Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának elvieg már adtak...

Kiskutyának elvieg már adtak 2szer féreghajtót, de én féltem, hogy férges és adtam neki,3 nap után sem látok a székletében semmit, akkor ez azt jelenti, hogy nem férges?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt
2010. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, akkor nem férges a kutyus! Mennyi idős egyébként? Mert ha már nem túl kicsi, akkor csak negyed évente féregtelenítsd!
2010. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
7hetes
2010. jún. 19. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Hu akkor még kicsi, de elvileg ilyenkor már nem kell két hetente féregteleníteni, ha nem látsz semmi bajt. Szóval szerintem rendben van, mivel nem látsz semmit, s innentől kezdve elég lesz a negyedéves féreghajtás a testsúlyának megfelelő adagban. Azért persze figyeld a kutyus székletét, de szerintem nincs baj, ne aggódj;) És sok örömet kiskutyushoz!
2010. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
100%

Két hétnél sűrűbben nem szabad féreghajtózni.

Értelmetlen is, mert a féreghajtó csak a kifejlett férgeket pusztítja el, azoknak meg 2 hét a kikelési idejük.

Erős gyógyszer, ha sűrűbben adod, komoly bajai lehetnek a kiskutyának.

7 hetesen már 3 féreghajtáson kell túl lennie. Tablettát kérj az állatorvostól.

15 hetes koráig kell a kéthetenkénti féreghajtás.

Ha nem láttál benne, nem azt jelenti, hogy nincs, hanem hogy nem jó időben vagy nem elegendő mennyiséget adtál neki.

Állatorvos részletesen elmondja, amikor oltásra viszed.

2010. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!