Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Border collie?

Labrador vagy Border collie?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik az előnyösebb fajta?

Tulajdonságaik, szokásaik alapján melyiket tudnátok ajánlani? Nagy kertben, télen szigetelt és bélelt házikóban lakna és sokat tudnék vele foglalkozni csak mindkettő tetszik ezért nem tudok választani



2018. júl. 30. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Eléggé eltérő típusú kutyák ezek. Szerintem olvass utánuk több helyen, szőrzetápolás, taníthatóság, sportok, stb. Nézz meg pár videót róluk a neten. Pl. a 101 nagykutya részeiből keresd ki őket. :) itt ugyse kapsz elfogulatlan választ, illetve nem ismer téged senki itt személyesen, hogy bármit ajánlhasson. Sok sikert!
2018. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Szia


Én a labradort választom ;)

2018. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon kevés információ, nem tudunk reális tanácsot adni. Ráadásul nagyon különböző kutyák, nem tudom hogy sikerült ezt a kettőt kiválogatnod
2018. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és tudom hogy ha nem ismertek akkor nem tudnátok segíteni de én inkább mások tapasztalataira lennénk kíváncsi ezért ha valakinek tapasztalata van attól is megköszönném ha válaszol:)
2018. júl. 30. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kevés így. A borderrrel nem elég a séta és labdázás. Kemény munka, sport kell neki, ami sok idő és pénz. Emellett ez első kutyának nem való, mert hiába okos és intelligens, de a hatalmas ösztönei és energiái miatt kezdő gazdának nagyon nehezen nevelhető! A bc munkakutya, nem családi kedvenc.


A labrador jelentősen nyugodtabb, ez családi kutyának való. Foglalkozás kell neki is, de nem napi 3-4 óra intenzív munka esőben és hóban is. A nevelése is könnyebb, de figyelni kell, hogy ne szaporítótól legyen. (Ez persze igaz a bc-re is.) Sajnos manapság tömegesen vannak kutyákra, emberekre agresszív retrieverek, beagle-ek. És mindig kiderül, hogy nem tk-es, rossz idegrendszerű, szapis kutyák.

2018. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi konkrét elképzelésed, pl hogy neked agility, frizbi vagy valami egyéb sport miatt kellene a kutya, és ha nem a border lelőhetetlenségbe és fáradhatatlan energiájába szerettél bele, de nagyon durván, akkor labi.

Bár én egyiket sem tartom kizárólag kerti tartásra alkalmasnak, a labi nagyon emberközpontú, barátságos, simulékony kutya, első/hobbikutyának tökéletes, nem csalódik benne az ember.


Viszont mindkét fajtára igaz, hogy jó tenyésztőtől szabad csak vásárolni, nagyon körül kell nézni, mert sajnos divatfajta mindkettő.

2018. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen életet tervezel a kutyával.

Aktívan sportolni szeretnél vele? Akkor border.

Családi kedvencnek, társnak szeretnéd? Akkor labi.

2018. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két fajta nagyon eltér egymástól :)) elég kevés infót írtál magadról.

Border:alapvetően juhász kutya. Nagyon okos, gyorsan tanul, de határozott gazdit igényel azért. A szőrét is sokat kell ápolni. Baromi sokat kell mozgatni, aktívan dolgozni vele.

Labi:alapvetően vadász kutya. Ők is okosak, és viszonylag hamar tanul, viszont picit makacsabbak. A szőrével kevesebbet kell foglalkozni. Őt is sokat kell mozgatni, de viszont kevesebb munkát igényel mint wgy Border :))

2018. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább a labi :)
2018. júl. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget annak aki válaszolt és kérnék minden olyan tapasztalatot attól akinek volt már ilyen kutyája. Olyanra gondolok hogy miért és kinek ajánlaná az az ember akinek volt vagy labija vagy bordere.
2018. júl. 31. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!