Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg önző kegyetlenség...

Tényleg önző kegyetlenség amit a kutyámmal tettem?

Figyelt kérdés

Csütörtökön ivartalanították az első szuka kutyámat,(eddig csak kanok voltak de ők már alapból ivartalanítva kerültek hozzánk)

A rendelőben mikor kihozta az orvos a kutyámat kézben a műtét után, egy idősebb hölgy rámförmedt mikor megtudta, hogy ivartalaníttatva lett.

Szerinte ez egy önző kegyetlenség és lustaság "védjegye" ahogy ő mondta, szerinte csak azért ivartalaníttatják az emberek a kutyáikat, mert lusták tüzeléskor takarítani utánuk..

Hiába mondtam, hogy ezt ők nem azért csináják mert jól esik nekik csak ösztonböl pároznak. + gondoljon magára mikor neki megjött se volt épp kellemes érzés.+ ha bepározza egy kan a futtatóban, vagy bárhol hova teszek 4 vagy több kiskutyát? Itt meg a fejemhez vágta, hogy akkor nem kell kutyát tartani. Régen se volt ivartalanítás mégis megoldható volt, hogy elzárják a szukát a kanoktól.

Nektek erről mi a véleményetek? Először butaságnak tartottam amit mondott, de ahogy telnek a napok nem megy ki a fejemből, főleg amilyen őszintén és haraggal mondta.



2018. júl. 22. 20:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele! Én minden alkalommal megkapom egyik ismerősömtől amikor találkozom vele, hogy kegyetlen vagyok, amiért nem szülesztettem le egyszer a kutyámat! Én mondom neki, hogy ez hülyeség és elengedem a fülem mellet.

Sokkal kevesebb esélye van a ivarszervi betegségeknek, ha idejében ivartalanítva van. A kutyának nem öröm a szülés, inkább veszélyes. Az én véleményem az, hogy sokkal nagyobb kegyetlenség, hogy egyszer csak eltűnnek mellőle a kiskutyái, mint az, hogy azt se tudja, hogy létezhettek volna. Az én kutyám 8 hónaposan lett ivartalanítva. Nem lusta, egyfolytában játszana, pedig már elmúlt 2 éves. Nem kövér, pedig spéci táppal sem etetem. Sima középkategóriás felnőtt tápot kap.

Két kutyát tartok. A másik kan, szóval eleve felejtős volt, hogy ivaros maradjon. Az ilyen "Én idejében elzárom!" gazdiknak szoktak lenni a nem tervezett, "Jaj, nem értem, hogy szökött ki/be!" becsúszott almaik.

Valamint "lustaság"? Na, ne vicceljünk! Inkább fejlődés. Aki nem tenyésztő, az ne szaporítson és feleslegesen minek nehezítené meg a saját és a kutya életét? Én elhiszem, hogy ha valaki minden idegszálával ráfeszül, el lehet zárni rendszeresen az állatot, de minek? Szerintem több a hátránya, mint az előnye. A "régen minden jobb" volt elvet követve, akkor ne használjunk mosógépet, mert régen a folyóparton, kézzel is megoldották!

2018. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Engem is folyamatosan leszólnak mert a kan kutyámat ivartalanítottam..
2018. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es.


Az ivartalan kutya azért hízik,mert tömik jutalom falattal,mert sajnálják a kutyát.


Ivartalan szukám van. Ugyan annyit kap enni már 7 éve! 3 éve ugyan azt a tápot eszi.Tavaly volt az ivartalanítás nem hízott egy dekát sem. Nem tömöm éjjel nappal jutalom falattal.


Szokott kapni nem arról van szó,de mindig is ügyeltem rá,hogy ne kapjon sokat,mert akkor nem vacsorázik.


Úgyhogy semmi spéci kaja nem kell,csak ügyelni a kaja adagra,nassolást meg abba hagyni,bár hozzá teszem több ivaros kutya van elhízva mint ivartalan a környezetemben.



Van egy másik kutyám ő 16,5 éves. Bánom,hogy nem ivartalanítottam. Most március óta tüzel. Nem lehet vele mit kezdeni. Nem 3 hetet takarítottam utána mint eddig. Hanem már 5 hónapja, hetente mosni kell a kanapéhuzatokat és az ágyneműket is. Fehér szőnyegünk van így azt is hetente mossuk.Szagról meg már nem is beszélek. Pár naponta mosom a hátsó fertályát is,mert mivel idős a hátsó lába és a farka is véres,amiért nem tudja magát rendesen tisztán tartani mint mikor fiatalabb volt.

Minden hónapban vérvételnél (vese próbléma miatt) nézünk uh-n a méhét,nehogy méhgyulladás legyen kialakulóban. Tehát már 5 hónapja amennyit ultrahangra költöttem már 2x ivartalaníthattam volna.

Ja és nem műthető.

Tehát ha kap egy méhgyulladást akkor vagy kockáztatok egy műtéttel aminél 80% hogy meghal az asztalon vagy elaltatom.

Ilyen helyzetben se legyen senki!

Megelőzhető lett volna ez az egész ha ivartalanítom fiatalon.


Akinek a kutyája volt emlődaganatos vagy méhgyulladást kapott esetleg attól halt meg. Mindegyik már az új kutyát ivartalanítják amint lehet.


Én is így leszek a jövendőbeli kutyáimmal!!


Kedves kérdező jól tetted!!

Nem önzőség hanem felelősség teljes gondolkodás.


Vén szipirtyóval meg ne foglalkozz.

Állatorvoshoz ezért utálok menni,mert a váróba csak a sötét gazdák ülnek és mondják a hülyeséget.

2018. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám addig volt ivaros, míg örökbe nem fogadtam egy tizenkét éves szukát...nem volt ivartalaníttatva.

Először hüvelyelőesés, ami a tüzelés miatt alakult ki. Sajnos utána folyamatos vizeletcsöpögés alakult ki nála szövődményként.

Aztán gennyes méhgyulladás és emlőrák. Ekkor lett ivartalanítva is, a kettőt (méhet, tumort) egyszerre távolították el.

Végül sajnos belehalt az áttétekbe...körülbelül negyed milliót hagyhattunk ott amiatt, mert a korábbi gazdái nem vitték el egy rutinműtétre. A lelki és a fizikai szenvedését hadd ne kelljen ecsetelnem...13 éves állat már nem úgy gyógyul, mint a fiatal.

Mihelyt kiderült az öreg daganata, rohantam az öt évest kipakoltatni. Bizony, az embernek addig nagy a szája, amíg nem érintett.

Nem minden kutya betegszik meg, ha ivarosan hagyják. Oroszrulett.

De nem kívánom senkinek azt a tortúrát, amin nekünk keresztül kellett menni. Ilyet épeszű ember nem kockáztat...

2018. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jó, hát nem kell az ilyen beszólogatós emberekkel foglalkozni. Még az élő fába is belekötnek.

Ezt úgy mondom, hogy több kutyánk volt már, sosem ivartalanítottuk őket (egyik se ivarszervi betegségben pusztult el). De én se szólok be annak, aki meg ivartalanít és engem is hagyjanak békén, amiért nem ivartalanítok.

2018. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :)
2018. júl. 27. 17:38
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Ivartalanítsanak akkor tégedet is! Ha az olyan jó dolog! Megérdemelnéd, amiért beleszólsz Isten akaratába. Istentelen pogány fertelem vagy!
2018. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!