Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi ház választás kutya...

Családi ház választás kutya szempontjainak alapján melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Családi házból szintén családi házba szeretnénk költözni. Párom kinézett egy nagyon szépet, nagyon jó áron. Egy kifogásom van: emeletes. Ezt a kinti benti kutyusunk miatt inkább mellőzném legszívesebben. Ami pozitívum, hogy pár perc sétára van egy kis tó, ahova kijárhatnánk nyáron fürödni, sétálni.

Én meg egy nagyobb alapterületű, nagyobb kertes házat prfelálnám, ami nem emeletes. Férjemnek az is tetszik, de örökösen érvel az emeletes ház mellett.

Kérdésem az lenne, hogy mivel abban a házban fent van a hálószoba (és a kutyusnak megszokta, hogy egy szobában alszunk) így mennyire lenne rossz a kutyának lépcsőzni napi szinten?


2018. aug. 3. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Attol fugg milyen fajta kutya. Nem mindeggy h egy pincsi vagy egy kaukazusi.
2018. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, de azért ez nem annyi lépcső mint mondjuk ha 3. emeletre mennél fel vele napi 3x. Sajnos nálunk ez a helyzet, amíg bírtam kézben vittem fel le, de már lassan 30 kiló, így nem megoldható. Ízületvédőt kap, és nem tervezünk örökre itt lakni.

Ha nagyon félted átszoktathatod a lenti alvásra.

Szerintem ez nem feltétlen kizáró ok, ha nem találtok egy emeletes házat ami tetszene akkor én megvenném a helyetekben.

2018. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
80%
A mi teraszunkhoz egy 5 fokos lépcső vezet fel, viszont a kutyák mindig fel-le járkálnak rajta szinte fél óránként. A legidősebb kutyánk 9 éves, ő már kölyök kora óta használja a lépcsőt és semmi baja nem volt eddig a lépcső miatt.:)
2018. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos kimaradt, közepes testű keverék, középkorú.
2018. aug. 3. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Lent legyen neki kialakítca a része.

Van egy helyileg és lakhatásilag hasznos ház. Melynek a vonzott tulajdonságai pozitivak mind kikapcsolódás mint idötöltést nézve.

A kutyus lenti tlrben is jol tudja érezni magát még a kerttel is ha van tuti van.

Fent meg a ti privét szférátok.

Sok ismerös igy oldotta meg. Ha a kutyus fel akar menni a lépcsön ugyus fel fog. De mindenképo lesz neki is területe.

2018. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van, hogy napközben vagy az udvaron vagy a földszinten mindig van valaki a családból, ezért a kutya olyankor fel sem akar jönni az emeletre. Este lefekvéskor szokott csak feljönni az emeletre, reggel pedig le. Ha nálatok is így lenne, akkor napi egyszeri fel-le lépcsőzéstől az ég világon semmi baja nem lesz az ízületeinek. Ha tetszik nektek az a ház, akkor szerintem ne emiatt álljatok el a vételtől.
2018. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan tacsi formájú akkor nem előnyös a lépcső a gerinc miatt viszont rámpát lehet tudok neki csinalni ha van hely és megoldható, nem lesz túl meredek. Én is emeletesbe lakok a kutya kinti viszont minden nap bejöm este a vacsora miatt. Az elsőre gond nélkül feljön viszont a szobám a másodikon van ahol brutal meredek és feljönni feltudna lemenni nem tudna max ölbe de 50kilo én meg nem bírom el szóval el van tiltva attól a lépcsőtől.
2018. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!