Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom a viharban kirohan...

Gumorka kérdése:

A kutyusom a viharban kirohan és őrülten ugat, és rohangál össze vissza a kertben félelmében. Ki be járója van, úgyhogy be tudna jönni, de ő pont a viharba rohan ki, és ha nem vagyok itthon? Mit tegyek,

Figyelt kérdés
Csak akkor nyugszik meg úgy ahogy, ha én nyugtatgatom. De ha épp dolgozni, vagy máshol vagyok, agyon aggódom magam. Előre nem tudom, hogy lesz-e vihar. Nem zárhatom be a házba,ha már kertes házba lakom. Amúgy pedig ki be tud járkálni.???

#vihar #kutyus fél
2018. jún. 3. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Anno régen nekem is ezt csinálta mikor még fiatal volt ahogy fel nőlt abba hagyta, szerintem hagyd rá a kutyusra, legalább bátor, más kutyusok félnek ő legalább nem fél :-)

Milyen fajta kutyus?

2018. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pánikos. Mint az enyém is, de ő csak csahol és remeg. Kénytelen vagyok megkötni (pórázzal a fedett teraszra), mert kimászik a kerítésen és elszökik. Szerezz be enyhe nyugtatót és add be neki, ha zivatar várható.
2018. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya valamikor robbanó petárdák miatt szökött el, mások befogták, menhelyre került, onnan te fogadtad örökbe, egész életében ilyen marad. Nekem ilyen kutyám van, már 8 éves és nem változik a helyzet. A szilveszter is rémálom, be kell zárni a garázsba, ott kiabál, ha beengedem, felszalad a tetőtérbe. Persze ott még jobban hallja.
2018. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is fél a viharban. Ezzel nem nagyon lehet mit csinálni. Én elég sokat próbáltam erről leszoktatni, kicsit jobb mint az elején, de azért még mindig elbújik ha nagyon dörög vagy petárdáznak.


Az a lényeg, hogy gondoskodj arról, hogy a kutya biztosan ne tudjon kiszökni a kertből és legyen neki valami kinti helye is, ahova betud húzódni, ha esik, dörög stb. Ennyi.


Ha otthon vagyok és látom, hogy vihar jön beengedem a kutyát és nem engedem ki, hogy kint rohangáljon. Viszont, ha nem vagyok otthon, kint van. Ezzel nem lehet mit kezdeni szerintem.

2018. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálja, nem tudsz ellene tenni nagyon semmit, ha a kerítés jó, igazából nem lehet semmi baj.

A tutujgatást pedig kerüld az ilyen helyzetekben, egyszerűen parancsolj rá, hogy hagyja abba és jöjjön be a házba.

2018. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az én kutyusom nem szökik el, csak fellármázza a környéket,ha nem vagyok itthon éppen. 1 éves korában fogadtam örökbe,most 9 éves. Nem akarom nyugtatózni, mert hiszen előre nem tudom jön-e valóban a vihar vagy sem. Nagyon szép tiszta,okos, és nagyon sokat foglalkozom vele,én nyírom,ha beteg volt kivettem miatta 2 nap szabit,(ezzel sokmindent elmondtam) spániel keverék,cuki.Ki be tud járkálni, nagyon jó helye van, és nagyon szeretem. De kellemetlen is ha nem vagyok itthon éppen a viharban,és akkor ki tudja mikor nyugszik meg. Őrző védő szolgálat kell mellé a nyáron. Bár már alig merem itt hagyni. De ez nem normális. Ha előre tudnám a vihart bezárnám a házba addig míg vissza nem jövök. Ált-ban ezt is teszem, de minek a kertes ház akkor? háááát, köszönöm a válaszokat,azt hiszem nem tudok okosabb lenni.
2018. jún. 4. 10:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha itthon vagyok, behívom és nyugtatom, azzal nincs baj--ja és ő soha nem szökik el, mert vittem már sétálni is elengedve(persze a póráz nálam volt) és dörgött, mindig odajött ha rászóltam, ettől nem félek, a kerítés jó, mert 11 hónapja lakunk ebben a házikóban, fel van újítva minden,de az előző házban is minden rendben volt, ha a kapun kimentem az autóval,soha nem próbálkozott kimenni, itt sem. Nagyon okos megbízható kiskutya. Csak egy két szomszéd fura itt,és inkább attól félek, nehogy ilyenkor bedobjanak neki valamit, mert idegesíti őket.(tény,ha nincs itthon senki,és nem szólok rá, valóban idegesítő, mert annyira bele lovalja magát.És persze nem megy be,hanem kinn ugat veszettül,és bőrig ázik.???
2018. jún. 4. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló okból romlott meg a kapcsolatom a szomszédokkal. Üvölt, amíg dörög az ég.
2018. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem nem tudom, továbbra sem mi a teendő, mindenkinek nem vihetem hírül, hogy a kutyám csak a vihar miatt ugat megállás nélkül, máskor csendben vár. :(
2018. jún. 8. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megkötöm, mert különben kiszökik és elütnék. Mire feljelentéssel fenyegetett egy idegen kutyasétáltató. Mi köze hozzá? Az övé nem pánikol, de az enyém igen.
2018. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!