Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztés, hogyan működik ez...

Tenyésztés, hogyan működik ez a tenyésztőknél, milyen varriációk vannak?

Figyelt kérdés
A "normális" tenyésztők belemennek olyanba, hogy nem fizetnek a kutyátáért, elhozzák és, az 1. alomból választ egy kölyköt? (Persze abban az esetben, hogy kiállítás szűrések meg stb..) Ezt csak azért kérdezem, mert egy ismerősöm, olyan feltétellel hozott el egy KAN kiskutyát (ingyen), hogy vagy az egyik szukájával ingyen fedeztet vagy fedeztet egy másik kennelbeli kutyával, és kiskutyát kér a fedeztetésért cserébe, de azt a tenyésztő választja ki és természetesen övé lesz a kiskutya. Ilyet meg lehet beszélni egy normális tenyésztővel (nem szaporitóval)? Remélem érthetően írtam. :)
2010. jún. 18. 23:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Biztos van. Bár inkább azt tudom elképzelni h már kipróbált párosításoknál. Viszont én még mindig úgy gondolom, h természetesen fontosak az ősök, meg h milyen párosításból származik a kutya, de fontos maga az egyed is. Létezik olyan alom, ahonnan az egyik kutyával bármikor, gondolkodás nélkül fedeztetnék, de az alomtesójával például nem. És mi van ha pont az alomtesóját adtam így el, ilyen feltételekkel??

Nekem sokkal tisztább ha már felnőtt egy kutya akkor beszélek erről a gazdájával, amikor már látom a kutya igazi testfelépítését, jellemét, munkakészségét stb. mint kijelenteni egy 8 hetes kölyökről h ő lesz a jövő fedezőkanja.

2010. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:

Ha nem tudja megállapítani a 8 hetes kutyáról, hogy milyen lesz, akkor ugyanúgy előfordulhat, hogy amit megtart magának, az nem a legjobb lesz.

Ez bizony benne van a pakliban. Ha nem lesz a legszuperebb, legfeljebb van egy kutyám egy tuti jó helyen és szeretik.

2010. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!