Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rosszul csináltam?

Szerintetek rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Fent voltunk a futtatón a kutyámmal és a párommal, nem volt senki már, elég késő este volt. Láttam, hogy a futtató melletti négysávos úton átszalad egy kicsi kutya. Gondoltam, biztos jön majd a gazdája, csak póráz nélkül sétálnak és előrejött.

Ahogy az enyémmel voltunk a futtatón, láttam, hogy több irányba szaladgál a kutya és felugrál idegen emberekre, mintha keresgélne. Kimentem hozzá, hátha van bilétája vagy ilyesmi, de az nem volt rajta, nyakörv se, semmi.

Sehol nem láttam a gazdáját, úgyhogy behívtam a kiskutyát a futtatóra, hogy addig nehogy elüssék. Nézelődtünk picit, de sehol se láttunk senkit, úgyhogy páromat megkértem, hogy maradjon ott vele. Addig hazaszaladtam az én kutyámmal (ez két perc), hogy utána el tudjam kezdeni keresni a gazdáját a kiskutyának vagy kitaláljak valami megoldást. Mikor visszaértem, akkor indult éppen a párom hazafele és mondta, hogy ő a futtató egyik végénél állt és a másik oldali ajtón a kutya gazdája (feltételezem) kiengedte a kutyust és hazavitte. Nem kérdezte, hogy hogyan került be oda vagy ilyesmi, csak elsétált.

Szerintetek rosszul csináltam valamit? Az volt a prioritás számomra, hogy ne üssék el a kutyust és ne maradjon egyedül, amíg nem oldódik meg valahogy a dolog. Mégis valahogy olyan hülyén érzem magam. Ti hagytátok volna, hogy a kutya szaladgáljon az úton, amíg el nem kezdi keresni a gazdája? Szerintem összesen kb tíz percet volt a gazdája nélkül, de mikor beengedtem a futtatóra (aminek a kerítése mellett rohangált egy csomót), akkor még messziről se láttam senkit. Ha látok is olyan kutyát, amit póráz nélkül sétáltatnak, azért általában pár méterre ott a gazdi, de legalábbis fél percen belül tutira előkerül...


2015. aug. 7. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, nagyon becsülendő, hogy még meg akartad keresni a kutya gazdáját. A "kedves" gazdi viszont jó nagy tahó volt. Mondjuk a párod helyében azért biztosra mentem volna, hogy tényleg ő-e a kutya gazdája.
2015. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eddig már 3x találkoztam ilyennel, hogy kutya szabadon, a gazdi meg sehol. Egyiknél a kutya az uttesten és a árdán ment, össze-vissza, egy srác állt meg és tőlem kérdezte,h hogy enyém e. Mondom nem. Aztán akkor így vigyázott rá.


Egy másik eset amikor meg egy barkácsbolt előtt volt kicskutya szabadon, a gazdája vásárolt, a kutya meg mindenkihez odament kint, és hozzám is. Ott is már többen nézték, hogy kié a kutya, aztán jó 10 perv mulva kijött a gazdi a boltból, szólt a kutyának, az meg rohant oda hozzá. ÉS így ránk nézett csúnyán a fickó, hogy már egy csomó ember öszegyült kint és mindegyik a kutyáját figyeli.


Volt olyan is hogy este sétáltattam a kutyámat és utánunk jött egy másik eb és ráakaszkodott a kutyámra. Egy ideig gondolkoztam rajta, hogy hazavigyem e, vagy mi legyen vele. De hím volt, és nem akartam, hogy meghágja az enyémet. Aztán ahogy továbbmentem, és már terveket szőttem hogy mit csinálok a kutyával, észrevettem hogy egy néni kint állt egy kapuban. Kiderült, hogy övé a kutya és így szokta kiengedni sétálni a körút közepén, hogy csak így elengedi. A kutya meg gondolom elvégzi a dolgát egyedül, aztán hazamennek. Gondolom a szarját nem szedi össze, mert nem is látja hol járkál a kutyája, csak megvárja míg visszamegy, aztán behívja.


Vannak ilyenek.

2015. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!