Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem kegyetlenség a kutyával...

Ez nem kegyetlenség a kutyával szemben? Mert a makacssága megmaradt.

Figyelt kérdés
van egy kis testű keverék kutyusunk aki lassan 10 éves. világéletében kinti kutya volt, sokszor beengedjük a konyhába kicsit enni, melegedni, de tulajdonképpen kint sincs rossz helye mert fedett kamrában alszik, szalmazsákja is van. sosem volt elkényeztetve, mégis nagyon makacs az étel terén. szóval arra gondolok hogy ami nem ínyére való nem eszi meg csak ha muszáj. ezt a helyzetet ki is használja folyamatosan, eljátsza hogy megszagolgatja az ételt (maradékokat kap, és néha a macskák tápját) aztán ha nem olyan hogy neki finom otthagyja, majd később visszakullog és mégis megeszi. persze ha néha kap egy virslitpl. azonnal behabzsolja majd megfullad, de ezt a makacsságát a mai napig eljátssza..szóval addig nem kap mást míg az ételét meg nem ette. csak azt nem értem közel 10 év alatt miért nem szokott ehez hozzá. azon gondolkodtam hogy ez kegyetlenség valamilyen szinten a kutyával szemben? mert pl. csinál olyanokat is hogy bejönnek a macskák és elkezdik enni ami neki nem kellett egy 5-10 perce, akkor rohan oda ő is és eszi meg a macskák elől hogy nehogy ők egyék meg..szóval így makacskodik. vagy ez természtes amúgy a kutyáknál hogy mindig a jobb falatokat várják és csak kényszerből eszik amit odaadunk élelemnek? köszi a válaszokat
2010. jan. 22. 22:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
18%

szerintem normális dolog

milyen édes lehet a kutyus

2010. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
47%
moslékot kap, meg macskakaját? uha...:S
2010. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
a maradék azért szerintem nem moslék..régen a kutyák egyáltalán nem kaptak mást.
2010. jan. 22. 22:13
 4/46 anonim ***** válasza:
50%
Normális!Az én kutyusom is ezt csinálja.Megkapja a vacsit,megnézi,ha tetszik,rögtön megeszi.Ha épp nem arra vágyott sértődötten lefekszik,mintha nem is akarna enni.Gondolom azt reméli kap mást,ha ezt nem eszi.Aztán később meg halljuk,hogy szép csendben vacsorázik.
2010. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg aranyos lehet! Szerintem is ez igy jó,hiszen az az övé,az ő tápláléka, gondolj bele...anno az ősei se igen oszoztak, akik kapta marta alapon volt az élelem.Max a maradék.Védi a kis ételét, a létszükségletét.Valószínű csak fintorog, én kutyám is ilyen,2éves, megszagolja, I.osztályú táp,nem eszi meg.Ha leöntöm langyos tejjel máris ízlik neki.De más kajákkal is ezt csinálja,megszagolja nem tetszik neki,2 órán keresztül kerülgeti,mire rájön,hogy nem lesz más,igy kénytelen megnni.Éhen nem marad :D
2010. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%

A maradék nem feltétlenül moslék.

Ha mondjuk marad egy kis krumpli meg rizs, esetleg egy kis csirkecsont egy nagyon kevés lerágatlan husival, és ezt kapja a kutya, igencsak jól jár. A moslékot a disznó eszi. Tudod, nagy rózsaszínű , turcsi az orra és röfög....


A kérdezőnek: Az én kutyim még makacsabb. Képes napokig böjtölni. Már ott tartunk, hogy a 300 Ftos Caesar kutyakonzervet sem eszi meg, ha éppen nincs benne sajtos párizsi vagy trapista sajt. Sajnos az én kutyusom nagyon el lett rontva. Az Anyukám elkényeztette. Szerintem is normális ez a kutyánál. Makacskodnak, próbálják átvenni az uralmat. Ne hagyd magad:)

2010. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
73%
ismerős, dettó ugyanilyen a kutyám, csak macska meg macskakaja nélkül, amig nem eszi meg a kajáját, nem kap mást, aztán végülis csak rá fancsalodik, bár neki a keksz a mindene, mint egy porszívó, úgy eszi =)
2010. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
47%
Az én kutyusom puli,és egyre válogatósabb. Már ott tartunk hogy olyan virslit esik mint mi, meg parizert, és hasonlókat. És még ezekkel az ételekkel is azt csinálja, min ta te kutyád! Szóval ez természetes:)
2010. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
58%
Óó az enyém is ezt csinálja :) Ha látja, hogy tápot, vagy konzerves kaját kap, akkor általában beleszagol és otthagyja. Aztán suttyomban megeszi, de ő is reménykedik, hogy kap majd jobbat is. Egyszer egy barátnőm elutazott és rámbízta a kiskutyáját, tényleg nagyon pici volt még. Az a kis "dög" berohant a konyhába és egy szusszra behabzsolta a kutyám száraztápját, szegény csak leste, egy szempillantás alatt nem volt már ott egy morzsa sem :) A kicsi meg majd szétpukkadt, úgy teleette magát. Na, gyorsan raktunk ki neki junior tápot, hogy abból egyen, ha éhes (amúgy ez az egész kb. egy perc leforgása alatt történt), na ezt meglátta az én kutyám, odarohant, és befalta a junior tápot, nehogy éhen maradjon :D ááá nagyon jópofák voltak :D
2010. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
45%
Ja, amúgy öcsém csinálta azt, hogy ha nem akart enni a kutya száraztápot, akkor tesóm odatérdelt a tálhoz és úgy csinált, mintha enné. Na ne félj, a kutya egy pillanat alatt arrébb tolta az orrával és evett. És azt bírtam a legjobban, hogy ilyenkor mindig hagyott egy falatot öcsémnek :) Na jó, nem ette meg tesóm, azért ezt tegyük hozzá :D
2010. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!