Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetés kölyök kutyánál?

Barf etetés kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés
8 hetes kölyök kutya ehet minden nap csontot? Vagy heti párszor? Tenyésztőnél nyers hús + tápot kapnak.
2018. júl. 31. 06:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
33%
rendszeresen látok olyan kölyköket, akiknek katasztrofálisak a lábaik. (Laza lábtövek stb stb) és ezek olyan dolgok, amik nem fordulnak elő egy megfelelő táppal etetett kölyöknél.
2018. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nagyon el vagy tévelyedve. Egyrészt itt senki nem agitálta a kérdezőt, hogy etessen mindenképpen Barf szerint, pont ellenkezőleg, mindenki a tápot nyomta, kivéve azt az ajánlatot, hogy érdeklődjön a legmegfelelőbb helyen, azok között, akik így etetnek.

Másrészt de igen, vannak korrekt leírások, útmutatások az etetésre, pl. az egyik fentebb említett Facebook csoportban, ahol mellesleg kutya dietetikus a főadmin. De számos a nyers etetést támogató állatorvos is van ezekben a csoportokban, és ma már egyre több állatorvos van, aki pártolja és ajánlja. Azt azért nem mondhatod, hogy a Facebook nem jól elérhető.


"Holott rengeteg kutyánál lett káros szövődménye a barfozásnak" És épp ilyen rengeteg kutyánál lett káros szövődménye a tápozásnak.

Van sajnos nagyon sok olyan lusta gazdi, aki belevág a nyersezésbe anélkül, hogy korrekt módon felkészülne, na elsősorban ebből, és nem a korrekt módon etetőkből lesznek azok az esetek, amik miatt mindenkit riogatnak a Barftól.

Jó lenne vádaskodás előtt inkább körültekintően tájékozódni. Ami azt jelenti, hogy mindkét oldalt meghallgatod.


Én Barf szerint etetek kutyát, macskát több, mint 4 éve. Vannak tapasztalataim. Előtte évekig etettem táppal, nem pocsékkal, nem egy állatot. Én nem ajánlom a tápokat jó szívvel, de ha valaki nem akar, vagy tud nyersen etetni, engem nem zavar. Az viszont zavar, ha valaki butaságokat hadovál egy olyan etetésről, amiről nincs elég tapasztalata. Próbáltad? Nyilván nem. Ismersz olyat, aki próbálta? Meg tudod kérdezni és leírni, hogy pontosan hogyan etetett, mit adott? Mert ha igen, akkor nagyon szívesen segít bármilyen Barfos megmondani, hogy az illető követett-e el hibát például.

Őszintén szólva, nem hiszem, hogy ezt meg fogod tenni.

Ha úgy gondolod te vagy bárki, hogy a tápok a megfelelőek, a kutyájának legjobbak, az is rendben van, de akkor megkérdezném, milyen táppal etet? Volt már olyan, hogy ismerősnek ajánlottam jobb tápot attól, amivel etetett, annak ellenére, hogy én Barfozom. Egy táp összetételét is nagyon szívesen megnézem, amikor még én is táppal etettem, akkor nagyon odafigyeltem az ilyesmikre. Szóval összetétel alapján megmondom, hogy szerintem melyik a korrekt táp, és melyik nem az. A gabona alapúak nyilván nem azok egy ragadozó állatnak.

2018. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!