Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csináltam? Lent hosszan...

Jól csináltam? Lent hosszan kifejtve?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt mentem hazafele, és láttam, ahogy 2 cigánygyerek (14-16)éves egy kis keverék kutyát húz maga után egy kék színű szénabálakötővel, a kötő hurokra volt kötve.

Megálltam, és odamentem, hogy megkérdezzem, mégis mi a fenét csinálnak, és azt mondták, hogy a nagyobb kutyáik megölték ennek a kiskutyának az anyukáját, és viszik haza.

Mondtam nekik, hogy akkor sem így kellene "szállítani", és mondtam, hogy inkább adják nekem és mondták, hogy fizessek érte.

Visszamentem az autóhoz, hogy vegyem el a pénztárcám, és hátrapillantottam, a kiskutya megharapta az egyiket, és ő meg elkezdte rugdosni, én erre kiakadtam(hirtelen haragú vagyok) és odamentem, lekevertem neki eggyet, ő elesett, a másik meg elfutott, a kiskutyát felvettem, betettem az autóba, és hazavittem.

Észrevettem, hogy a nyakán seb képződött a kötőnek hála.

Elvittem dokihoz, és megfürdette(bolha és kullancs elleni szer) és kezelte a sebet, kb 6-max.7 hetes lehet a kicsi.

A doki azt mondta, hogy nagyon jól tettem, megmentettem a kicsi életét, de mégis van egy kis bűntudatom, hogy a kölyöknek akkorát adtam, hogy elesett, de ha normálisan gondolkodok, akkor mégis jót cselekedtem. Szerintetek is megérdemelte?



2018. júl. 29. 22:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Ohhho nem kell sajnálni a kölyköt semmi baja nem lesz egy taslitól (sajnos nem is nagyon tanul belőle). Nem kell sajnálni ha már gyerek korba ilyen agresszív azt otthonról hozza. Én is tegnap sétáltam a rotimmal erre a helyi menőknél pitbul szerű kölyök van (biztos nincs 8 hetes). Megláttak rosszul lettek mer nagy kutya a roti, utana hallom hogy az öt éves gyerek ilyet szól ,,majd ha a kutyám 1 éves lesz ráengedem erre a nagy kutyára,,. Konkrétan ha én lennék a gyerek anya olyat lekevertem volna neki hogy egy életre elfelejti a viadaloztatást.
2018. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
8%
Mért van az, ha történik valami , akkor egyből már kiemelitek, hogy CIGÁNY??!! Megint csak a cigányok szidása ment. Egyébként, nem, nem tetted jól. Nem ütünk meg egy gyereket, esetleg rendőrt hívunk vagy erélyesen rászólunk a kutya miatt. Pofonokkal nem oldunk meg mindent, főleg nem egy gyereknél. Ti is ugyanolyan erőszakosak vagytok, nem csak a cigányok. :) Sok ehhez hasonlót láttam nálatok is.
2018. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
30%
12: Költözz ezek közé! Lehetőleg még ma!
2018. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12# Nem ütünk meg egy gyereket? Miért, a kutyát szabad ütni, rugdalni?

Egyébként sem értem ezt a mai divatot, hogy a gyerek tegyen, amit akar, mert különben mivé fejlődik... meg lehet nézni. A régebbi időkben nem kiáltottak rögtön rendőrért, ha egy gyerek megérdemelte, akkor kapott egy-egy pofont a megfelelő helyen és időben, vagy elfenekelték. Igenis, a gyerek tudja, hogy a tetteinek van következménye. Persze, nem mindegy, hogy mekkorát kever le az a felnőtt. Engem soha életemben nem vertek, de nevelő célzattal kaptam egy-egy pofont pimasz kamaszkoromban, ami hasznomra is vált. Mint ahogy, ha már a kutyánál tartunk, az anyakutya, vagy bármelyik felnőtt kutya is neveli a kölyköt, ha kell, akkor agresszióval is, bár korlátozott agresszióval.

Ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy a szóban forgó gyerek történetesen roma vagy fehér bőrű. Eleget lehet beleszaladni sajnos patyolatfehér gyerekek rémtetteibe is, ami az állatok bántalmazását illeti. Egy 14-16 évesnek már magyarázgathatsz, rendőr oda se megy intézkedni, meg kb. körberöhögik, egy pofonból meg jó esetben tanul.


Kérdező, én a te helyedben biztos aggódnék azért, hogy nem-e lesz következménye, pl. egy összefogás ellened. A kutyusra is vigyázz, nem csak ellophatják, de meg is mérgezhetik.

2018. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves 12#, mint már a 3válaszomban talán említettem, hogy tisztelet a kivételnek, de te is csak azt láttad meg amit akartál,: cigány, pofon, verés, meg hasonlók, de a lényegét nem értetted meg, nem ütöttem akkorát, hogy agyrázkódást kapjon, vagy megsüketüljön, tudok ütni úgy is, de abszolút nem olyan céllal kapta.

Igaza van a #14-nek, a magyar gyerekek is ugyancsak bántalmazzák, verik az állatokat, sőt esetleg egymást is.

2018. júl. 30. 23:35
 16/17 A kérdező kommentje:

De csak próbálják meg az összefogást, ahogy szokták, legalább 20an, vagy megmérgezni, és akkor olyan céllal kapja az ütést, hogy az agyrázkódást is kihúzhatja a bakancslistájáról. És ne mondd, hogy ne ítéljük el, mert mi is csinálunk rossz dolgokat. Ugyan úgy elítélek egy embert rassztól függetlenül, hogyha így bánik másokkal, és főleg az állatokkal. Nem az határoz meg téged amit mondassz, hanem amit teszel, és amit teszel, azt tedd úgy hogy büszke légy rá.

Én megüttem?

Igen.

Büszke vagyok rá, hogy megütöttem egy gyereket?

Nem.

Büszke vagyok arra, hogy megmenthettem egy kutya életét?

Igen nagyon is.

Ő büszke lehet arra, hogy megrugdosta azt a szegény állatot,aki azért támadta meg, mert véresre dörzsölte a nyakát a kötél?

Hát, szerintem nem. És akkor kellett volna esetleg az "erényes szó", ahogy említetted, és nem megrugdosni kellett volna.

2018. júl. 30. 23:42
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Emberek.


Nem egy cigányt vert meg, hanem egy állatkínzó kis taknyost.


Magyarul nem azért masírozott oda, mert nem tetszett neki a gyerek bőrszíne, hanem mert bántott egy ártatlan állatot.

Dramaturgiailag meg mindegy volt, hogy fekete, fehér vagy tarka volt az egyén.

2018. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!