Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményei lehetnek...

Toborzo11 kérdése:

Milyen következményei lehetnek, ha egy 10 hetes Boxer kiskutyát törött farokkal hozunk el? Úgy lehet-e hagyni vagy jobb eltávollíttatni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 2. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Tenyésztő odaadott így egy törzskönyves kölyköt? Szerintem műttetni kell, ilyen esetben nem büntetendő a kupírozás, mert egészségügyi okokból történik. Például ismerek olyan kutyát (és nem kupírozandó fajta) akinek azért kellett csonkolni a farkát mert amikor csóválta beverte mindenbe és ripityára törte.
2018. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Miért mit csinált volna a tenyésztő? Ütötte volna agyon mert törött a farka?
2018. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
De a tenyésztő ezt nem kezelte? Vagy csak szaporító, aki minél hamarabb akar a pénzéhez jutni? Egyébként meg az állatorvosptokat felhívod és megkérdezed erről.
2018. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mit kéne kezelni egy törött farkon? vagy levágatja 3 naposan, de ha később törik el, akkor azt veszik figyelembe, hogy hátráltatja-e valamiben a kutyát avagy sem. A Dobim kb. 3 hónapos volt amikor a farkát eltörte, már gyakorlatilag nem is látszik.
2018. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, így venném a tenyésztőtől. Törzskönyvves. Csak bizonytalan vagyok a vásárlásban, nem tudom, lehet-e ebből később probléma. Gyakorlatilag az 1/3-nál van eltörve, onnantól lóg.
2018. aug. 3. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Jézusom. Ha a tenyésztő nem vitte azonnal orvoshoz, akkor nem tudom miféle tenyésztő lehet, de az állategészségügyet szívesen ráhívnám két tasli után.
2018. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lóg? Hát ezek után biztos hogy nem hoznám el a tenyésztőtől, mert szärik a kiskutyák fejére hogyha hagyja a törött lógó farkat műtetlenül. Pont az ilyen törésre írtam fentebb, hogy csonkolni kell. Most képzeld el hogy ezzel csóvál nagy korában, vagy ha beakad mivel a csont nem tartja rendesen le is szakadhat, nagyon balesetveszélyes.
2018. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hozd el, de féláron! Mondd meg a pénz másik fele kell a kutya műtétjére.
2018. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2018. aug. 6. 09:32
 10/10 anonim ***** válasza:
ha lóg, akkor azt amputálni kell, de minél fiatalabb korban, nem szabad várni vele. Ha amugy szimpatikus a kiskutya, és rendben vannak a papirjai is, akkor hobbi árban elhozhatod. A műtét kb. 20 ezer forint, és elég szar, ugyhogy azt nyugodtan el is engedheti az árából
2018. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!