Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zavarodott kutya? Kifogytunk...

Zavarodott kutya? Kifogytunk az ötletekből!

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, olyanoktól, akik tapasztaltak hasonlót vagy van még ki nem próbált ötletük. Van egy viszonylag idős (12 éves)nőstény (ivartalanított) puli kutyám. Az utóbbi időben sokszor zavarodott, félelmet mutat. Először csak nagy viharok idején csinálta (sajnos két éve szilveszterkor nagyon megijedt a petárdázástól, akkor épp egy ilyen szempontból szörnyű környéken laktunk), mostanában már egy kis szemerkélő eső is elég volt, sőt ma reggel már számomra érthetetlen okból ezzel kelt, pedig csodás idő, csend és béke van. Amiket eddig próbáltunk: voltunk teljes körű kivizsgáláson, azon kívül, hogy öregszik már, semmi szervi problémát nem találtak nála, kapott keringés javító gyógyszert, ami úgy tűnik használ, a kedélye, mozgása javult, de időről időre előjön ez a furcsa zavarodottság. Az orvos javaslatára szereztünk nyugtató cseppeket, mert viharok idején hajlamos volt az önveszélyességig hergelni magát. Próbálkoztunk a mellette ülős nyugtatással, figyelmen kívül hagyással, kisebb helyre zárással (ahol nem tud kárt tenni semmiben és önmagában sem), nagyobb térbe engedéssel. Gondoltam olyan zavaró körülményre is, amit esetleg emberi fül nem hall, pl ultrahangos készülék, vakond űző, stb a szomszédban, de arra a következtetésre jutottam, hogy a másik két kutyámra és a szomszédos többire is kéne bármiféle hatással lennie, de láthatóan nincs. Jelenleg nincs több ötletem.

2017. júl. 10. 09:39
 1/7 vantel ***** válasza:
100%

Ezt a problémát csak hozzáértő ember személyes jelenlétel tudja orvosolni, javaslatot tenni a segítség módjára.

Nem kiképző, hanem kutya pszichológiában jártas szakember.

2017. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet kezdeti demencia jele?
2017. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha stresszes, mert jon a vihar, kezdj el jatszani vele! Az enyem is stresszes volt a dorgesre, aztan elkezdtem dobalni neki mennydorgesre labdat, es bevalt; utana ha kint dorgott, siman dobalhattam a labdat neki, ha nem esett az eso. Ha esett akkor bent foglaltam le az agyat. Osszekoti elobb utobb. Most mar ha viharos nap vam akkor eloveszem a labdat es magara is lehet hagyni, hurcolja magaval a labdat es nyugodtabb mint regen.
2017. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia próbáljátok ki ezt


[link]


Még angolul sem kell nagyon tudni ott vannak a képek. Sokan erre esküsznek hogy ettől megnyugszanak a kutyák.


Úgy tudom ilyenkor egy helyet kell keresni ahol biztonságban érzi magát mint egy kutyaház vagy egy kissebb helység ahol le van talán szigetelve a fal és alig hallja a zajokat. De lehet ez az öltöztetés is beválik amit belinkeltem

2017. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Segíteni nem tudok, ellenben ezt a kérdés akár én is fel tehettem volna. Sőt már terveztem is, hogy megkérdem itt.


Szóról szóra ez van az én kutyámmal is, aki szintén puli, csak épp 14 éves.


Nagyjából 1-2 éve van nála ez a zavarodottság. Régebben csak annyira félt a vihartól, mint általában más kutyák. Viszont most szörnyen viselkedik. Pedig már elégé rosszul lát, a hallása pedig főleg rossz. Annyira nagyon be tud gerjedni, és ezzel képes az egész éjszakát tönkretenni. Rengetegszer volt emiatt álmatlan éjszakám. Már előre félek, ha közeleg az eső. Még csak viharnak sem kell lennie, csak épp beborul az ég. Nyüszít, jár fel s alá, nagyon durván liheg. Néha spontán is jelentkezik ez a zavart viselkedés. Van, hogy órák telnek el mire megnyugszik és alszik. Fogalmam sincs mi okozhatja, de nagyon rossz így. Én nem tudom mivel összekapcsolni, csak is a korral.

2017. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lana85 válasza:
jól látod az öregedés miatt van, máshogy reagál mindenre, nem olyanok már a reflexei mint anno, az érzékelés se a régi már... lehet a hallásával van bajba, érzi hogy valami van a levegőben de nem úgy hallja az égi zajokat ahogy megszokta ettől megrémülhet. ha jó a látása légy vele ha vihar van, legyen szemkontakt a gazdival, vagy többször nézz ki rá. a jelenlét a legfontosabb, az hat rájuk a legjobban. a pulik amúgy is érzékenyek.
2017. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat. Minden tanácsot ki fogunk próbálni. Igen azt elfelejtettem írni, hogy a hallása is folyamatosan romlik, a szemén is alakul a hályog már. Az orvos figyelmeztetett, hogy ezekkel már sokat nem tudunk kezdeni. Észrevettük azt is hogy a nagy meleg is ront az állapotán. Az éjszaka elég borzalmas volt a viharral, még rendesen be is pisilt, minden " szégyenérzet" nélkül, olyan volt mint aki nincs is tudatánál. Nálunk nem az egész lakás a kutyáké, vannak tiltott/ elzárt területek, mint az étkező is, de úgy tűnik ott érzi magát a legkomfortosabban, így most kiterjesztettük a területét addig, ez valamennyire megnyugtatta és legalább nem rombolt a vihar alatt. Sajnos nem számít, hogy ott ülök mellette. Még egyszer köszönöm mindenkinek.
2017. júl. 11. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!