Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha veszek egy kutyát...

Hogyha veszek egy kutyát akkor kell papirozni valamit?

Figyelt kérdés
A helyzet a kovetkezo, uton vagyok a draga kiskutyusomert, de most hivott apukam hogy azt olvasta hogy kell adas vetelit irni, viszont nem nyomtattam, tenyleg kell? en olyant olvastam hogy majd a chippel “veszem” a nevemre a kutyust, egy 9 hetes angol bulldogrol van szo
2018. aug. 3. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg az orvos csak adásvételivel írja át a chipet. És a chip amúgy sem bizonyít tulajdonjogot.


Igen, mindig kellene adásvételi, de sajnos a szaporítók nem adnak. A tenyésztők mindig.

2018. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Elvileg azt nem te nyomtatod hanem a tenyésztő. Az adásvételit kell a dokinak mutatni és úgy írja át a nevedre a kutyust.
2018. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell, ahogyan ennyi háttér tudással kutyát tartani sem kell.

Ha már mindenképpen: a chip nem igazol tulajdon jogot, azt csak adàsvételi szerződés tudja, hiszen a magyar jogrendszer a kutyát dolog ak tekinti, így vagy adásvételi vagy ajándékozási szerzôdèssel szerzed meg a tulajdon jogát. Egy rendes tenyésztő a törzskönyv mellè automatikusan adja is a szerződést is, ezen felül pedig a benne lévőket is jó előre lebeszéli veled. Ha ez elmaradt, alpból ne vedd meg a kutyát.

2018. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk a tenyésztő adta, aláírtuk, egy az övé egy a tiéd lesz. Chip már kell, hogy legyen benne, ha viszed legközelebb oltani a szerződést megmutatod és átírják a nevedre a rendszerben.
2018. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A tenyésztő ad adásvételi szerződést és törzskönyvet, nem te. Majd ezekkel elmész állatorvoshoz, és átíratod a chipet a nevedre.
2018. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen kell. Az adás-vételi szerződés igazolja, hogy jog szerint a tiéd a kutya, a chip önmagában nem.

A tenyésztő fogja nyomtatni.

Emellett törzskönyvet (származási lapot) is kapnod kell.

Ha ezek nincsenek meg, el se hozd a kutyát.

2018. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A chip NEM bizonyit tulajdonjogot, az adásvételi ellenben igen.


Nekem apám nevén van a chip, mert én külföldön élek, és egyszerübb volt igy megoldani, mint mindenért utazni 1100km-t, az adásvételin mégis az én nevem van. A kutya tehát az enyém.

2018. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!