Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetés kölyök kutyánál?

Barf etetés kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés
8 hetes kölyök kutya ehet minden nap csontot? Vagy heti párszor? Tenyésztőnél nyers hús + tápot kapnak.
2018. júl. 31. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
adj neki jó minőségü kölyöktápot. Még ahány barfos kiskutyát láttam, mind trágya módon nézett ki:( a gazdák meg el vannak tőle ájulva. Hidd el a kölyöktápban minden benne van, amire szüksége lehet
2018. júl. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A nyers hús + táp együtt nem túl szerencsés pedig. Lehet nyersezni picikkel is, de itt különösen figyelni kell, változatos, bőséges ételt kell kapniuk tartalomra, mert így tudnak csak jól fejlődni. Csontos minden nap kell, igen, ha szükséges darálva is lehet adni, vagy puhább csontokat pl. csirkenyak. Mi 5 hónaposan váltottunk. Ha nem vagy biztos magadban akkor javaslom én is a minőségi kölyöktápot, ez is teljesen jó, és nem tudod elrontani. Ha 6-8 hónaposan álltok át se lesz lemaradva semmiről.
2018. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően a BARF jó dolog, de kölyökkutya etetése macerásabb.

Én is jó minőségű premium kölyök táp mellet voksolnék.

Azzal nehéz melléfogni.

Néha lehet neki főt húst vagy nyers húst, porcos csontos húst adni, nem lesz tőle baja, de a tápot sohase kapja egy időben a nyers hússal.

2018. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Menj föl a Facebookon a Barfshopos vagy a BARF elvek az alapoktól csoportokba, ott vannak feltöltött fájlok, kölyök etetésről is. Az nem igaz, hogy aki Barf szerint etet kölyköt, az mind pocsékul fog kinézni és el lesz rontva, bár valóban lehet ezt is rosszul csinálni. Mint ahogy a tápozást is lehet rosszul csinálni. Még mielőtt a Barf etetés köztudatba jött, épp annyiszor lehetett táppal elrontott kölykökről hallani.

Szóval szerintem azoktól kérj tanácsot, akik ezt csinálják is, akik már neveltek fel saját maguk kölyköt Barf szerint. Rengeteg tenyésztő is van, ezekben a csoportokban ilyenektől is kérhetsz tanácsot.

A Barf etetés alapja egyébként, hogy egy adagban mindig legyen nem csak színhús, hanem csontos hús is, tehát Barf szerint nemcsak ehet, de kell is ennie minden nap csontot. De nem mindegy, hogy milyen csontot és mennyit! A Barfra való átállással kapcsolatos tudnivalókról is tudsz olvasni ezekben a csoportokban.

2018. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Ne barfozz! Pláne kiskutyánál! Valóban, minden barfos kölyök pocsékul néz ki. Rosszul fejlődnek a lábaik, a testük, az állkapcsuk. Pláne ha nagytestű, akkor különösen veszélyes ez ránézve! Arról nem is beszélve, hogy állandó hasmenések vannak, amik az egész életére tönkre tehetik az emésztését. Csontot kaphat, de csak mellékesen.
2018. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes módon a tenyésztőm 7 (nagy testű fajta) kutyát etet nyersen, ha alom van a kölykök is így nevelkednek. Kellő tudás és odafigyelés mellett teljesen jó a barf. De ha a kérdező erre nincs felkészülve szerencsére van már sok minőségi kölyöktáp.
2018. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Az én kutyáim tenyésztői meg tiltják a barfot. Ahogy az állatorvosom is és a ortopéd spec orvosom is. És van olyan "tenyésztő", aki barfozik és szalmonellásak rendszeresen a kölykök. Majd csoda, hogy egész életükben gond van az emésztésükkel?
2018. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes, az én "pocsékul kinéző" Barfos kölyköm egy évesen meggyőzte a tenyésztőjét, hogy álljon át ő is a Barf etetésre. Mellesleg pont azelőtt volt folyton hasmenése, mielőtt Barfozni kezdtünk, a korábban kapott Brit táp mellett egy normális széklete nem volt. :)))
2018. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha gond lenne 7 kutya emésztésével, és mellé jönne még 10+ kiskutya az alomból, szerinted hogy bírná ezt a tenyésztő orvosi költséggel és takarítással? Rendben vannak a kutyái, és az enyémnek sincs semmi baja. A kutya rokonság nagy része nyerses, és gyönyörű, sikeres, többszörös győztesekről van szó.

Nem vagyok elvetemült barfos, a jó tápokkal semmi gond nincs, ha több kutyám lenne valószínűleg én is tápoznék. De amit írsz, az egyszerűen hülyeség. Ha rosszul néz ki a kutya és beteges, akkor annak nem a nyers az oka, hanem a rosszul összerakott nyers, esetleg egyéni érzékenység, vagy más betegség. Könnyű hibázni, ezért mondom én is, hogy ha nem ért hozzá valaki, akkor várjon legalább a kölyök 6 hónapos koráig a váltással, és addig tanuljon, kérjen tanácsot hozzáértőktől. De kiskortól kezdve is lehetséges, csak jól kell csinálni.

2018. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
A barf most divat. Ez tény. De még szerencse, hogy nem vezették be kötelezővé és el tudom dönteni, hogy mi a jó a kutyámnak. Én ellene vagyok és mélyen felháborít, amikor hallom a toborzást meg az olyan szövegeket,.0 hogy az állatkínzó meg felelőtlen, aki nem barfozik. Pff... Holott rengeteg kutyánál lett káros szövődménye a barfozásnak, nincsenek jól elérhető útmutatások az etetésre és semmilyen korrekt vizsgálat, kutatás nem mutatta még ki, hogy ez valóban egészségesebb.
2018. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!