztos!

Régebben én is ki voltam, hogy mivel etessem, mert válogatósak voltak nagyon. Minden táppal, csomó konzervet megvettem.

Akkor olyan szagok voltak, hogy a görény sírva könyörgött a receptért.

Plussz a konzerv nem is nagyon jó a kutyusnak.

Ha elfogadod a tanácsomat próbálj prémium táphoz keverni pici husit, amit írtam.

Mellé tehetsz répát, és még néhány zöldséget plussz vitaminként.

2018. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Zöldséget szoktak kapni, gyakran főzök húslevest. Mivel egyedül vagyok, és abból nem lehet kis adagot csinálni, velük osztozok. nem szeretik az áztatott tápot, de azért majd megpróbálom húslével.
2018. júl. 16. 14:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Zöldség, még téged is, mint mindemevőt puffaszthat, pláne egy ragadozót. Hagyd el.
2018. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ehet zöldséget a kutya, én se úgy értettem, hogy mindennap. Nekem állatorvos javasolta pl a répát, hogy adhatok neki, mert a szemének is jó plussz vitamin is.
2018. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem a zöldség miatt van, mert már jó pár napja volt, hogy húslevest kaptak. Tegnap farhátat főztem simán csak vízben. Amikor csak nekik főzök ,akkor ne rakok bele semmit, csak húst. Ha van tészta, vagy kenyér akkor azt keverek bele. Kenyér esetleg okozhat ilyent?
2018. júl. 16. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!